Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabul Aldim En Sonunda Padeborn!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
canavar

Mesaj gönderen canavar » Cmt Kas 24, 2012 2:20 am

Merhaba Arkadaslar umitler son bulmustu ve dun guzel bir haber aldim DSH verecek sekilde somasomester \'a kabul aldim. Simdi Bundan sonra Yapmam gerekenler neler vizede ters koseye yatmamak icin nelere dikkat etmeliyim neler yapmaliyim ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Kas 24, 2012 2:57 am

Tebrikler canavar , simdiden bol sanlar.

Yapman gereken vakit kaybetmeden ama sakince vize basvurusu icin yapilmasi gerekenleri yapmak..
En onemlileri bloke hesap / garantor ve Almanya\'da kalacak yer bakmak.

Almanya\'ya kadar basligini daha iyice incelersen vize basvurusu bilmen gereken herseyi ogrenebilirsin.Ayrica sorun olursa biz hep buradayiz. :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

canavar

Mesaj gönderen canavar » Cmt Kas 24, 2012 11:53 am

Cok tesekkur ederim ustad...)

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Kas 24, 2012 5:19 pm

Tebrikler :D umarim vizeninde aldigini buraya yazarsin ne yapman gerektiginde soylemis zaten bol sanslar
So geht nicht !

sway

Mesaj gönderen sway » Cmt Kas 24, 2012 6:13 pm

[quote]canavar tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar umitler son bulmustu ve dun guzel bir haber aldim DSH verecek sekilde somasomester \'a kabul aldim. Simdi Bundan sonra Yapmam gerekenler neler vizede ters koseye yatmamak icin nelere dikkat etmeliyim neler yapmaliyim ?[/quote]

hayirli olsun. MYO mezunumusun?
Dil yeterliligin nedir?

canavar

Mesaj gönderen canavar » Pzr Kas 25, 2012 12:34 am

Kimya Bolumu mezunuyum kardes dil yeterliligim A1 aldim almanyadan Vsh dan duisbur essen red etmisti padeborn kabul etmis essen 180 kredi istedi ama padeborn kabul etmiis

canavar

Mesaj gönderen canavar » Sal Kas 27, 2012 1:09 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Tebrikler canavar , simdiden bol sanlar.

Yapman gereken vakit kaybetmeden ama sakince vize basvurusu icin yapilmasi gerekenleri yapmak..
En onemlileri bloke hesap / garantor ve Almanya\'da kalacak yer bakmak.

Almanya\'ya kadar basligini daha iyice incelersen vize basvurusu bilmen gereken herseyi ogrenebilirsin.Ayrica sorun olursa biz hep buradayiz. :)[/quote]
Ustad ben simdi somasomester 2013e kabul hakki kazandim ne zmana kadar vize almam lazim gonderdikleri belgede 15.04 e kadar kayit yaptirmam gerekiyor okula fakat dil kursuna gitmem gerekicektir dil bittikten sonrami basliyacagim ?

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Kas 27, 2012 2:02 am

Sayet evraklarin tamamsa vizeye basvur hemen.Ayrica dil seviyen A1 anladigim kadariyla.4. aya kadar dsh yi vermeye zamanin yetmez maalesef.

canavar

Mesaj gönderen canavar » Sal Kas 27, 2012 3:43 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Sayet evraklarin tamamsa vizeye basvur hemen.Ayrica dil seviyen A1 anladigim kadariyla.4. aya kadar dsh yi vermeye zamanin yetmez maalesef.[/quote]

Bir sikinti olurmu peki bu durumda ? DSH yi aldiktan sonra okula tekrardanmi basvuracagim ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 27, 2012 1:43 pm

kabul aldin ama ekstra dil kursu kayit belgesi de aldinmi daha sonradan paderborn dan ya da baska bir yerde dil kursu kaydin varmi?

canavar

Mesaj gönderen canavar » Sal Kas 27, 2012 2:41 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

kabul aldin ama ekstra dil kursu kayit belgesi de aldinmi daha sonradan paderborn dan ya da baska bir yerde dil kursu kaydin varmi?[/quote]

Yok ustad dil kursu kaydim. Padeborndan sadece bilgi verilmis dil kursuyla alakali. Buradan Nasil kayit yapabilirimki ben Turkiyedeyim su anda.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 27, 2012 5:15 pm

kabul veren birimle kontaga gececeksin, ek bir kagit daha yollamis olmalari lazim onu taratip gonderiyorsun sadece doldurduktan sonra.

canavar

Mesaj gönderen canavar » Sal Kas 27, 2012 6:02 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

kabul veren birimle kontaga gececeksin, ek bir kagit daha yollamis olmalari lazim onu taratip gonderiyorsun sadece doldurduktan sonra.[/quote]

Ustad Belge bana ulasmadi daha belge almanyada arkadasimda yolluyacak bu hafta . Ona sordum 3 sayfa bir belge var. O belgelerin icerisinde Dil kursu ile alakali bir durum var. Ek belgeyi taratip nereye yolluyacagim ustad? Padeborn universitesine yollayip kursa kayitmi yapacagim tam olarak anliyamadim ustad Birde kayit makbuzu istiyorlar parayi ne sekilde yatiracagim hadi diyelim yatirdim peki vizem olmadi o para yanacakmi ?

solcar

Mesaj gönderen solcar » Pzr Ara 02, 2012 12:35 am

Merhaba =)
Almanya\'da Universite Egitimi Almak Istiyorum.Oncelikle Almanca Bilinmesi sart.Bunun Icin Almanyada Dil Kursu Icin Universitelerden Sartli kabul almam gerekiyormu?Oss Sinavinda Basarisiz oldum.Bu sene tekrar Girecegim .sartli kabul almam icin turkiyede bir universite kazanmam gerekiyor mu ?Yardimci Olursaniz Sevinirim

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Pzr Ara 02, 2012 1:01 am

solcar hosgeldin aramiza oncelikle ozel ya da devlet (4 senelik) universiteye yerlesmen gerekiyor..4 senelik bir uniyi kazandiktan sonra almanyadaki universitelere basvurup sartli kabul almayi deniyorsun kabulunu alirsan universite zaten hemen seni kabul etmiyor sartli kabul adi uzerinde :) sana almanca ogrenmen icin belli bir sure taniyor gidiyor dil kursuna almancani ogrendikten sonra sinavlarina giriyorsun eger almancani yeterli bulurlarsa universiteye basliyorsun...

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Pzr Ara 02, 2012 1:47 am

merhaba canavar, sen buyuk ihtimal sartli kabul aldin. yani once dsh kursuna gideceksin daha sonra universiteye baslayacaksin. sen simdi okulla baglantini kesmeden vize islemlerini hemen halletmeye basla. vize isleminden sonra 15.4. tarihinde hem universitenin dil kursuna kayit ,hemde seviye belirleme sinavi yapacaklar tekrar. o sinav sonucunda seviyenne gore bir sinafta drslere basliycaksin. butun ogrenci haklarina sahipsin.simdiden basarilar.
PADERBORNDAN selamlar

matrix19

Mesaj gönderen matrix19 » Cum Ara 14, 2012 3:24 am

hayirli olsun ustad ;) duisburg sifir almancaya sartli kabul veriyo diyolardi hayret a1 e bile vermemis..su sartli kabul olayinida hic anlamam,adi ustunde sartli kabul,birakin adam 1 yilda gelebiliosa gelsin artik b2 mi c1 mi neyse..gelemiosa zaten pasa pasa memleketinin yolunu tutar