Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Evraklar/Üniversite kabul yazısı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cello101

Evraklar/Üniversite kabul yazısı

Mesaj gönderen Cello101 » Sal May 14, 2024 10:18 pm

İyi günler değerli dostlar, Üniversite başvurumdan aşşağıdaki yazı geldi. Vize başvurusunda istenen üniversiteden kabul yazısı bu yazı mı?
pdf olrak yükleyemedim yazıyı kopyala yapıştır yaptım kişisel verileri silip. tabii yazıyı başvuru sayfasından pdf olarak indiriyoruz. üzerinde üniversitenin amblemei filan var. Kast edilen yazı bu mu? yada Elinde üniversite kabul yazısı örneği olan var mı? Henüz immatrikulation yaptırmadım yaptırmam gerekli mi? Bu kabül yazsısı vize başvurusu için yeterli mi?

Herrn
I E

Ihr Zeichen/Ihre Nachricht vom
-
Unser Zeichen/Unsere Nachricht vom Abt ST - Bewerbernummer 570
Datum 06.05.2024

Herzlichen Glückwunsch zu Ihrem Zulassungsangebot an der Hochschule Kn
zum Wintersemester 2024

Sehr geehrter Herr E,
wir freuen uns Ihnen mitzuteilen, dass ein Studienplatz in folgendem Studiengang für Sie reserviert ist:
Bachelor Betriebswirtschaft (1. Lehrplansemester)

Wenn Sie dieses Zulassungsangebot annehmen möchten, melden Sie sich im Portal MeinCampus der Hochschule Kempten an und beantragen bis 14.09.2024 die Immatrikulation (Einschreibung). Bei nicht termingerechter Beantragung verfällt das Zulassungsangebot. Sobald Sie Ihr Zulassungsangebot bestätigt und alle erforderlichen Unterlagen eingereicht haben, vollziehen wir die Immatrikulation.
Müssen Sie noch Unterlagen nachreichen?
Nach Beantragung der Immatrikulation ist kein Upload mehr über das Portal MeinCampus möglich. Senden Sie uns noch fehlende Unterlagen bitte per E-Mail (studienamt@hs-kn.de), per Fax (+49 [0] 831 23-126) oder postalisch (siehe oben) unter Angabe Ihrer Bewerbernummer zu.
Haben Sie sich für mehrere Studiengänge beworben?
Wenn Sie die Immatrikulation in einem Studiengang beantragen, verzichten Sie auf die Berücksichtigung Ihrer weiteren Bewerbungen bei uns und ziehen diese Bewerbungen damit zurück.
Änderung der Zugangsdaten nach Immatrikulation
Sobald wir Sie in den Studiengang eingeschrieben haben, erhalten Sie postalisch neue Zugangsdaten für das Portal MeinCampus. Bis dahin können Sie mit Ihrer bisherigen Bewerberkennung noch den aktuellen Status Ihrer Bewerbung über das Portal MeinCampus abrufen. Nach Erhalt der neuen werden Ihre bisherigen Zugangsdaten ungültig.
Bei Fragen hierzu, melden Sie sich gerne bei uns. Unsere Kontaktdaten finden Sie auf der Homepage unter
Mit freundlichen Grüßen Ihre Abteilung Studium

emirogan9

Re: Evraklar/Üniversite kabul yazısı

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal May 14, 2024 10:45 pm

Cello101 yazdı: Sal May 14, 2024 10:18 pm İyi günler değerli dostlar, Üniversite başvurumdan aşşağıdaki yazı geldi. Vize başvurusunda istenen üniversiteden kabul yazısı bu yazı mı?
pdf olrak yükleyemedim yazıyı kopyala yapıştır yaptım kişisel verileri silip. tabii yazıyı başvuru sayfasından pdf olarak indiriyoruz. üzerinde üniversitenin amblemei filan var. Kast edilen yazı bu mu? yada Elinde üniversite kabul yazısı örneği olan var mı? Henüz immatrikulation yaptırmadım yaptırmam gerekli mi? Bu kabül yazsısı vize başvurusu için yeterli mi?
evet kabul almışsınız hayırlı olsun. Bunu vizede kullanabilirsiniz. İmmatrikulation yaptırırsanız iyi olur vize görüşmeniz için. Ama olmazsa da bildiğim kadarıyla sorun olmuyor.
Stuttgart/Baden-Württemberg

Cello101

Mesaj gönderen Cello101 » Sal May 14, 2024 10:54 pm

evet kabul almışsınız hayırlı olsun. Bunu vizede kullanabilirsiniz. İmmatrikulation yaptırırsanız iyi olur vize görüşmeniz için. Ama olmazsa da bildiğim kadarıyla sorun olmuyor.
İmmatrikulation süresi 15.09.2024 tarihine kadar yazıyor. Bu angebot o tarihe kadar geçerli mi?
Teşekür ederim. Henüz İmmiatrikulation yaptırmak istemiyorum çönkü başka bölümlerede başvurmak istiyorum . kabul olursa başka bölüm okumak istiyorum. İmmatrikulation yaptırsam yine de başka bölümlere başvura bliyormuyum? yoksa immatrikulationdan sonra başka tercih hakkım kalmıyor mu?

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal May 14, 2024 10:57 pm

Cello101 yazdı: Sal May 14, 2024 10:54 pm İmmatrikulation süresi 15.09.2024 tarihine kadar yazıyor. Bu angebot o tarihe kadar geçerli mi?
Teşekür ederim. Henüz İmmiatrikulation yaptırmak istemiyorum çönkü başka bölümlerede başvurmak istiyorum . kabul olursa başka bölüm okumak istiyorum. İmmatrikulation yaptırsam yine de başka bölümlere başvura bliyormuyum? yoksa immatrikulationdan sonra başka tercih hakkım kalmıyor mu?
14.09.2024 tarihine kadar immatrikulation yapmanız gerekiyor aksi halde kabulünüz yanar diye belirtmişler. Diğer bölümlerden de haber alana kadar bekleyin immatrikulation yapmadan önce. Eğer o zamana kadar bir haber gelmezse o sefer kayıt yaptırabilirsiniz.

Cello101

Mesaj gönderen Cello101 » Sal May 14, 2024 11:03 pm

14.09.2024 tarihine kadar immatrikulation yapmanız gerekiyor aksi halde kabulünüz yanar diye belirtmişler. Diğer bölümlerden de haber alana kadar bekleyin immatrikulation yapmadan önce. Eğer o zamana kadar bir haber gelmezse o sefer kayıt yaptırabilirsiniz.
verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekür ederim. Bu belge digital ortamda imzasız. İmzalı bir belge talep etmeme gerek var mı okuldan ? bu böyle yeterli mi?

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal May 14, 2024 11:06 pm

Cello101 yazdı: Sal May 14, 2024 11:03 pm verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekür ederim. Bu belge digital ortamda imzasız. İmzalı bir belge talep etmeme gerek var mı okuldan ? bu böyle yeterli mi?
Üstünde dijital olarak imzalı olduğu belirtilmişse gerek yok. Çıktısını alıp götürebilirsiniz görüşmeye.

Cello101

Mesaj gönderen Cello101 » Sal May 14, 2024 11:10 pm

Üstünde dijital olarak imzalı olduğu belirtilmişse gerek yok. Çıktısını alıp götürebilirsiniz görüşmeye.
Hayır belirtilmemiş digital imzalı olduğu sadece okulun amlemi adresi ve ismi var.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal May 14, 2024 11:12 pm

Cello101 yazdı: Sal May 14, 2024 11:10 pm Hayır belirtilmemiş digital imzalı olduğu sadece okulun amlemi adresi ve ismi var.
bir mail atıp sorun derim.

Cello101

Mesaj gönderen Cello101 » Sal May 14, 2024 11:16 pm

bir mail atıp sorun derim.
Eyvallah. en güzeli evet. sonradan bir sorun yaşamamak için mail atmak gerekir.

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Sal May 14, 2024 11:19 pm

Cello101 yazdı: Sal May 14, 2024 11:16 pm Eyvallah. en güzeli evet. sonradan bir sorun yaşamamak için mail atmak gerekir.
aynen öyle bir sorun olursa da çıkarıp gösterirsiniz maili. Kolaylıklar dilerim hayırlı olsun tekrar

Cello101

Mesaj gönderen Cello101 » Sal May 14, 2024 11:21 pm

Teşekürler. Kalın sağlıcakla.