Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Gastronomie Bolumu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hasselbank

Mesaj gönderen hasselbank » Cum Ara 28, 2012 11:33 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Avrupa vatandasligi varsa vize almaniza gerek yok o zaman. Tavsiyem once bir dil kursuna kayit olun, buraya gelip yabancilar dairesinden oturum icin basvuru yapin. B1 sertifikasi aldiktan sonra da simdiye kadar almis oldugunuz egitimi burdaki karne tanitma merkezleri var(Anerkennungsstelle veya Bezirksregierung), orda simdiye kadarki egitiminizi tanitip direk ausbildung yapabilirsiniz. Gastronomi egitimi alan birini gormedim maalesef simdiye kadar.[/quote]

avrupadan kastim bulgar vatandasligiydi. bulgarlar icin bazi kisitlamalar oldugunu duymustum bu sorun yaratir mi? stutgarttaki okul hotelliere und gastronomie diye geciyor yani oranin tam olarak ne egitimi verdigini anlamadim, asci mi yetistiriyorlar? ausbildung kafama yatti aslinda ama siz oyle universiteye gitmeyi beceremeyenler gidiyor diyince biraz sogdum:D suan icin stutgarttaki okulu dusunuyorum. orasi iyi bir okul mu bilginiz var mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Ara 29, 2012 9:27 am

[quote]hasselbank tarafindan yazilan metin:

Avrupa vatandasligi varsa vize almaniza gerek yok o zaman. Tavsiyem once bir dil kursuna kayit olun, buraya gelip yabancilar dairesinden oturum icin basvuru yapin. B1 sertifikasi aldiktan sonra da simdiye kadar almis oldugunuz egitimi burdaki karne tanitma merkezleri var(Anerkennungsstelle veya Bezirksregierung), orda simdiye kadarki egitiminizi tanitip direk ausbildung yapabilirsiniz. Gastronomi egitimi alan birini gormedim maalesef simdiye kadar.[/quote]

avrupadan kastim bulgar vatandasligiydi. bulgarlar icin bazi kisitlamalar oldugunu duymustum bu sorun yaratir mi? stutgarttaki okul hotelliere und gastronomie diye geciyor yani oranin tam olarak ne egitimi verdigini anlamadim, asci mi yetistiriyorlar? ausbildung kafama yatti aslinda ama siz oyle universiteye gitmeyi beceremeyenler gidiyor diyince biraz sogdum:D suan icin stutgarttaki okulu dusunuyorum. orasi iyi bir okul mu bilginiz var mi?[/quote]

hayir yaratmaz. munih yabancilar subesinin internet sayfasinda avrupa birligi uyesi ulke vatandaslarinin almanyada ikamet icin adres beyani yapmasi gerektigi yaziyo. oturum izni, vize...vs gerekmiyo. sadece calisma kisminda kisitlama var. bulgaristan ve romanya vatandaslari kendilerine ait olmayan bir ise girip calismak icin calisma izni cikartmak zorundalar. ama kendi kurduklari bir isse yani patronsa bu durumda calisma izni almalari gerekmiyo.

hasselbank

Mesaj gönderen hasselbank » Cmt Ara 29, 2012 11:25 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

avrupadan kastim bulgar vatandasligiydi. bulgarlar icin bazi kisitlamalar oldugunu duymustum bu sorun yaratir mi? stutgarttaki okul hotelliere und gastronomie diye geciyor yani oranin tam olarak ne egitimi verdigini anlamadim, asci mi yetistiriyorlar? ausbildung kafama yatti aslinda ama siz oyle universiteye gitmeyi beceremeyenler gidiyor diyince biraz sogdum:D suan icin stutgarttaki okulu dusunuyorum. orasi iyi bir okul mu bilginiz var mi?[/quote]

hayir yaratmaz. munih yabancilar subesinin internet sayfasinda avrupa birligi uyesi ulke vatandaslarinin almanyada ikamet icin adres beyani yapmasi gerektigi yaziyo. oturum izni, vize...vs gerekmiyo. sadece calisma kisminda kisitlama var. bulgaristan ve romanya vatandaslari kendilerine ait olmayan bir ise girip calismak icin calisma izni cikartmak zorundalar. ama kendi kurduklari bir isse yani patronsa bu durumda calisma izni almalari gerekmiyo.[/quote]

anladim. simdi ben orada okudum diyelim bu kanunlar yuzunden is bulmam oldukca sikintili olucak anladigim kadariyla . bu kisitlamalar kalkacak mi? ya da hicbir sekilde is bulamayacak miyim?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Ara 30, 2012 1:28 am

hayir yaratmaz. munih yabancilar subesinin internet sayfasinda avrupa birligi uyesi ulke vatandaslarinin almanyada ikamet icin adres beyani yapmasi gerektigi yaziyo. oturum izni, vize...vs gerekmiyo. sadece calisma kisminda kisitlama var. bulgaristan ve romanya vatandaslari kendilerine ait olmayan bir ise girip calismak icin calisma izni cikartmak zorundalar. ama kendi kurduklari bir isse yani patronsa bu durumda calisma izni almalari gerekmiyo.[/quote]

anladim. simdi ben orada okudum diyelim bu kanunlar yuzunden is bulmam oldukca sikintili olucak anladigim kadariyla . bu kisitlamalar kalkacak mi? ya da hicbir sekilde is bulamayacak miyim?[/quote]

niye karamsar yaklasiyosun ki ? .. sen okulu bitirinceye kadar nolur belli olmaz. is buldugunda sorunsuz alirsin calisma iznini diye dusunuyorum. hatta universitedeyken dahi buldugun parttime ya da ufak isler icin de izin gerekiyosa bunu universite sirasinda dahi alirsin sanirim. arastirman lazim

hasselbank

Mesaj gönderen hasselbank » Pzr Ara 30, 2012 8:33 pm

[/quote]

sormayi unuttum ausbildunglar ucretsiz mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ara 31, 2012 1:26 am

[/quote]

sormayi unuttum ausbildunglar ucretsiz mi?[/quote]

onu bilmiyorum