Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Informatik nicht eu nc puanları

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
erencankaya

Informatik nicht eu nc puanları

Mesaj gönderen erencankaya » Sal Eyl 21, 2021 3:41 pm

Arkadaslar almanyada informatik okumayı düşünüyorum üniversitelerin nc puanlarina baktım ancak bu puanlarin abitur yapanlar icin geçerli olduğunu EU vatandaşı olmayanlar için geçerli olmadığını yabanci öğrencilerin farkli kontenjanlari oldugunu öğrendim bu nedenle eğer almanyada okuyan varsa fikir vermesi açısından özellikle informatik bölümü icin kac nc puanıyla hangi üniversitelerden kabul aldığınızı söyleyebilir misiniz?

zAHo

Re: Informatik nicht eu nc puanları

Mesaj gönderen zAHo » Sal Eyl 21, 2021 7:47 pm

erencankaya yazdı: Sal Eyl 21, 2021 3:41 pm Arkadaslar almanyada informatik okumayı düşünüyorum üniversitelerin nc puanlarina baktım ancak bu puanlarin abitur yapanlar icin geçerli olduğunu EU vatandaşı olmayanlar için geçerli olmadığını yabanci öğrencilerin farkli kontenjanlari oldugunu öğrendim bu nedenle eğer almanyada okuyan varsa fikir vermesi açısından özellikle informatik bölümü icin kac nc puanıyla hangi üniversitelerden kabul aldığınızı söyleyebilir misiniz?
İlk defa öğrendim hocam bu eu için farklı olduğunu siz nerden öğrendiniz ?

erencankaya

Mesaj gönderen erencankaya » Çrş Eyl 22, 2021 1:18 pm

zAHo yazdı: Sal Eyl 21, 2021 7:47 pm İlk defa öğrendim hocam bu eu için farklı olduğunu siz nerden öğrendiniz ?
NC puanlarina bakarken fu berlinin böyle bir ayrım yaptığını gördüm sonra diger üniversitelerde okuyan öğrencilere sordum evet dediler o gördüğün NV puanlari abitur yapanlar için geçerli yabancılar için farklı oluyor dediler.

Kaya

Mesaj gönderen Kaya » Çrş Oca 26, 2022 11:38 am

erencankaya yazdı: Sal Eyl 21, 2021 3:41 pm Arkadaslar almanyada informatik okumayı düşünüyorum üniversitelerin nc puanlarina baktım ancak bu puanlarin abitur yapanlar icin geçerli olduğunu EU vatandaşı olmayanlar için geçerli olmadığını yabanci öğrencilerin farkli kontenjanlari oldugunu öğrendim bu nedenle eğer almanyada okuyan varsa fikir vermesi açısından özellikle informatik bölümü icin kac nc puanıyla hangi üniversitelerden kabul aldığınızı söyleyebilir misiniz?
Bu konu hakkında bende merak içerisindeyim. Cevapları bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 26, 2022 3:40 pm

O tür bir aciklama yok veya liste olmuyor ama genelde alman ögrencilerin puanlarina yakin oluyor. Ordaki puanlari kistas alabilirsiniz ve sizin nc puani düsük gözükse de yine de basvuru yapin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com