Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da universite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
orcun333

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen orcun333 » Pzt Tem 25, 2016 3:03 am

Arkadaslar merhaba. Oncelikle bu sene liseden mezun oldum ve universiteyi Almanyada okumak istiyorum. LYS sinavinda mf4 dalinda 40 bininci oldum ve makine muhendisligi okumak istiyorum. Yaklasik 5-6 aydir arastirma yapiyorum ve az cok bilgi sahibiyim bu konuda. Almancam hic olmadigi icin, bu sene Turkiyede universitede hazirlik okurken almanca kursuna gitmeyi dusunuyorum, ardindan okulumu dondurup Almanyaya gitmeyi ve orada dil kursuna baslamayi dusunuyorum. Dil kursunun ardindan da universiteye. Orada bir ogrenciye aylik 600 ila 700 euro arasinda bir miktarin yetecegini okudum. Suanda tek korktugum olay almancamin henuz olmamasi ve ogreniminin zorlu bir surec olmasi hmmm . Sizin tavsiyeleriniz nelerdir, nasil bir yol izlemeliyim, almancami en kisa surede nasil gelistirebilirim? Yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkur ederim :)

Profane

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen Profane » Pzt Tem 25, 2016 4:39 am

Once bir basla.Ilk baslarda zaten cok zor degil.Isler zorlastikca girecegin sinavlara gore kendin bir plan cizeceksin.Universite hazirligida kolay degil bu arada.Bence bir sure sonra bir secim yapmak zorunda kalabilirsin.

orcun333

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen orcun333 » Pzr Tem 31, 2016 4:40 am

Hic onerisi olan yok mu arkadaslar ?

akinmert

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen akinmert » Pzr Tem 31, 2016 5:43 am

seninle tipa tip ayni durumdayim,42 bindeyim mf4 de ,makine dusunuyorum bende ve benimde dil 0,illa bi sene burdami dil calismak gerek ,0 almanca ile gidemiyomuyuz orcun?

BirFacitas

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen BirFacitas » Pzr Tem 31, 2016 11:43 am

Makina okumanin TR deki kadar kolay degil asiri zor oldugunu duydum fakat yapabilirim diyorsaniz cok prestijli bir muhendis olursunuz

jack

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen jack » Pzr Tem 31, 2016 12:05 pm

0 almanca ile gelebilirsiniz.Uniye kayit yaptirip bir sene almanca ogreneceksiniz.Sonra baslayacaksiniz.

orcun333

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen orcun333 » Sal Ağu 02, 2016 4:07 am

Evet kesinlikle makine bolumu Turkiye\'dekinden cok daha agir. Bir tanidigim oraya universite okumaya gidenin cok oldugunu fakat buyuk bir cogunlugunun bitiremeden geri dondugunu soyledi. Benim cekindigim tek olay almancamin olmamasi. Eger kesinlikle gitmeye karar verirsem 1 sene burada da almanca calismis olacagim oraya bos gitmemek icin, ardindan da dil okulu. Bilemiyorum ki acaba dogru yolda miyim ? hmmm

orcun333

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen orcun333 » Sal Ağu 02, 2016 4:12 am

[quote]akinmert tarafindan yazilan metin:

seninle tipa tip ayni durumdayim,42 bindeyim mf4 de ,makine dusunuyorum bende ve benimde dil 0,illa bi sene burdami dil calismak gerek ,0 almanca ile gidemiyomuyuz orcun?[/quote]

hayir burda dil calisma zorunlulugumuz yok diye biliyorum fakat farkli bir ulkeye gidecegimiz icin oranin dilini hic bilmemek cok zor olur diye dusundum, bu yuzden 1 sene burada calismayi dusunuyorum

Faruk06

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Ağu 02, 2016 4:22 am

[quote]orcun333 tarafindan yazilan metin:

Evet kesinlikle makine bolumu Turkiye\'dekinden cok daha agir. Bir tanidigim oraya universite okumaya gidenin cok oldugunu fakat buyuk bir cogunlugunun bitiremeden geri dondugunu soyledi. Benim cekindigim tek olay almancamin olmamasi. Eger kesinlikle gitmeye karar verirsem 1 sene burada da almanca calismis olacagim oraya bos gitmemek icin, ardindan da dil okulu. Bilemiyorum ki acaba dogru yolda miyim ? hmmm[/quote]

Kardesim kesinlikle denemeye deger. Basaramayacak olsan bile senin icin bir deneme olacak.
Turkiyede imkanin varsa dondur universiteni gel buraya dene 1 sene. en azindan deneyimin olsun Zaten soyle soyleyeyim Yurtdisinda egitim gormek avantajli derler.
Mesele universite kalitesi degil mesele kazandigin deneyimlerdir. Kendi basina yasamayi ogreneceksin, Farkli kultur farki calisma tarzi farkli disiplinler v.s v.s seni gelistirecek olanlar bunlardir yani.
Lutfen Ozel Mesaj Gondermeyiniz..
Sorularinizi Forumda Baslik Acarak Sorunuz..

orcun333

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen orcun333 » Çrş Ağu 03, 2016 2:01 am

[quote]Faruk06 tarafindan yazilan metin:

[quote]orcun333 tarafindan yazilan metin:

Evet kesinlikle makine bolumu Turkiye\'dekinden cok daha agir. Bir tanidigim oraya universite okumaya gidenin cok oldugunu fakat buyuk bir cogunlugunun bitiremeden geri dondugunu soyledi. Benim cekindigim tek olay almancamin olmamasi. Eger kesinlikle gitmeye karar verirsem 1 sene burada da almanca calismis olacagim oraya bos gitmemek icin, ardindan da dil okulu. Bilemiyorum ki acaba dogru yolda miyim ? hmmm[/quote]

Kardesim kesinlikle denemeye deger. Basaramayacak olsan bile senin icin bir deneme olacak.
Turkiyede imkanin varsa dondur universiteni gel buraya dene 1 sene. en azindan deneyimin olsun Zaten soyle soyleyeyim Yurtdisinda egitim gormek avantajli derler.
Mesele universite kalitesi degil mesele kazandigin deneyimlerdir. Kendi basina yasamayi ogreneceksin, Farkli kultur farki calisma tarzi farkli disiplinler v.s v.s seni gelistirecek olanlar bunlardir yani.[/quote]

Cok haklisin.. Aslinda amacim universiteyi orada okuyup orada yasamaya baslamak.. Bu tarz cevaplari gordukce motive oluyorum cok tesekkur ederim :) Geri donme fikrini durum cikmaza girerse kullanacagim sanirim hic kullanmak istemesem de.. Insallah kullanmam da gerekmez :ap

Bhr

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen Bhr » Çrş Ağu 03, 2016 12:29 pm

Liseyi mezunuyum tercihler bugun son Acil yardiminiza ihtiyacim var ben hemsirelik istiyorum ama sanirim hemsirelikte sorun cikiyomus denklikte ziraat bolumu tutuyo bitki koruma ama onada ben gitmek istemiyorum bir bilginiz varsa ziraat veya hemsirelik hakkinda yardimci olabilirmisiniz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 03, 2016 1:32 pm

Almanya da hemsirelik diye direk bir universite egitimi yok, sadece saglik sistemlerine benzer bir bolum var. Hemsirelik universitede degil genelde mesleki egitim olarak veriliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

BirFacitas

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen BirFacitas » Çrş Ağu 03, 2016 2:28 pm

Almanca seviyesi istemeden sartli kabul veren Alman universiteliri hangileridir?

Bhr

Almanya\'da universite

Mesaj gönderen Bhr » Prş Ağu 04, 2016 5:57 pm

Diyetisyenlikte aynimi mastir yapmakmi daha avantajli universiteyi orda okumakmi