Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Bachelor ve Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
est1907

Mesaj gönderen est1907 » Çrş Ara 19, 2012 1:39 pm

Selam arkadaslar,oncelikle forumu kuran ve yazan arkadaslara tesekkurler cunku gercekten cok faydali bu bilgileri baska bi yerde bulamadim ama burada bircok aciklayici cevaplar buldum.
Benim sorum su;Haziran gibi Istanbulda tezimi verip mezun olduktan sonra Almanyada basta Hamburg,Frankfurt,Heidelberg ve Berlin olmak uzere herhangi bir Universitede egitimime devam etmek istiyorum.Ortalamam 2.30-2.40 civarinda bunun yetip yetmeyecegini tam bilemiyorum ama size bi sorumda Bachelor ve Master Studiengang larin tam olarak ne anlamda birbirinden ayrildiklari.Bununla birlikte bu Unilere basvurumu nasil ve nezaman yapmam gerekiyor ve basvuruda neler gerekiyor?Almancam var yani dil sorunum olmayacak ama ortalamam bu Unilere girmemi engellermi?Simdiden saolun..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 19, 2012 2:43 pm

bolumu bilseydik daha iyi olurdu aslinda. Ama genelde bu ortalama butun bolumler icin biraz dusuk maalesef. Bachelor lisans demek master da yuksek lisans. Universitelere nasil basvuru yapilacagi, sitemizde yer alan universite tanitimlarinda anlatilmisti.

est1907

Mesaj gönderen est1907 » Çrş Ara 19, 2012 5:45 pm

Bolum olarak Mut.Tercumanlik Almancayi bitiriyorum,Almanyada henuz cok net karar veremedim hangi bolume devam edecegimi ama ortalamadanda yola cikarak istedigim degilde ortalama olarak uyabilecek bir bolumu okumak istiyorum.Uni tanitimlarini okudum ama bu yazdigim Uniler hakkinda tam bilgi sahibi olamadim.Bazi arkadaslar ortalamayi cok takma basvur kabul oluyor diyor bu nekadar dogru?oyle onemli degilse ortalamadan etkilenmeden istedigimiz bolume basvurmak ne kadar dogru olur?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 20, 2012 10:27 am

Master basvurusu icin tabiki de ortalama cok onemli. O sekilde birsey yazildigini daha hic gormedim(bu sitede).

Hamburg, Heidelberg, Frankfurt ve Berlin universitelerinin hepsinin tanitiminda cok ayrintili olarak anlatiliyor basvuru sureci tekrar incelemenizi tavsiye ederim.

est1907

Mesaj gönderen est1907 » Prş Ara 20, 2012 11:57 am

Peki Uni sayfasini tekrar inceleyecegim,yrdmn icin tesekkurler