Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite Tercihi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
batu6ok

Universite Tercihi

Mesaj gönderen batu6ok » Sal Ara 18, 2012 4:05 am

Arkadaslar TU Braunschweig, ve TU Clausthal\'den Endustri muhendisligi (W.ing) bolumune kabul almis bulunmaktayim.TU Chemnitz ve TU Berlin\'e de basvurdum ancak henuz basvurularim uni assistte.
Clausthal\'e kolay kabul verdigi icin basvurmustum digerlerinde bir aksilik olmasi ihtimaline karsi.Yani suan 3 universite arasindayim.
TU Chemnitz\'den de kabul gelecek cok buyuk bir ihtimal NC olmadigi icin.TU Berlin belirsiz.NC notumu 2,3 olarak hesapladi uni-assist.Ben 2,1 olarak hesaplamistim buyuzden biraz canimi sikti.
Sayet TU Berlin\'den kabul alamassam sizce hangisini tercih etmeliyim? Gerekceleriyle yazarsaniz cok sevinirim.Bir de ben simdi TU Braunschweig\'tan aldigim kabul ile vizeye basvurup sonradan farkli bir universiteye gitmek istesem ne gibi zorluklar yasarim? Yardimci olan herkese simdiden cok tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Universite Tercihi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 18, 2012 11:44 am

Bolumle ilgili biraz arastirma yaptigimda herkes TU Clausthal in bir adim onde oldugu fikrini belirtiyor. Ornegin asagidaki link:

http://www.braunschweig.ihk.de/geschaef ... n-top.html

Diger soruya gelince, 3 donem kaybetmemek sartiyla diger universitelere gecis yapabilirsiniz, tabi o universitede nc yoksa.