Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor hakkinda...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ahmetcanpolatt

Garantor hakkinda...

Mesaj gönderen ahmetcanpolatt » Prş Oca 08, 2015 10:33 pm

Arkadaslar selamlar. Aklimi cok mesgul eden bir soru var.

Kuzenim alman vatandasligini secip Konstanz kentinde ikamet etmektedir ve ev hanimidir. Tam olarak bilgim olmadigi icin kuzenimden rica ettim garantorum olmasini ve kabul etti. vize zamani geldiginde bana yardim edecegini soyledi.

Ancak dun farkettim ki kuzenimin calisiyor olmasi gerekiyormus yanilmiyorsam.. Bu durumda emin olmak icin sormak istiyorum.

Kuzenim ev hanimi iken esinin gelirini gostererek bana garantor olabilir mi? Bu mumkun degil ise kuzenimin esinin ikameti Isvicre\'deyken ve Isvicre\'de calisirken Almanya\'da master egitimi icin bana garantor olabilir mi?(Konstanz, isvicre\'ye cok yakin oldugu icin kuzenimin esi isvicrede calismayi tercih ediyor.)

Kesin bilgiler icin cevaplarinizi bekliyorum

Selametle...

okan_zim

Garantor hakkinda...

Mesaj gönderen okan_zim » Prş Oca 08, 2015 11:24 pm

bende konstanza yakinim bende garantor belgesi ile geldim bildigim kadariyla sana garantor olacak kisi almanyada ikamet etmesi lazim sonucta sen almanyada okuyacaksin ama onu tam ogren isvicrede calisabilmek icin isvicrede ikamet etmene gerek yok alman pasaportu varsa orada calisabilir belki ikameti almanyadadir.

ahmetcanpolatt

Garantor hakkinda...

Mesaj gönderen ahmetcanpolatt » Prş Oca 08, 2015 11:31 pm

[quote]okan_zim tarafindan yazilan metin:

bende konstanza yakinim bende garantor belgesi ile geldim bildigim kadariyla sana garantor olacak kisi almanyada ikamet etmesi lazim sonucta sen almanyada okuyacaksin ama onu tam ogren isvicrede calisabilmek icin isvicrede ikamet etmene gerek yok alman pasaportu varsa orada calisabilir belki ikameti almanyadadir.[/quote]

Kuzenimi aradigimda esinin ikametinin isvicrede oldugunu soylemisti bana. Yeniden konusacagim bakalim. Peki kuzenim ev hanimi iken bana yardim edebilir mi sence?

GK

Garantor hakkinda...

Mesaj gönderen GK » Cum Oca 09, 2015 12:39 am

belli bi geliri olmadan kuzeninin sana garantor belgesi cikartamaz malesef.

ahmetcanpolatt

Garantor hakkinda...

Mesaj gönderen ahmetcanpolatt » Cum Oca 09, 2015 12:47 am

[quote]GK tarafindan yazilan metin:

belli bi geliri olmadan kuzeninin sana garantor belgesi cikartamaz malesef.[/quote]

Peki GK,

Diger ihtimali dusunursek isvicre\'de ikameti bulunan bir kisi almanyada universite okumam icin garantor olabilir mi sence? Cunku forumda boyle bir mesaj gormustum galiba ama tam bir cevap verildigini hatirlamiyorum.

GK

Garantor hakkinda...

Mesaj gönderen GK » Cum Oca 09, 2015 11:27 am

yabanci bi ulkede oturan sahislarin garantor belgesi cikartamiycagini Physiker yazmisti daha once diye hatirliyorum.

ahmetcanpolatt

Garantor hakkinda...

Mesaj gönderen ahmetcanpolatt » Cum Oca 09, 2015 3:49 pm

[quote]GK tarafindan yazilan metin:

yabanci bi ulkede oturan sahislarin garantor belgesi cikartamiycagini Physiker yazmisti daha once diye hatirliyorum.[/quote]

Peki bunun icin enkesin bilgiyi hangi kurumdan alabilirim ?

GK

Garantor hakkinda...

Mesaj gönderen GK » Cum Oca 09, 2015 5:57 pm

kuzenin veya esinin auslaenderbehorde yi aramasi yeterli direk bilgiyi verirler ama mantikli dusunmek gerekirse almanyada gelir durumu olmayan bi kisinin garantor belgesi cikartabilmesi mantik disidir oyle birseyi kabul etseler insanlar turkiyeden de aile gelir durumunu gosterip cocuklarina garantor olabilirler ama bu durumu kabul etmiyorlar.

okan_zim

Garantor hakkinda...

Mesaj gönderen okan_zim » Cmt Oca 10, 2015 5:46 pm

ikamet isvicrede ise bosuna auslaenderamt i aramasin bile cunku garantor belgesini vermezler ikameti isvicrede diyorsun kuzeninin belirli bir geri varsa ve yeterse o cikarabilir. ama ikameti isvicrede olan biri almanya icin sana garantor belgesi vermezler