Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

lisans basvurusunda hazirlanacak cv

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nerner

Mesaj gönderen nerner » Pzt Mar 02, 2009 3:18 pm

merhaba arkadaslar ben marmara universitesi egitim fakultesi 2007 mezunuyum . esim doktora icin almanya universitelerine basvuracak. ben de almanyada olacagimiz donemde tekrar universite egitimi almak istiyorum. bu sene oss ye girip universitelerin bilgisayar muhendisligi bolumlerine basvurmayi istiyorum. en kotu ihtimal ozellerden birine kesin yerlesirim. fakat alman universitelerinde basvuruda istenen cv beni endiselendiriyor. ogretmenlikten sonra muhendislik istemem, yasim (23) benim iicin dezavantaj olur mu? cv de gecmis universte ve is tecrubemi gostermesem benden liseden sonra neden bu kadar bekledigimle ilgili bir aciklama isterler mi aklim cok karisik yardimlarinizi bekliyorum. cokkk tesekkurler

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzt Mar 02, 2009 4:47 pm

arkadasim burda almanyada onemli olan senin egitim almak istemen ve kosullari yerine getirmen,yani neden bekledigin falan onlari ilgilendirmez,istersen 4 uni bitirmis ol.hele ozellikle yas siniri gibi birsey bu avrupada yok,yani adamlarin oyle komplexi yok.ayrica neden daha once ogretmenlik yaptigini saklayasinki.ikincisi eger illede gostermek istemiyorsan bile sana neden bekledigin ile ilgili sacma bir soru sormazlar.cunku alacaklari cevap ya sanane yada keyfim istedi gibi benzer bir cevap olacaktir :D.uniye yerlesti belgeni aldiktan sonra gerisi seni endiselendirmesin(CV meselesi yani).

nerner

Mesaj gönderen nerner » Pzt Mar 02, 2009 10:41 pm

yardimin icin cok tesekkurler

nerner

Mesaj gönderen nerner » Çrş Mar 04, 2009 8:27 pm

arkadaslar Deutsche Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz – Zweite Stufe sahip olan ogrenciler dsh sinavina girmeden kayit yaptirabiliyor mu universiteye.bu diplomayla basvuran ve kabul alan arkadaslar varsa ne zaman aldiklari ve gecerlilikleri hakkinda bilgi verebilirler mi? sitelerde gecerliligi kabul olur deniyor ama heidelberge bilgi icin mail atmistim gecerli ama dsh sinavi falan da yazan bi mail atmislar tam olarak maili de anlayamadim ama endiselendim yardimlarinizi bekliyorum

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş Mar 05, 2009 2:14 am

zannetmiyorum arkadasim almanyada universitede egitim gorebilmen icin DSH;TESTDAFF;FESTSTELLUNGPRUFUNG v.b buyuk sinavlara girmen gerekiyor ve bu sinavlara girmen icinde asagi yukari 1yil kurs gormen gerekiyor.istisnai durumlar olabilir belkide cunku uni egitim sistemleri eyaletten eyalete degisiyor.ama bence kisa yoldan nasil uniye baslarim diye dusunmeyin.uni icin gerekli dil alt yapisini aldiktan sonra ileride derslerde zorlanmazsiniz.dedigin deutsche sprach diplom ile ilgili bir bilgim yok varsa zaten bilen arkadaslar bilgilerini paylasirlar.basarilar arkadasim:)