Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
birkan95

Re: Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen birkan95 » Çrş Oca 11, 2017 1:34 am

alihan92 yazdı:Herkese merhaba,

A2 sertifikam bugün elime ulaştı ve haftaya vize başvurusu yapacağım. Bu sefer bir şeyleri gözden kaçırmamak için sizlere birkaç konuda danışacağım.

1. 2 adet IELTS belgem var, vize görüşmesine sadece puanı yüksek olanı mı koymalıyım? Mezun olduktan sonra ara vermeden dil çalıştığımı göstermek için 2 sonucumu da eklemek istiyorum siz ne dersiniz? Zaten aradaki fark 0.5

2. Vize başvuru formundaki kalmak istediniz süre sorusu. A2 sertifikamı aldım ve normalde B1 den başlamam lazım. Fakat B1 mayıs ayında başlıyor. Ben de o kadar süre beklememek ve kursa bir an önce katılmak istediğim için A2 den devam etmek istiyorum. A2.1 başlangıç tarihi şubat sonu, A2.2 başlangıç tarihi ise mart sonu. Ortalama bir vize süresini dikkate alınca A2.2 ye katılmak daha mantıklı diye düşündüm. Bu yüzden giriş tarihi olarak 15 mart yazmayı düşünüyorum ama emin olamadım. Çünkü şu aralar vizeler 25-30 günde geliyor. Giriş tarihi için sizce ne yazmalıyım?

Ayrıca çıkış tarihi için ekimden sonra 2 sene master + 18 ay iş arama = 3.5 yıl olarak mı hesaplamalıyım?

3. Daha önce vize talebiniz reddedildi mi sorusu. İlk vizem başvurum, sertifikam olmadığı için reddedilmişti. Sertifika alıp tekrar başvurabileceğim söylenmişti. Şimdi bu soruya nasıl bir açıklama yazmalıyım? "Almanca sertifikam olmadığı için sertifika alıp tekrar başvurmam istenerek vize başvurum 1 kere reddedildi. Almanca sertifikalarım ile tekrar başvuruyorum" gibi bir açıklama düşündüm ama en etkili ve kısa açıklama nedir bilmediğim için bu konuda da yardımınızı isteyeceğim.

Teşekkürler :)
Benim elimde a2 osd sertifikasi vardi b1 kirs bitirme belgesi ielts ingilizce belgesi dortmundtan zulassungbescheid ve 90 sonra dun vizem geldi. Kendi kafanda sure belirleme bnce..

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Çrş Oca 11, 2017 1:35 am

A2 sertifikam bugün elime ulaştı ve haftaya vize başvurusu yapacağım. Bu sefer bir şeyleri gözden kaçırmamak için sizlere birkaç konuda danışacağım.

1. 2 adet IELTS belgem var, vize görüşmesine sadece puanı yüksek olanı mı koymalıyım? Mezun olduktan sonra ara vermeden dil çalıştığımı göstermek için 2 sonucumu da eklemek istiyorum siz ne dersiniz? Zaten aradaki fark 0.5

2. Vize başvuru formundaki kalmak istediniz süre sorusu. A2 sertifikamı aldım ve normalde B1 den başlamam lazım. Fakat B1 mayıs ayında başlıyor. Ben de o kadar süre beklememek ve kursa bir an önce katılmak istediğim için A2 den devam etmek istiyorum. A2.1 başlangıç tarihi şubat sonu, A2.2 başlangıç tarihi ise mart sonu. Ortalama bir vize süresini dikkate alınca A2.2 ye katılmak daha mantıklı diye düşündüm. Bu yüzden giriş tarihi olarak 15 mart yazmayı düşünüyorum ama emin olamadım. Çünkü şu aralar vizeler 25-30 günde geliyor. Giriş tarihi için sizce ne yazmalıyım?

Ayrıca çıkış tarihi için ekimden sonra 2 sene master + 18 ay iş arama = 3.5 yıl olarak mı hesaplamalıyım?

3. Daha önce vize talebiniz reddedildi mi sorusu. İlk vizem başvurum, sertifikam olmadığı için reddedilmişti. Sertifika alıp tekrar başvurabileceğim söylenmişti. Şimdi bu soruya nasıl bir açıklama yazmalıyım? "Almanca sertifikam olmadığı için sertifika alıp tekrar başvurmam istenerek vize başvurum 1 kere reddedildi. Almanca sertifikalarım ile tekrar başvuruyorum" gibi bir açıklama düşündüm ama en etkili ve kısa açıklama nedir bilmediğim için bu konuda da yardımınızı isteyeceğim.

1- Evet iki belgeyi de koymak mantıklı. Fakat belgelerden birini alır. Tavsiyem tek belgeyi ver. Zaten sana ingilizce seviyen nasıl diye sorar sende sorunca açıklarsın durumu.

2-Giriş tarihini kurs başlangıcından 1 hafta öncesi olarak yaz. Kalacak toplam süre için ise dil kursu + eğitim süreni yaz.

3-Bence "Dil yetersizliği sebebi ile red aldım." yazabilirsin.

Başarılar.
Be different,make a difference...

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Çrş Oca 11, 2017 4:16 am

merhabalar sartlı kabulunuz var mı acaba

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Oca 11, 2017 6:22 pm

amy11 yazdı:merhabalar sartlı kabulunuz var mı acaba
merhaba evet şartlı kabul de var

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Oca 11, 2017 7:28 pm

burak0992 yazdı:1- Evet iki belgeyi de koymak mantıklı. Fakat belgelerden birini alır. Tavsiyem tek belgeyi ver. Zaten sana ingilizce seviyen nasıl diye sorar sende sorunca açıklarsın durumu.

2-Giriş tarihini kurs başlangıcından 1 hafta öncesi olarak yaz. Kalacak toplam süre için ise dil kursu + eğitim süreni yaz.

3-Bence "Dil yetersizliği sebebi ile red aldım." yazabilirsin.

Başarılar.
teşekkür ederim:) bugün sabıka kaydı da aldım. Peki aile bireyleri için de sabıka kaydı evrakı gerekiyor mu? Eğer gerekliyse yarın onları da tamamlayacağım.

birkan95

Mesaj gönderen birkan95 » Çrş Oca 11, 2017 7:44 pm

Sabika.kaydina gerek yok..

sena_mn

Mesaj gönderen sena_mn » Cum Oca 13, 2017 2:59 am

Merhaba herkese,

ben ekim ayinda vize basvurusunda bulunmustum gectigimiz semester icin Izmir'den, fakat gectigimiz haftaya kadar bir cevap gelmemisti. Gectigimiz hafta konsolosluktan mail geldi ve önümüzdeki dönem icin hala basvurumun gecerli olup olmadigini, basvuru yapip yapmadigimi, islemlerimin devam edebilmesi icin basvurduguma dair belgeyi konsolosluga götürmemi rica etmisler.

Merak ettigim konu; bu konsolosluk icin siradan bir prosedür mü yoksa yabancilar dairesi mi istiyor benden bu belgeyi? Cünkü eger yabancilar dairesi istiyorsa olumlu bir gelisme olarak görüyorum. Reddedecek olsalardi neden benden bu belgeyi istesinler diye düsündüm. Daha önce forumda buna benzer bir durumla karsilasan olmus muydu?

sep

Mesaj gönderen sep » Cum Oca 13, 2017 8:56 am

orhun_93 yazdı:Cevabın ıcın sana cok tesekkur ederım ve sana gercekten danısmam gereken bır konu var. Ben 01.12.2016 tarıhınde basvurdum Bremen unıversıtesın master sartlı kabulu ıcın ve hala beklemekteyım. Unıversite ıle ıletısıme gectım ne zaman gondereceklerı hakkında bana deadlıne ocak 15 de bıtecek bıttıkten 6-8 hafta ıcerısınde gonderılır dedı bana. Sence neden boyle bır yanıt verdı ve kabulu gondermelerı ıcın deadlıne ların bıtmesını gercekten beklıyorlar mı ? Son olarak ortalaman kac ıdı hangı unı mezunu ıdın. Kusuruma bakma cok sordum :)
Tesekkur ederım
dedikler tarihe kadar beklemeni öneririm yoğunluk olabilir. benim ortalamam 2.63 tü.

birkan95

Mesaj gönderen birkan95 » Cum Oca 13, 2017 9:32 am

sena_mn yazdı:Merhaba herkese,

ben ekim ayinda vize basvurusunda bulunmustum gectigimiz semester icin Izmir'den, fakat gectigimiz haftaya kadar bir cevap gelmemisti. Gectigimiz hafta konsolosluktan mail geldi ve önümüzdeki dönem icin hala basvurumun gecerli olup olmadigini, basvuru yapip yapmadigimi, islemlerimin devam edebilmesi icin basvurduguma dair belgeyi konsolosluga götürmemi rica etmisler.

Merak ettigim konu; bu konsolosluk icin siradan bir prosedür mü yoksa yabancilar dairesi mi istiyor benden bu belgeyi? Cünkü eger yabancilar dairesi istiyorsa olumlu bir gelisme olarak görüyorum. Reddedecek olsalardi neden benden bu belgeyi istesinler diye düsündüm. Daha önce forumda buna benzer bir durumla karsilasan olmus muydu?
Bende 10 ekimde basvurmustum tam 3 ay sonra 10 ovak vize onaylandi pasaportumu aldim bi belge felan istemediler ama senden bir belge istediyseler bu buyuk ihtimal vizeni onaylayacaklari anlamina geliyor.

kdrplt

Mesaj gönderen kdrplt » Cum Oca 13, 2017 4:25 pm

Merhaba arkadaşlar,
2 ocak tarihinde (11 gün önce) dil kursu vizesine başvurdum. Belgelerim tamdı ve herhangi bir sorun olmadı başvuruda.
Anladığım kadarıyla red gelecekse ilk hafta içerisinde gelmektedir, doğru mudur? 6 şubatta başlayacak kurs için barınma vs. hazırlıklarına başlamak istiyorum artık, vize çıkacak gibi davranmam için daha erken midir sizce,teşekkürler.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Oca 13, 2017 4:33 pm

kdrplt yazdı:Merhaba arkadaşlar,
2 ocak tarihinde (11 gün önce) dil kursu vizesine başvurdum. Belgelerim tamdı ve herhangi bir sorun olmadı başvuruda.
Anladığım kadarıyla red gelecekse ilk hafta içerisinde gelmektedir, doğru mudur? 6 şubatta başlayacak kurs için barınma vs. hazırlıklarına başlamak istiyorum artık, vize çıkacak gibi davranmam için daha erken midir sizce,teşekkürler.
ilk hafta içinde diye bir kural yok 1 ay sonrada red gelebilir veya 6 şubatta başlıcak kursun mesela ama vizen 10 şubatta da çıkabilir. Hazırlık dersen yavaştan bavulunu hazırlamaya başla bence.
Arkadaslar ben erkegim =)

kdrplt

Mesaj gönderen kdrplt » Cum Oca 13, 2017 4:36 pm

Anladım, teşekkürler.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Cmt Oca 14, 2017 8:35 am

Merhabalar haftaya vize görüşmem var. Evraklarımı tamamladım fakat bu konuyu (Almanya'da kalmak istediğiniz süre sorusundaki giriş tarihini) hala netleştiremedim. A2 sertifikamı aldım, normalde B1 kurundan devam etmem gerekir fakat B1 kuru mayısta başlıyor. Malum daha 4 ay olduğu için ben de A2 den devam etmek istiyorum. Bu kurların tarihleri ise şöyle:

A2.1 : 27 şubat
A2.2 : 27 mart
B1 : 8 Mayıs

Vize anı defterinde bir arkadaşın yazdığı vize görüşmesinde, görevlinin almanca sertifikasına bakıp arkadaşa "bir sonraki kurdan devam etmek istiyorsun sanırım" dediğini hatırlıyorum. Yani asıl sormak istediğim konsolosluğun bizden beklentisi, giriş tarihimizi bir sonraki almamız gereken kura göre yazmamız mı? Bir sorun çıkmaması için bu şekilde mi yazmamız gerekiyor? Eğer bu şekilde ise giriş tarihime 1 Mayıs yazacağım.

Fakat konsolosluk açısından böyle bir beklenti yoksa, ve onlar için bir sorun teşkil etmeyecekse A2.2 den devam etmek için 20 Mart yazacağım. Veya tecrübeli arkadaşların bir tavsiye, önerisi olursa memnun olurum.

Teşekkür ederim.

begumb

Mesaj gönderen begumb » Pzr Oca 15, 2017 1:59 am

kdrplt yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Merhaba
Aylardır forumu takip ediyordum, çok da faydalandım teşekkür ederim. Sonunda vizem geldi, benim de birilerine yardımım olursa diye de az önce üye oldum.
Öncelikle 24 kasımda başvurduğum yoğunlaştırılmış dil kursu vizesiyle 19 aralıkta kurs başlangıcı planlıyordum. Ancak kurs başlangıcımı 3 kere ertelemek zorunda kaldım. Vizem tam 7. Haftamın dolduğu gün kargoya verildi ve bu süreçte 2 kere yabancılar şubesine mail atıp 2 kere de konsolosluğun vize bölümünü aradım. Gerçi benim evraklarım ilk hafta yanlış yabancılar şubesine gitti, bir de araya noel tatili girdi. Umarım sizin işleriniz daha hızlı yürür:)
Ayrıca yanlış bilgilendirmek istemem ama benim anladığım kadarıyla ilk etapta türkiyede konsolosluk ikna olmazsa ilk 1-2 haftada red veriyorlar. Ancak zaman zaman evraklar türkiyeden almanyaya gönderildikten sonra oradaki yabancılar şubesi tarafından da red verilebiliyor ki bu da evrakların gönderim süresinden dolayı daha uzun zaman alabiliyor.
Benim kadar stresli bir bekleyiş olmadan vizenizi zamanında almanızı diliyorum, hatta bunu buradaki herkese diliyorum:))
Şimdiden herkese başarılar bol şanslar

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Pzr Oca 15, 2017 11:54 pm

begumb yazdı:Merhaba
Aylardır forumu takip ediyordum, çok da faydalandım teşekkür ederim. Sonunda vizem geldi, benim de birilerine yardımım olursa diye de az önce üye oldum.
Öncelikle 24 kasımda başvurduğum yoğunlaştırılmış dil kursu vizesiyle 19 aralıkta kurs başlangıcı planlıyordum. Ancak kurs başlangıcımı 3 kere ertelemek zorunda kaldım. Vizem tam 7. Haftamın dolduğu gün kargoya verildi ve bu süreçte 2 kere yabancılar şubesine mail atıp 2 kere de konsolosluğun vize bölümünü aradım. Gerçi benim evraklarım ilk hafta yanlış yabancılar şubesine gitti, bir de araya noel tatili girdi. Umarım sizin işleriniz daha hızlı yürür:)
Ayrıca yanlış bilgilendirmek istemem ama benim anladığım kadarıyla ilk etapta türkiyede konsolosluk ikna olmazsa ilk 1-2 haftada red veriyorlar. Ancak zaman zaman evraklar türkiyeden almanyaya gönderildikten sonra oradaki yabancılar şubesi tarafından da red verilebiliyor ki bu da evrakların gönderim süresinden dolayı daha uzun zaman alabiliyor.
Benim kadar stresli bir bekleyiş olmadan vizenizi zamanında almanızı diliyorum, hatta bunu buradaki herkese diliyorum:))
Merhaalar 90 günü aşan dil kursu vizesine mi başvurdunuz acaba ?

begumb

Mesaj gönderen begumb » Pzt Oca 16, 2017 2:49 am

amy11 yazdı:Merhaalar 90 günü aşan dil kursu vizesine mi başvurdunuz acaba ?
Evet 6 aylık başvurdum ben

birkan95

Mesaj gönderen birkan95 » Pzt Oca 16, 2017 11:59 am

Sartli kabul ve dil kursu vizesine basvurmustum ing vardi a2 almnca sertifikam 90 gun sonunda gelmisti vize. Sabir onemli almanyada yasamak istiyorsaniz.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzt Oca 16, 2017 2:03 pm

yabancılar subesine attıgın mailde sana geri dönüş oldumu ?olduysa nasıl bi bilgi verdiler kardeşim daha acık anlatırsan bende itiraz yaptım iki ay oldu bi ses yok cünki

Smail.erkan

Mesaj gönderen Smail.erkan » Pzt Oca 16, 2017 2:30 pm

Arkadaşlar merhaba,
Ben bugün Ankarada vize randevusuna girdim kesin bir dille A2 sertifikan olmadigi icin red verecez dediler ilk basda sonra ben ısrar ettim basvurmak icin ve almanca 10 soruluk bir kagıt verdiler( ceketinin rengi sabah ne yedin babanjn adi en sevdigin spor kulubu gibi) hepsini yaptım. Ama yinede red yiyecegime eminim bu araca goetheden a1 katılım belgem ingilizce b2 sertifikam vardı Paderborn ve Clautshal kabulum de var ama hiç onlara bakmayip direk a2 sertifika sordular haberiniz olsun ben yandım siz yanmayın Allah aşkına. Herkese iyi günler

Deniz2051

Mesaj gönderen Deniz2051 » Pzt Oca 16, 2017 3:38 pm

Smail.erkan yazdı:Arkadaşlar merhaba,
Ben bugün Ankarada vize randevusuna girdim kesin bir dille A2 sertifikan olmadigi icin red verecez dediler ilk basda sonra ben ısrar ettim basvurmak icin ve almanca 10 soruluk bir kagıt verdiler( ceketinin rengi sabah ne yedin babanjn adi en sevdigin spor kulubu gibi) hepsini yaptım. Ama yinede red yiyecegime eminim bu araca goetheden a1 katılım belgem ingilizce b2 sertifikam vardı Paderborn ve Clautshal kabulum de var ama hiç onlara bakmayip direk a2 sertifika sordular haberiniz olsun ben yandım siz yanmayın Allah aşkına. Herkese iyi günler
Ben A1.1 katılım belgesi, Ruhr şartlı kabul ile vize aldım. Kimse sertifika sormadı. Burada niye öğrenmiyorsun dedi, ben de zaman alıyor dedim.

Kilitli