Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Mono-Bachelor ve Kombinationbachelor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Çrş Haz 01, 2011 12:24 pm

Selam arkadaslar, Freie Uni Berlin ve Humbold Uni\'de mono-bachelor ve kombinationbachelor diye iki farkli liste var departmanlar icin. Monobachelor bizdeki gibi tek anadalda lisans demekken digerninin ne demek oldugunu anlayamadim.
Toplam kredi miktari yine 180 ama kombinationbachelor moduller seklinde seciliyor. Uni-assist\'te ise bunlar 6 donemlik bachelor programlari gibi gorunuyor, kernfaecher diye de bir durum var.

Butun siteyi inceledim fakat arastirmalarim sonucsuz kaldi. Yardimlarinizi bekliyorum...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 01, 2011 4:33 pm

tam olarak sorunu anlamadim ama kombinationsfaecher dedikleri olayda iki tane bolum seciyorsun. ornegin fizik ve matematik bolumlerini beraber okuyabiliyorsun. mono bachelor ise dedigin gibi tek dal uzerine yapiliyor. uni assist deki basvuru formundaki 2. soru tamamen sembolik ve sabit, bos birakabilirsin.

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Prş Haz 02, 2011 9:43 pm

ben de oyle dusunmustum ama websitesinde modulangebot altinda kernfaecher diye bir kisim da var orada monobachelorda olmayan bolumler de listelenmis, Turkologie, Japanologie gibi bolumler oradan secilebiliyor. Uniassistte nasil tercih yapilacagini anlayamadim o yuzden.

Filmwisenschaft var orada ilgilendigim, uni-assistte Bsc. olarak gorunuyor ama web sitesinde kombination altinda