Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Basvuru Belgeleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
soydanm

Basvuru Belgeleri

Mesaj gönderen soydanm » Prş Oca 03, 2013 11:58 pm

Forumda ilk defa okumak disinda bir aktivitede bulunuyorum o yuzden bir yanlislik yaptiysam ozur dilerim.

Makine muhendisligi mezunuyum, Alman Kultur\'de b1 kursunu tamamladim b2\'ye basladim. Sartli kabul almak amaciyla bir kac universiteye basvurdum ve acilen istedikleri belgeleri gondermem gerekiyor. Ancak diploma transtkript vs gibi belgeleri ilk basvuru aninda onayli bir cevirisini mi gondermem gerekiyor yoksa fotokopisini yollamam mi gerekiyor anlayamadim.

Bu konuda bilgisi olanlar yardimci olursa cok sevinirim.

Cansuxx

Basvuru Belgeleri

Mesaj gönderen Cansuxx » Cum Oca 04, 2013 1:00 am

Ben lisans programi icin basvuruyorum. Ve fotokopileri gonderdim. Lakin fotokopi dediysem:
Once asillariyla yeminli tercumana gidiyorsunuz,
Sonra noterde onaylatiyorsunuz,
Sonra da Almanya Konsoloslugu\'nda onaylatiyorsunuz.
Muhtemelen sizin yapmaniz gerekenler de bunlardir.
Forumu biraz karistirinca zaten bircok kere konusulmus bir sey. Biraz forumu didiklemekte fayda var.

Kullanıcı avatarı
welly275

Basvuru Belgeleri

Mesaj gönderen welly275 » Cum Oca 04, 2013 1:00 am

[quote]soydanm tarafindan yazilan metin:

Forumda ilk defa okumak disinda bir aktivitede bulunuyorum o yuzden bir yanlislik yaptiysam ozur dilerim.

Makine muhendisligi mezunuyum, Alman Kultur\'de b1 kursunu tamamladim b2\'ye basladim. Sartli kabul almak amaciyla bir kac universiteye basvurdum ve acilen istedikleri belgeleri gondermem gerekiyor. Ancak diploma transtkript vs gibi belgeleri ilk basvuru aninda onayli bir cevirisini mi gondermem gerekiyor yoksa fotokopisini yollamam mi gerekiyor anlayamadim.

Bu konuda bilgisi olanlar yardimci olursa cok sevinirim.[/quote]

onayli suret olmasi lazim. ingilizceyse gerekmez sanirim tercume. onaysiz bi fotokopi olmaz