Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Universite Icin Tecrubelerinize Ihtiyacim Var

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Relampa

Mesaj gönderen Relampa » Cmt Kas 22, 2014 1:00 am

Merhaba,
Oncelikle ismim Furkan. Lise son sinif ogrencisiyim. Sizleri cok mesgul etmeden hizlica konuya girmek istiyorum.
Ilk olarak forumu uzun suredir gezdigimi belirtmek isterim. Yeni uye oldum cunku tam olarak aradigim cevaplari bulamadim, sormak istedim. Bu forumdaki ilk mesajim oldugu icin yanilgiya dusmemenizi isterim. Vaktiniz olursa yol gostermenizi cok isterim. Simdiden tesekkurler.
Almanyada universite okumak icin buradan 4 yillik kazanmam yetiyor sabirim, asagi yukari her yeede bu yaziyor. Kesinlikle dogru diyebilir misiniz?

Cocuklugumdan beri bilgisayar muhendisligi istiyorum. Ancak son zamanlarda yazilima daha ilgili oldugum icin yazilim muhendisligine hevesleniyorum. Sanirim bu bolum "Informatik" olarak adlandiriliyor. Aranizda bu bolumu okuyan varsa bana tavsiye eder mi? Bu bolumu okurken neler yasadi, su an calisiyor mu?

Almanya\'da okurken yasadiklarini aktardigi bir blogu olan birini, veya oyle bir blogu tavsiye edebilir misiniz varsa?

Biraz uzattim, kusura bakmayin. Gercekten konuya hakim birinden yardim almam gerekiyor. 3 lise degistirmis biriyim, universitede nokta atisi yapmak istiyorum. Tekrar tesekkurler.

bauen

Mesaj gönderen bauen » Cmt Kas 22, 2014 1:09 am

birbiriyle alakali bir bolum kazanman lazim. Mesela iktisat kazanirsan , orada bilgisayar muhendisligi okuyamazsin diye biliyorum :)

Relampa

Mesaj gönderen Relampa » Cmt Kas 22, 2014 1:11 am

Haklisiniz, ben de oyle okumustum ancak aktaramamisim. Burdan bilgisayar muhendisligi kazanip gitmek istiyorum.