Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada okuyabilir miyim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cherryberry

Mesaj gönderen cherryberry » Prş Ağu 04, 2016 3:18 pm

Merhaba arkadaslar. Ben bu sene sinava hazirlanip almanyaya gelmeyi dusunuyorum. Lys den bi 400 puan aldim diyelim almanyayi tercih ederken az da olsa almanca bilme zorunlulugu var mi yoksa oraya gidince mi ogreniyoruz? Kisaca tum sartlari merak ediyorum. Birde almanyaya gittik diyelim her sey dahil(keyfi harcamalar disinda) aylik tahminen kac para gerekiyor?

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Prş Ağu 04, 2016 3:54 pm

Dostum aradigin sorularin cevabi forumda mevcut.Almanca seviyene gelirsek bazi universiteler on kabul icin Almanca seviyesi istiyor

cherryberry

Mesaj gönderen cherryberry » Prş Ağu 04, 2016 5:46 pm

[quote]BirFacitas tarafindan yazilan metin:

Dostum aradigin sorularin cevabi forumda mevcut.Almanca seviyene gelirsek bazi universiteler on kabul icin Almanca seviyesi istiyor[/quote]
Anladim. Peki hangi baslikta bulabilirim?

karakayaoguzhan07

Mesaj gönderen karakayaoguzhan07 » Prş Ağu 04, 2016 6:30 pm

Kardesim kizarkadasimla bizde uzun zamandir arastiriyoruz. Ilk baslarda hersey cok guzel gorunuyordu ama arastirdikca bu islerin zorlugunu ogrendik. Hic Almanca bilmeden gidebilecegin universiteler de var, B1-B2 isteyenlerde. Onun disinda masraflar daha gitmeden basliyor. Dil kursunu birak, basvuru bile ucretli. Iyice arastirmak lazim herseyi.

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Prş Ağu 04, 2016 6:37 pm

Universiteler-makaleler kismindan cogu sorunun cevabi var inceleyebilirsiniz

cherryberry

Mesaj gönderen cherryberry » Prş Ağu 04, 2016 9:45 pm

[quote]karakayaoguzhan07 tarafindan yazilan metin:

Kardesim kizarkadasimla bizde uzun zamandir arastiriyoruz. Ilk baslarda hersey cok guzel gorunuyordu ama arastirdikca bu islerin zorlugunu ogrendik. Hic Almanca bilmeden gidebilecegin universiteler de var, B1-B2 isteyenlerde. Onun disinda masraflar daha gitmeden basliyor. Dil kursunu birak, basvuru bile ucretli. Iyice arastirmak lazim herseyi.[/quote]

Baska ne gibi masraflar var acaba?

cherryberry

Mesaj gönderen cherryberry » Prş Ağu 04, 2016 9:45 pm

Universiteler-makaleler kismindan cogu sorunun cevabi var inceleyebilirsiniz[/quote]

Peki cok tesekkurler

cherryberry

Mesaj gönderen cherryberry » Prş Ağu 04, 2016 9:48 pm

Universiteler-makaleler kismindan cogu sorunun cevabi var inceleyebilirsiniz[/quote]

Ama bulamadim dediginiz basligi

cherryberry

Mesaj gönderen cherryberry » Prş Ağu 04, 2016 11:03 pm

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=4

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=29[/quote]

Cok tesekkur ederim ama cevap bulamadigim bazi yerler oldu. Mesela bu kurs zorunlu mu? Birde kurs+aylik 670 euri icin almanyadan kefil gibi bir sey gerekiyormus ama benim almanyada hic tanidigim yok. Birde girmeden her ay 670 euro odeyebilecegimize dair bir kesinlik istiyolar onu nasil sagliycaz. Cok soru sordum ama...

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Cum Ağu 05, 2016 12:07 am

670 euro olayina bloke hesap deniyor.Vize basvurusu yapmadan once belirtilen parayi alman bankasina yatirman gerekiyor ki vize alabilesin.8000 kusur euro yu yatirmadigin takdirde garantor olmasi gerekir.Eger ikisinden birini saglamazsan vize alamazsin.Kurs olayida zorunlu cunku okuyacagin universite senden Almanca sinavindan(testdaf veya DSH) belirtilen puani almani ister.Bunlarida kurs olmadan yapamazsin

cherryberry

Mesaj gönderen cherryberry » Cum Ağu 05, 2016 12:57 am

670 euro olayina bloke hesap deniyor.Vize basvurusu yapmadan once belirtilen parayi alman bankasina yatirman gerekiyor ki vize alabilesin.8000 kusur euro yu yatirmadigin takdirde garantor olmasi gerekir.Eger ikisinden birini saglamazsan vize alamazsin.Kurs olayida zorunlu cunku okuyacagin universite senden Almanca sinavindan(testdaf veya DSH) belirtilen puani almani ister.Bunlarida kurs olmadan yapamazsin[/quote]

Yani almanyaya gittigimde kursa gidicem oyle mi? Onceden 8000 euro yatirildigini bilmiyordum. Eger onceden 8000 euro yatirmazsak almanyadan garantor mu bulmam lazim?

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Cum Ağu 05, 2016 1:18 am

Evet,forumu karistir cogu soruna cevap bulursun

cherryberry

Mesaj gönderen cherryberry » Cum Ağu 05, 2016 6:02 pm

Evet,forumu karistir cogu soruna cevap bulursun[/quote]

Tamam cok tesekkurler