Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anrechnen

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zorba43

Anrechnen

Mesaj gönderen zorba43 » Sal Kas 11, 2014 9:19 pm

Arkadaslar Anrechnen ile ilgili 2 sorum var size zahmet bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirm

1) arkadaslr Uni stuttgartta Luft Und raumfahrttechnik okuyorum ve matematik dersini Anrechnen yapmak istiyorum Turkiyede 1 sene insaat muhendisligi okudum.Bugun inhaltlari okudum %80 benzer acaba Anrechnen olmasi icin inhalt\'in %100 ayni olmasi mi gerekiyor

2) 2.sorum Testdaf sinavini kazanamadan Anrechnen olayi mumkun degilmi.Birde sinavlar martta basliyor Bn subatta birdaha sinava giricem Eger kazanirsam sinavlari yazma sansim varmidir? Tesekkurler.Yani 1 yil daha kaybetmek istemiyorum.Universiye wintersemstr kayit oldum ancaik testdafi kazanamadim universite sommersemestr kabul etmiyor ? nasil bir yol izleyebilriim ?

lovehurts

Anrechnen

Mesaj gönderen lovehurts » Sal Kas 11, 2014 9:34 pm

Ya yazdiginla alakli bir sey sormak istiyorum. Testdafi kazanamadim demissin. Testdaf sonucu olmadan okula baslamak mumkun mu ki ? Ben de bu subatta Testdafa girecegim ama kazanamazsam Sommersemesterini da kaciricam diye korkuyorum.

zorba43

Anrechnen

Mesaj gönderen zorba43 » Sal Kas 11, 2014 9:53 pm

Okuldan Kabulun varsa Einschreiben yaptirabilrisin.ne zaman testdafi verirsen o zamanda Sinavlari yazabilirsin okulda. OKula kayit olabilirsin kabul aldigin bolume yani.Tabi Wintersemestr gecti.SS icin kayit olabilirsin

Karthus

Anrechnen

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Kas 12, 2014 11:05 am

Gidip bolum baskaninla veya ilk once ogretim gorevlisine durumunu anlat.Cunku direk international office\'e gidersen sana verecekleri cevap "imkansiz" olacaktir.Sana tavsiyem ogretim gorevlisiyle gorus yardimci olamasa bile baska birine yonlendirir.
RASTAFARI

Karthus

Anrechnen

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Kas 12, 2014 11:17 am

[quote]lovehurts tarafindan yazilan metin:

Ya yazdiginla alakli bir sey sormak istiyorum. Testdafi kazanamadim demissin. Testdaf sonucu olmadan okula baslamak mumkun mu ki ? Ben de bu subatta Testdafa girecegim ama kazanamazsam Sommersemesterini da kaciricam diye korkuyorum.[/quote]

Bazi universiteler ogrencinin dersi kacirmamasi icin derslere girmesine izin veriyor(bi arkadasim 3 hafta sonra kayit oldu) ama tek artisi dersleri takip ediyor olman.Sinavlara girme hakkin olmadigindan dolayi resmi olarak bir artisi da yok.

Stuttgart artik DSH kabul etmiyor ve bolumun SS icin kayit almiyorsa mecbur bir sonraki seneyi beklemen gerekecek baska yol bilen biri duzeltsin lutfen.

edit:Bolum baskaniyla konusup durumunu belirt ve sansliysan SS icin sana ayricalik yapabilir.Cogu dersi gordum demissin yani kisaca yine ders saydirmayla alakali.
RASTAFARI