Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Doktora

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cobra

Almanyada Doktora

Mesaj gönderen cobra » Cmt Tem 27, 2013 1:02 am

Dostlar herkese merhaba,

Almanyada yuksek lisans tezimi bitirdim (erasmus programnda). Bolumde calistigim hoca doktora calismalarima devam etmem icin bana davet mektubu verdi. SImdi elimde davet mektubum var fakat sikintim benim lisans not ortalamam 2.65 yuksek lisans not ortalamam 3.87. Almanyada not ortalamasi hesabi nasil yapilir, 2.5 ustu istiyorlar kendi sistemlerine gore, kabul edilmeme durumum olur mu yardimci olabilirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Almanyada Doktora

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Tem 27, 2013 2:47 am

3,87 4 uzerinden sanirim. 2 de minimum not olsa gerek. bayerische formel adinda bi formul var. oraya koyunca yaklasik alman sistemine gore bi ortalama elde edersin. bu da benim hesabimla yaklasik 1,2 gibi bisey yapiyo ki gayet iyi bi not.

cobra

Almanyada Doktora

Mesaj gönderen cobra » Cmt Tem 27, 2013 12:25 pm

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. formulu bende suan buldum, ins lisans ortalamam cok buyuk problem cikarmaz.. Doktora basvurusunda not ortalamam nasil hesaplanir, lisans+y.lisans mi, malesef hic bir yerde bilgi bulamadim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanyada Doktora

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 27, 2013 2:38 pm

Doktora da not ortalamasi onemlidir ama oncelik simdiye kadar bolumle ilgili yapmis oldugunuz calismalardir ve tabiki sozlu bir mulakata giriyorsunuz. Onun icin de ilk asamada dili iyi bilmeniz gerekiyor(almanca ve ingilizce her ikiside) ve bolumle ilgili sorulara yine.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com