Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Endustri Muh. Masteri Hakkinda...

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
warmengelbb

Mesaj gönderen warmengelbb » Prş Oca 01, 2015 11:09 pm

arkadaslar herkese merhabalar. Turkiyedeki endustri muhendisligi lisansimi 2.45 not ortalamasi ile bitirdim. Cok iyi derecede ingilizcem var. Almanca bilgim 0 a yakin. Almanyada Endustri muh. master yapmak istiyorum. Bana hangi okullari onerirsiniz ? kabul alma olasiligim veya kabul alabilecegim okullar hangileridir ? forum gercekten cok guzel ve detaylai bilgiler var onlarida okuyacagim ama bu konu hakkinda yardimci olursaniz sevinirim. Simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 01, 2015 11:24 pm

2.45 ile maalesef butun universitelerde kabul alma sansi cok dusuk.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

warmengelbb

Mesaj gönderen warmengelbb » Prş Oca 01, 2015 11:28 pm

Oncelikle mesajiniz icin tesekkur ederim. Universitelerin sayfasina bakarken ozellikle RWTH Aachen gibi universitelerde not ortalamasi sinirinin kalktigindan falan bahsediyordu. Baktiklari minimum not ortalamasi sanirim 2.50 o zaman veya o civarlar.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 02, 2015 12:41 pm

Rica ederim. Not ortalamasi dogru, 2.5 istiyorlar fakat alman sisteminde. Alman sisteminde en iyi not 1, en kotu not 4.

Turkiye den 2.45 lik ortalama asagi yukari Almanya da 3.5 gibi bir not ortalamasina tekabul ediyor.

Yuksek lisans icin Fachhochschule lerde Logistik / Produktion bolumlerini tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com