Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

on lisans mezunuyum Almanya da lisans tamamlamak istiyorum.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Mesaj gönderen Alpertaskin » Pzt Şub 02, 2015 10:41 pm

Merhabalar ben erciyes uni. onlisans makine mezunuyum muhendisligi almanyada stuttgart teknik te okumak istiyorum. Su an hic bir basvuru yapmadim hangi yollari izlemeliyim nerden baslamaliyim anlatirmisiniz.

Benim bildiklerim uni ye mektup yoluyla belgeleri yollayip ilk okuldan kabul belgesi almak.
belgelerin icinde diploma,transkrit ve niyet mektubu almanca cevirili ve noter onayli olacak.(varsa eksikler tamamlarmisiniz) (dil belgesi istiyorlarmi bilmiyorum.)

Sonrasinda almanyada dil kursuna kayit yapmak gerekiyormus sanirim bunu nasil yapacagimi bilmiyorum. bu ikisini hallettikten sonra vize ye basvuruluyormus. vize icinde hangi belgeler gerekli tam olarak bilmiyorum. bloke hesap acmak gerekiyormus(8040 euro ) bilmedigim bir diger konuda asamalari yani vize de ne nezaman yapiliyor bloke hesap nasil hallediliyor nerelere gidiliyor.

okul basvurusunuda ne zaman yapmaliyim temmuz agustos gibi gitmeyi dusunuyorum

son olarakta orada calisabilirmiyim yani hemen veriyorlarmi calisma iznini vermeseler bile calisma imkanim varmi (ayda 300 400 kazanacak kadar)

arkadaslar siteyi inceledim bir kac bilgi edindim ama hala kafami kurcalayan seyler var cevap verirseniz cok mutlu olurum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 03, 2015 12:54 am

Ilk olarak Stuttgart teknik bir universite degil, ikincisi on kabul icin A2 sertifika istiyorlar.

Vize icin gerekli bilgiler:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

http://www.deutschstudent.de/forum/vie ... forum_id=7

Bir de myo bitirince burda lisans tamamlama diye birsey yok, lisansa sifirdan basliyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com