Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

FAU-Nürnberg Red Açıklaması

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
zzcck

FAU-Nürnberg Red Açıklaması

Mesaj gönderen zzcck » Sal Haz 15, 2021 7:17 pm

Merhaba herkese,
FAU Information and Communication Technology bölümüne Master için başvuru yapmıştım. Tüm belgelerimi de gönderdim, bölümüm zaten Elektrik-Elektronik müh. ve sitesinde Gereklilikler kısmındaki pre-requirementları karşılıyordum derslerim ve içeriği uyuyordu her şeye. Bu gün red gönderdiler mektupta da hiçbir açıklama yazmıyor sadece " The admissions committee has carefully reviewed your application documents and determined that your qualificationsdo not meet the requirements of our demanding Master's degree programme." yazıyor mail attım bölüme geri bildirim yapabilir misiniz hangi nitelikleri karşılamıyorum diye. Onlar da birçok başvuru var ve sıkı bir değerlendirme yapıldı diye bir cümle cevap verdiler.
Ortalamam da 3,10. Başka yerlere de başvurmuştum ama şimdi buradan red gelince biraz umudum kırıldı üzüldüm açıkcası. Ders açıklamaları istememişlerdi ben de modulehandbook göndermedim, ondan olsa herhalde yazarlardı sebep olarak.
Şimdi başka yerlerden de kabul almam zor diyebilir miyiz daha önce böyle bir şey yaşayan var mı başka yerden red alıp bir başkasından kabul?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: FAU-Nürnberg Red Açıklaması

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 21, 2021 2:07 am

Gecmis olsun, birsey diyemeyiz cevap olarak. Asagidaki linkte sebebi ayrintili olarak anlatiliyor. Belki en az ümitli oldugunuz üniversiteden de kabul gelebilir. Basarilar.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... s-egitimi/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

zzcck

Mesaj gönderen zzcck » Cmt Haz 26, 2021 2:28 pm

Physiker yazdı: Pzt Haz 21, 2021 2:07 am Gecmis olsun, birsey diyemeyiz cevap olarak. Asagidaki linkte sebebi ayrintili olarak anlatiliyor. Belki en az ümitli oldugunuz üniversiteden de kabul gelebilir. Basarilar.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... s-egitimi/
Çok teşekkür ederim cevabınız için, yazınızı okuyunca daha iyi anladım teşekkürler :)

milkywaytr

Mesaj gönderen milkywaytr » Sal Haz 29, 2021 1:25 pm

zzcck yazdı: Sal Haz 15, 2021 7:17 pm Merhaba herkese,
FAU Information and Communication Technology bölümüne Master için başvuru yapmıştım. Tüm belgelerimi de gönderdim, bölümüm zaten Elektrik-Elektronik müh. ve sitesinde Gereklilikler kısmındaki pre-requirementları karşılıyordum derslerim ve içeriği uyuyordu her şeye. Bu gün red gönderdiler mektupta da hiçbir açıklama yazmıyor sadece " The admissions committee has carefully reviewed your application documents and determined that your qualificationsdo not meet the requirements of our demanding Master's degree programme." yazıyor mail attım bölüme geri bildirim yapabilir misiniz hangi nitelikleri karşılamıyorum diye. Onlar da birçok başvuru var ve sıkı bir değerlendirme yapıldı diye bir cümle cevap verdiler.
Ortalamam da 3,10. Başka yerlere de başvurmuştum ama şimdi buradan red gelince biraz umudum kırıldı üzüldüm açıkcası. Ders açıklamaları istememişlerdi ben de modulehandbook göndermedim, ondan olsa herhalde yazarlardı sebep olarak.
Şimdi başka yerlerden de kabul almam zor diyebilir miyiz daha önce böyle bir şey yaşayan var mı başka yerden red alıp bir başkasından kabul?
Ben de bugünlerde başvuru yapacağım 3.15 ortalma ile bakalım sonucu nasıl olacak...Daha belgeleri yollamadım. Merak etmeyin bizlerde ret yiyoruz bol bol :) denemye devam olana kadar... evraklar kaç günde gitmişti ve ne zaman dönüş yaptılar size ?

zzcck

Mesaj gönderen zzcck » Prş Tem 15, 2021 12:27 pm

milkywaytr yazdı: Sal Haz 29, 2021 1:25 pm Ben de bugünlerde başvuru yapacağım 3.15 ortalma ile bakalım sonucu nasıl olacak...Daha belgeleri yollamadım. Merak etmeyin bizlerde ret yiyoruz bol bol :) denemye devam olana kadar... evraklar kaç günde gitmişti ve ne zaman dönüş yaptılar size ?
4-5 günde evraklarım gitti, turpex ya da hızlı kargo vermemiştim normal şekilde ptt ile gönderdim erken gitmesine şaşırmıştım :)
Umarım olumlu cevap alırsınız :) siz hangi bölüme başvuruyorsunuz ? daha sonra sonucunuzu paylasırsanız cok sevinirim :)

milkywaytr

Mesaj gönderen milkywaytr » Pzr Tem 25, 2021 9:53 pm

zzcck yazdı: Prş Tem 15, 2021 12:27 pm 4-5 günde evraklarım gitti, turpex ya da hızlı kargo vermemiştim normal şekilde ptt ile gönderdim erken gitmesine şaşırmıştım :)
Umarım olumlu cevap alırsınız :) siz hangi bölüme başvuruyorsunuz ? daha sonra sonucunuzu paylasırsanız cok sevinirim :)
Turpex ile kısa sürede ulaştı... umarım alabilirim... Başka unilere de başvuru yaptınız mı? Kabul alabilidiniz mi ? Sonucları paylaşarım...