Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Uluslar arasi iliskiler okumak?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cicekoguzhan

Mesaj gönderen cicekoguzhan » Pzr Kas 16, 2014 8:07 pm

Ben Malatya Niyazi Misri Sosyal Bilimler Lisesinde egitim goren bir 10. sinif ogrencisiyim.1 sene Ingilizce ve Almanca hazirlik okudum ve Su anda da Osmanlica dersleri goruyorum.Yani dil ogrenmeyi seviyorum ve becerebiliyorum. Almancam A2 ve Ingilizcem ise B1 seviye.Sorularim soyle:

1-Yanlis anlamadiysam lise puan ortalamasi istenmis fakat turkiyede ki her lise ayni statude degil.Duz bir liseden normal bir ogrenci 90 ortalama yapabiliyorken bir fen lisesi ve sosyal bilimler lisesi ogrencisi 80 ortalamayi zor yapiyor.Puan ortalamasi incelenirken lise statuleri goz onunde bulundurulurmu?
2-Benim girdigim donemde Lise ortalamam 500 uzerinden 440 idi.Okuluma da 11. girmistim.Bunlar goz onunde bulundurulurmu?
3-Almanya da Uluslararasi iliskiler politikwissenschaft olarak geciyormus.Buraya girebilmek icin turkiyede bir ua iliskiler tutturmak gerekiyordu.Diyelim tutturdum sonraki asamalarda ne yapicam.Gelsenkirchen ve Stuttgartta akrabalarim var buraya yakin politikwissenschaft hangi universitelerde var?
4-Ben universiteyi orada okuduktan sonra orada yasamak ve calismak istiyorum bu mumkunmudur?
6-YGS mart ayinda ve LYS de haziran ayinda yapilacak.Ne zaman basvurmaliyim nereye nasil basvurmaliyim?
7-Sinavlardan (YGS,LYS) herhangi bir puan almam gerekirmi?(baraj puani hukuk puani vs.)
8-Yesil Pasaport sahibiyim.Peki diplomasi bakimindan baska neler yapmaliyim nereye basvurmaliyim?
9-Almancam yeterli olmayacaktir elbet.Almanca hazirlik derslerini de almanca mi alacagiz?Nerede alacagiz?
10-Lise not ortalamam ise 9. da 75 ti 10-11-12 de yukselecegini dusunuyorum mesela suan 80 e yakin 10. sinifta.Bunun bir etkisi varmidir?

Daha onceden de 15 gun kadar Almanyada kalmistim.Dil konusunda sikintim olmayacagini dusunuyorum.Yani bana oraya yerlesmeyi detayli bir sekilde ve maddeler halinde sirayla anlatabilirmisiniz?

cicekoguzhan

Mesaj gönderen cicekoguzhan » Pzr Kas 16, 2014 9:24 pm

arkadaslar lutfen yardimci olun kimse bu konuda yeterli bilgiye sahip degil.Lutfen bilen arkadas sorularimi cevaplasin.Buna ihtiyacim var

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Kas 17, 2014 12:59 am

Selam , siteye hosgeldin.

1- Lise statuleri dikkate aliniyor ama fen bolumu , sosyal bilimler bolumu diye dikkate alinmiyor..
Lise , Anadolu Lisesi , Teknik lise vs diye dikkate aliniyor.

2- Direk faydasi olmaz..Dolayli yoldanda sadece vize gorusmelerinde \'\'belki\'\' olabilir.
Okul notlarina bakip , sen Almanya\'da nasil okuyacaksin , okul notlarin kotu vs diye tecrube edinen arkadaslar oldu.

3- Sonraki asamalar icin siteyi incelemen , basvuru asamalarini incelemen gerekli.

Almanya\'da hangi okulda ne bolumu var ogrenmek icin asagidaki sitenin arama moturunu kullanabilirsin , Site ing ve almanca , ve devlete ait bir site.

https://www.study-in.de/en/

4- mumkun

5-(6) Siteyi ve makaleleri incelemen lazim , klasik sorular\'\'

6- Bir universiteye yerlesmen lazim Turkiye\'de , puanda ona gore olmali....

7- Yesil Pasaport bir ise yaramaz egitim vizesi almada.

8- Almanca kurslari adindan anlasildigi gibi Almanca , baska bir dilde yok.
Almanca kurslarinda alacaksin.

9- yok

Diger sorularin icin siteyi incelemeni , makaleleri ve Almanya\'ya kadar bolumune goz atmani tavsiye ederim.

Ve Almanya\'da Siyaset Bilimi okumak istiyorsan , coooooooooooooooooooooooooooooook iyi Almanca bilmen lazim.
Bende bu bolumdeyim ve almanca iyi ise yapamazsin , Almanca cooook iyi olmali.
Ben cok zorlaniyorum ;)

Tavsiyem Turkiye\'de oku bu bolumu ve master\'a gel Almanya\'ya.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

cicekoguzhan

Mesaj gönderen cicekoguzhan » Pzt Kas 17, 2014 8:08 am

Fen lisesi ile sosyal bilimler lisesi statu ve mufredat bakimindan Turkiye de esit ama?
Cok tesekkur ederim yaziniz icin ve almanyaya gidersem almacayi sokerim diyorum ama yinede sizinle maillesebilirmiyim sorularim icin?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 18, 2014 10:02 pm

lise turunun onemi var , bolumun onemi yok.
mail yok ,buradan forum uzerinden sorabilirsin sorularini.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

cicekoguzhan

Mesaj gönderen cicekoguzhan » Sal Kas 18, 2014 10:36 pm

Neyse ben anladim anliycagimi tesekkur ederim. Ayrica sosyal bilimler liseleri bir bolum degildir, her nasil anadolu lisesi fen lisesi var ise sosyal bilimler liseleri de bir lise turudur. Turkiye de toplam 32 tane vardir.Ve anadolu liselerinden ustun olup fen lisesi statusundedir.bunu da belirtmek istedim tesekkurler :))