Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg Once Red Sonra Kabul !!!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Sal Ara 04, 2012 4:22 pm

Arkadaslar Merhaba. Yaklasik 1 ay once duisburg basvurum red edilmisti kredi yetersizliginden kaynakli. Ayni basvuruya ait bugun bir mail geldi bana ve online basvuru Sitesindede kabul edildigine dair bir durum soz konusu anlam veremedim....

Ihr Antrag auf Zulassung zum STUDIUM am CAMPUS ESSEN
ZUGANGSBESCHEID ZUM SPRACHKURS fur das SS 2013
Studiengang: Chemie, Abschluss: Master of Science
Geburtsdatum: ---------
Weitere Informationen siehe Internet: http://www.uni-due.de/international/deutschkurse.shtml

Sehr geehrte/r ----------,

hiermit lasse ich Sie zum Studium in o. g. Studiengang. zu. Da Ihre Deutschkenntnisse fur den genannten Studiengang nicht ausreichend sind, lasse ich Sie daruber hinaus zunaechst fur den Besuch eines deutschen Sprachkurses zu. Beachten Sie dazu bitte die beiliegenden Informationen zu kostenpflichtigen Deutschkursangeboten (Anmeldung erforderlich). Sie konnen zum Sprachkurs eingeschrieben werden, nachdem Sie weitere Einschreibungsvoraussetzungen am Hochschulort erfullt haben (siehe Checkliste http://www.uni-due.de/international/checkliste2.shtml). Zur Einschreibung mussen Sie mitbringen:

- Teilnahmebestaetigung des Sprachkurses
- Ihren Reisepass
- Ihre Originalzeugnisse sowie Ubersetzungen in Deutsch oder Englisch

Nach erfolgreichem Abschluss der erforderlichen Sprachkurse konnen Sie sich fur das gewaehlte Fachstudium umschreiben. Bitte beachten Sie, dass die Bachelor Studiengaenge immer nur im Wintersemester angeboten werden.

Kopien dieses Bescheids und der Reservierungsbescheinigung eines Sprachinstitutes dienen zur Vorlage bei Auslandsvertretungen der Bundesrepublik Deutschland.

Mit freundlichen Grußen
fur den Rektor der Kanzler
im Auftrag
Kollek

Dieser Bescheid ist mit EDV erstellt und ohne Unterschrift gultig.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 05, 2012 8:39 am

Tebirkler sartli kabul almissin anlasilan.

Ayni belgelerle ikinci kez basvurdugunda mi kabul edildin yoksa aradan bir ay gectikten sonra durup dururken mi bu e-postayi aldin ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Çrş Ara 05, 2012 8:45 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Tebirkler sartli kabul almissin anlasilan.

Ayni belgelerle ikinci kez basvurdugunda mi kabul edildin yoksa aradan bir ay gectikten sonra durup dururken mi bu e-postayi aldin ?[/quote]

Aradan 1 ay gecti durup dururken :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 05, 2012 8:52 am

Red aldigin mailde duruyor mu ? Onuda paylasir misin ?

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Çrş Ara 05, 2012 8:53 am

Red aldigin mailde duruyor mu ? Onuda paylasir misin ?[/quote]

Mail olarak degil posta olarak bulunuyor mail gelmemisti onda direk posta gelmisti. Ve 180 kredi yetersiz ayrica matematik dersi almaniz gerekmektedir ve labaratuvar dersleri kredileriniz yetersiz denilmekteydi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 05, 2012 8:58 am

sassirdim...

Bence eski mektuplari kapat , sineye cek ve sana gelen yeni e-posta ile yeni bir baslangic yap. :)

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Çrş Ara 05, 2012 9:05 am

sassirdim...

Bence eski mektuplari kapat , sineye cek ve sana gelen yeni e-posta ile yeni bir baslangic yap. :)[/quote]

Isin ilginc tarafi ilk postayla gelen hayir cevabi online basvuru sisteminde yoktu . Hani basvurunuzla alakali gelismeleri burdan takip edin diye yaziyorlardi surekli. Mesela dosyam ellerine ulastiginda 16.10.2012 de mail atmislardi bize ulasmistir incelemeye alindi 6 7 hafta surebilir diye. Sonra 1 ay icerisinde bir mektup geldikredi yetersizliginden dolayi kabul edemiyoruz diye ve bu posta yoluyla gelen online olarak not dusulmemisti sisteme En son ise 03.12.2012de yazmis oldugum bu mail geldi Kabul edildiniz diye.
Arkadasa sordum o bana muhtemelen yedeklerden yerlesmissindir dedi ...)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 05, 2012 12:33 pm

Olabilir , Almanya\'da universitelerin NC veya kredi gibi ortalamalari her yil ,her donem degisebiliyor.
Bende ayni sebeplerden dolayi Siyaset Bilimleri \'den ilk sene red ,(yetersiz gorulmusum) , ikinici sene ise kabul almistim.
Hayirli olsun diyelim.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Pzt Ara 10, 2012 6:01 pm

Tesekkur ediyorum kardesim. Duisburg universitesinin dil kursu varmi ? Bir bilginiz varmi bu konu hakkinda ?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Ara 10, 2012 6:03 pm

Sana yollanan kabul belgesinin yaninda 6 tane felan dil kursu olicak o dil kurslari en iyileridir onlarin hakkinda da googleden arastirma yapmalisin en iyi hangisi diye reklam olmasin simdi soylemiyim
So geht nicht !

maraci

Mesaj gönderen maraci » Çrş Ara 12, 2012 6:54 pm

merhabalar konjuge bendesartli kabul almayi dusunuyorum ama nasil basvuru yapacam online basvuru sitesinden bir sey anlamadim bana yardimci olurmusunuz.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Çrş Ara 12, 2012 11:10 pm

[quote]maraci tarafindan yazilan metin:

merhabalar konjuge bendesartli kabul almayi dusunuyorum ama nasil basvuru yapacam online basvuru sitesinden bir sey anlamadim bana yardimci olurmusunuz.[/quote]

https://applyonline.uni-due.de/

Buradan yapiyorsun kardesim . Uyelik yapiyorsun ve sirasiyla formu dolduruyorsun en son ciktisini aliyorsun ...

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cum Ara 14, 2012 1:23 am

Tebrikler Konjuqe.

Ben de bugun Duisburg\'da idim, basvuru belgelerini goturdum, 5 dakika icinde Zugangsbescheid ya da Zulassungsbescheid da diyorlar, bu belgeyi verdiler, senin yukarida yazdiklarinin benzeri bende de yaziyor. Isin ilginc yani, ben direk alamayacagimi dusunmustum. Oradaki guleryuzlu gorevli bayana da 2-3 kere sordum ki emin olayim diye, o da bu Zulassungsbescheid, bununla vizeye basvurabilirsiniz dedi.

RWTH\'dan zaten Empfangsbesaetigung almistim ancak yine de ben isi garantiye aliyim diye Duisburg\'a da gittim, iyi de etmisim. Bundan sonrasi kismet artik, herkese bol sans.

serhat29

Mesaj gönderen serhat29 » Cum Ara 14, 2012 1:26 am

Tebrikler Egitim hayatinda da basarilar.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cum Ara 14, 2012 1:33 am

[quote]Eschweiler tarafindan yazilan metin:

Tebrikler Konjuqe.

Ben de bugun Duisburg\'da idim, basvuru belgelerini goturdum, 5 dakika icinde Zugangsbescheid ya da Zulassungsbescheid da diyorlar, bu belgeyi verdiler, senin yukarida yazdiklarinin benzeri bende de yaziyor. Isin ilginc yani, ben direk alamayacagimi dusunmustum. Oradaki guleryuzlu gorevli bayana da 2-3 kere sordum ki emin olayim diye, o da bu Zulassungsbescheid, bununla vizeye basvurabilirsiniz dedi.

RWTH\'dan zaten Empfangsbesaetigung almistim ancak yine de ben isi garantiye aliyim diye Duisburg\'a da gittim, iyi de etmisim. Bundan sonrasi kismet artik, herkese bol sans.
[/quote]

Hayirli olsun kardesim :D dil kursu kaydini yapmayi unutma :D

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Cum Ara 14, 2012 1:34 am

[quote]serhat29 tarafindan yazilan metin:

Tebrikler Egitim hayatinda da basarilar.[/quote]

Tesekkurler serhat ...)

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cum Ara 14, 2012 1:40 am

[quote]Konjuqe tarafindan yazilan metin:

[quote]Eschweiler tarafindan yazilan metin:

Tebrikler Konjuqe.

[/quote]

Hayirli olsun kardesim :D dil kursu kaydini yapmayi unutma :D[/quote]

Tesekkurler kardesim, also ben Aachen\'da dil kursunu yapmak istiyorum, bugun NRW\'de baya bir sehir dolastim Aachen\'a gelince huzur doldum, aliskanlik meselesi tabi aber Aachen uber alles fur mich :)