Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada universite okumak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yunuss8

Mesaj gönderen yunuss8 » Prş Kas 06, 2014 8:09 am

Benim birkac sorum olacakti.
1-Ben Turkiye de lise 3 ogrencisiyim. Almnayada okumak istiyorum bunun icin dil kursuna basladim.  C1 dil belgesi yeterlimi?
2-arkadasimin ailesi almanyada yasiyor.  Tebligat belgesi gerekiyormus. Arkadasimin ailesi bu belgeyi karsilayabilirmi ?
3-bu studienkollege(hazirlik egitimi) almanyadaki butun universite lerde ucretli mi ? Ben 12 yil okumus oluyorum yani normal lise. Studienkolleg yapmak zorundamiyim

Geri donup sorularimi cevaplarsaniz cok sevinirim.

Faruk06

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Kas 06, 2014 9:26 am

Ben daha bu konularda yeniyim ama bildigim kadari ile cevaplayayim istersen.
1) C1 dil seviyesini Goetheden tamamlarsan bir cok universiteye girersin diye biliyorum. Veya B2 yi bitirip DSH veya Testdaf sinavina girip sinavdan gectigin takdirde bir universiteye kayit yaptirabilirsin.

2) Arkadasinin ailesinin maddi durumu kendi ihtiyaclarini karsilamasi disinda aylik sana 650 euro gibi bir ucret gondermeye yetiyorsa, evet sana garantor belgesi yollayabilir.

3) 12 yil okudugun icin Studienkolleg okumak zorunda degilsin diye biliyorum.

Yanlisim var mi bilmiyorum. Yanlisim varsa uyarin :)

Kilitli