Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

fachhochschule südwestfalen :)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pinkypink

fachhochschule südwestfalen :)

Mesaj gönderen pinkypink » Pzr Şub 21, 2021 9:49 pm

arkadaşlar merhaba!

fachhochschule südwestfalen üniversitesine "business administration with informatics" bölümü için başvuru yapmayı düşünüyorum. ancak üniversiteyi araştırmaya çalıştığımda -çok tanınmadığından olsa gerek- pek bir görüş bulamadığımı fark ettim. okuduğum bazı yorumlar ise pek olumlu değildi.

okul hakkında, veya bölüm hakkında herhangi bir bilgisi olan çıkar mı? bölümün sayısal ağırlığı (matematikle yıldızlarım hiç barışmadı), okulun başarısı gibi şeyler.

aslında ben uluslararası işletme okumak istiyordum informatik hiç düşünmemiştim. başvurmak istediğim berlin'de falan çok daha iyi yerler vardı, ve bu okula karşı hala içimde şüpheler var, ama başvuru tarihleri açısından elimdeki en iyi seçenek bu gibi görünüyor. o yüzden biraz üzgünüm maalesef. farklı düşünceleri duymayı isterim

şimdiden her türlü görüş için teşekkür ederim.

bar2an

Re: fachhochschule südwestfalen :)

Mesaj gönderen bar2an » Cmt Haz 19, 2021 3:51 am

selamlar, sizinle çok benzer durumdayım. ne tür gelişmeler yaşadığınızı paylaşabilirseniz çok sevinirim.

HAW_İnfoEng

Mesaj gönderen HAW_İnfoEng » Pzr Haz 20, 2021 4:09 pm

Okulu Reddit vb. sitelerde araştırabilirsin ya da benzeri uluslararası forumlarda. Okula da detaylar için mesaj atabilirsin. Son olarak da Linkedin'den bu okulun bu bölüm mezunlarını bulup merak ettiklerini sorabilirsin diye düşünüyorum.
En son HAW_İnfoEng tarafından Pzr Haz 20, 2021 4:13 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

HAW_İnfoEng

Mesaj gönderen HAW_İnfoEng » Pzr Haz 20, 2021 4:13 pm

Bir de başka seçenekleri de değerlendirebilirsin bence.

https://www2.daad.de/deutschland/studie ... rammes/en/

Bu site DAAD'ın sitesi buradan istediğin dil ve bölümlere göre üniversiteleri listeleyebilirsin.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzt Haz 21, 2021 10:12 am

Ordan mezun bir arkadasim ve baslayip ailesel sebeplerle birakip Türkiye ye dönen bir arkadasim daha vardi. Her ikisi de hem okuldan hem sehirden cok memnunlardi. Üniversitenin yabanci ögrencilere karsi tutumu cok iyi demislerdi. Mezun olan arkadasla 2-3 yildir görüsmüyorum ama metro da informatikci olarak ise baslamisti.

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Pzt Haz 21, 2021 5:48 pm

HAW_İnfoEng yazdı: Pzr Haz 20, 2021 4:09 pm Okulu Reddit vb. sitelerde araştırabilirsin ya da benzeri uluslararası forumlarda. Okula da detaylar için mesaj atabilirsin. Son olarak da Linkedin'den bu okulun bu bölüm mezunlarını bulup merak ettiklerini sorabilirsin diye düşünüyorum.
Maalesef okulun redditte falan hiç başlığı yok. Ama bazı üni değerlendirme sitelerindeki yorumları bulabildim. Ve okulun bilgilendirme zoom seansına katıldım
En son pinkypink tarafından Pzt Haz 21, 2021 5:51 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Pzt Haz 21, 2021 5:48 pm

duisburger yazdı: Pzt Haz 21, 2021 10:12 am Ordan mezun bir arkadasim ve baslayip ailesel sebeplerle birakip Türkiye ye dönen bir arkadasim daha vardi. Her ikisi de hem okuldan hem sehirden cok memnunlardi. Üniversitenin yabanci ögrencilere karsi tutumu cok iyi demislerdi. Mezun olan arkadasla 2-3 yildir görüsmüyorum ama metro da informatikci olarak ise baslamisti.
Ooo iyiymiş teşekkür ederim

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Pzt Haz 21, 2021 5:49 pm

bar2an yazdı: Cmt Haz 19, 2021 3:51 am selamlar, sizinle çok benzer durumdayım. ne tür gelişmeler yaşadığınızı paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Okula 7 hafta önce üni assist üzerinden başvurdum. Ancak hala ses seda yok. Başvurunuz bize ulaşmıştır maili bile gelmedi. Siz de buraya başvurun okulda tek türk kalmayayım :D

HAW_İnfoEng

Mesaj gönderen HAW_İnfoEng » Sal Haz 22, 2021 9:07 am

Anladım. İnşallah daha fazla bilgi edinebilirsin. Başarılar.

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Sal Haz 22, 2021 10:22 am

pinkypink yazdı: Pzt Haz 21, 2021 5:49 pm Okula 7 hafta önce üni assist üzerinden başvurdum. Ancak hala ses seda yok. Başvurunuz bize ulaşmıştır maili bile gelmedi. Siz de buraya başvurun okulda tek türk kalmayayım :D
ben de 18 mayısta tamamladım başvurumu, halen beklemedeyim. tahminimce yakınlarda haber gelir. :roll:

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Çrş Haz 23, 2021 10:59 pm

bar2an yazdı: Sal Haz 22, 2021 10:22 am ben de 18 mayısta tamamladım başvurumu, halen beklemedeyim. tahminimce yakınlarda haber gelir. :roll:
önceden inceleme süreci için uni-assistde "approximately 5 weeks" yazardı sonra bu 7 oldu. şimdi bi baktım 8 olmuş. gerçekten kafayı yemelik, mailimi kontrol edip durmaktan sıkıldım
En son pinkypink tarafından Çrş Haz 23, 2021 11:01 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Çrş Haz 23, 2021 11:00 pm

arkadaşlar bu arada bilen var mı, her okul "uni-assist başvurunuzu bize ulaştırmıştır, değerlendirmeye alacağız" şeklinde mail atıyor mu yoksa bazıları haber vermeden direkt kabul/red aşamasına mı geçiyor?

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cum Tem 02, 2021 11:20 am

pinkypink yazdı: Çrş Haz 23, 2021 10:59 pm önceden inceleme süreci için uni-assistde "approximately 5 weeks" yazardı sonra bu 7 oldu. şimdi bi baktım 8 olmuş. gerçekten kafayı yemelik, mailimi kontrol edip durmaktan sıkıldım
şimdi 10 hafta görünmekte. ama sayfada başvuruların kronolojik düzende incelendiği yazıyor. bir gelişme var mı başvurunuzda?

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Cum Tem 02, 2021 2:41 pm

bar2an yazdı: Cum Tem 02, 2021 11:20 am şimdi 10 hafta görünmekte. ama sayfada başvuruların kronolojik düzende incelendiği yazıyor. bir gelişme var mı başvurunuzda?
hayır hala hiçbir mail gelmedi, gelişme yok

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Cum Tem 02, 2021 2:42 pm

aynı zamanda başka bir okul için VPD başvurusunda bulunmuştum o da gelmedi. halbuki VPD için 4-6 hafta yazıyor

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cum Tem 02, 2021 3:01 pm

pinkypink yazdı: Cum Tem 02, 2021 2:42 pm aynı zamanda başka bir okul için VPD başvurusunda bulunmuştum o da gelmedi. halbuki VPD için 4-6 hafta yazıyor
değerlendirmeye girmesi için başvurunun deadline tarihi olan 15 temmuz'dan önce incelenmesi şart mı bilginiz var mı? yoksa evrakların yüklendiği tarih mi esas?

pinkypink

Mesaj gönderen pinkypink » Cum Tem 02, 2021 9:28 pm

bar2an yazdı: Cum Tem 02, 2021 3:01 pm değerlendirmeye girmesi için başvurunun deadline tarihi olan 15 temmuz'dan önce incelenmesi şart mı bilginiz var mı? yoksa evrakların yüklendiği tarih mi esas?
öyle bir şart yok, evrakların yüklendiği tarih esastır. 15 temmuzdan önce uni-assist'e belgeleri yüklemek yeter yani

ama VPD gerekiyorsa onun deadline'dan önce ulaşması gerekir

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Cum Tem 09, 2021 12:40 pm

pinkypink yazdı: Cum Tem 02, 2021 9:28 pm öyle bir şart yok, evrakların yüklendiği tarih esastır. 15 temmuzdan önce uni-assist'e belgeleri yüklemek yeter yani

ama VPD gerekiyorsa onun deadline'dan önce ulaşması gerekir
9. haftayı tamamlayacağım pazartesi itibariyle. gelişme yaşadınız mı?

bar2an

Mesaj gönderen bar2an » Çrş Tem 21, 2021 9:27 pm

bar2an yazdı: Cum Tem 09, 2021 12:40 pm 9. haftayı tamamlayacağım pazartesi itibariyle. gelişme yaşadınız mı?
başvurduğum iki okul için de statü okay'e döndü. artık okuldan cevap bekleyeceğim sanırım.

helegna

Mesaj gönderen helegna » Sal Kas 09, 2021 12:35 am

pinkypink yazdı: Pzr Şub 21, 2021 9:49 pm arkadaşlar merhaba!

fachhochschule südwestfalen üniversitesine "business administration with informatics" bölümü için başvuru yapmayı düşünüyorum. ancak üniversiteyi araştırmaya çalıştığımda -çok tanınmadığından olsa gerek- pek bir görüş bulamadığımı fark ettim. okuduğum bazı yorumlar ise pek olumlu değildi.

okul hakkında, veya bölüm hakkında herhangi bir bilgisi olan çıkar mı? bölümün sayısal ağırlığı (matematikle yıldızlarım hiç barışmadı), okulun başarısı gibi şeyler.

aslında ben uluslararası işletme okumak istiyordum informatik hiç düşünmemiştim. başvurmak istediğim berlin'de falan çok daha iyi yerler vardı, ve bu okula karşı hala içimde şüpheler var, ama başvuru tarihleri açısından elimdeki en iyi seçenek bu gibi görünüyor. o yüzden biraz üzgünüm maalesef. farklı düşünceleri duymayı isterim

şimdiden her türlü görüş için teşekkür ederim.
Merhaba bu okula başladınız mı, bilgi verirseniz çok mutlu olurum.