Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sayko

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen sayko » Sal Kas 15, 2016 11:03 pm

Istanbul\'da girdim gorusmeye ve elimde Goethe sertifikasi yoktu, baska bir dil okulunun a1 sertifikasi vardi, neden Goethe degil demedi. Diger arkadasi da Goethe\'ye yonlendirdigini duymadim gorusmede.

ersin35

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen ersin35 » Sal Kas 15, 2016 11:07 pm

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

Istanbul\'da girdim soylemeyi unutmusum[/quote]

sana ozelden mesaj attim bakarmisin
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

tarikyigido58

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen tarikyigido58 » Çrş Kas 16, 2016 2:48 pm

Arkadaslar merhaba bir sorum var da yardimci olursaniz sevinirim bugun sabah vize basvurusuna gittim gorusmeye evraklarin tam dedi dosyayi kabul etti gorusme vasat gecti sora makbuz verdi bana ben bunun takipini nasil yapicam basvurunun veya kargonun ???

tarikyigido58

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen tarikyigido58 » Çrş Kas 16, 2016 2:49 pm

Veya redde yakin bir gorusmeydi bunun donusunu ne kadar bir surede yaparlar diyelim red vericekler ???

Denizz

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Kas 16, 2016 3:00 pm

Neden vasat gectigini ve red alacagini dusunuyorsun?

tarikyigido58

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen tarikyigido58 » Çrş Kas 16, 2016 3:13 pm

Ben uluslararasi ticaret okumak istedigimi soyledim kabulumde isletme vardi bana isletmeden bir kac ders soyle dedi bende birkac tane soyledim kisacasi tatmin olmadi gercekten ne okumak istedigime almanca sordu onuda iyi bulmasi ama bana makbuz verdi evraklar onda kaldi bu ne demek oluyo

Mkyc01

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Mkyc01 » Çrş Kas 16, 2016 3:37 pm

[quote]tarikyigido58 tarafindan yazilan metin:

Ben uluslararasi ticaret okumak istedigimi soyledim kabulumde isletme vardi bana isletmeden bir kac ders soyle dedi bende birkac tane soyledim kisacasi tatmin olmadi gercekten ne okumak istedigime almanca sordu onuda iyi bulmasi ama bana makbuz verdi evraklar onda kaldi bu ne demek oluyo[/quote]

Neden oyle bi sey yaptin ki
Aller Anfang ist schwer.

mukuki

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen mukuki » Çrş Kas 16, 2016 4:06 pm

Ben uluslararasi ticaret okumak istedigimi soyledim kabulumde isletme vardi bana isletmeden bir kac ders soyle dedi bende birkac tane soyledim kisacasi tatmin olmadi gercekten ne okumak istedigime almanca sordu onuda iyi bulmasi ama bana makbuz verdi evraklar onda kaldi bu ne demek oluyo[/quote]

Elindeki evraklar neticesinde bir diyaloga girseydin daha iyi olurdu fakat gorusmenin etkisi yok. Cok kotu gorusme gecirip vize alanlar var. Motivasyon mektubun guzelse kendini iyi bir sekilde ifade ettiysen sansin artar

Alp06

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Alp06 » Çrş Kas 16, 2016 4:08 pm

Kendi kuyunu kendin kazmissin bence....ne okumak istedigini acikcasi ne istedigini belirtmemissin...gorevli tabikide bu durumdan tatmin olmaz....bu daha ne okumak istedigini bilmiyo der ister istemez icinden...neden kabulunu isletme olarak aldin ?

tarikyigido58

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen tarikyigido58 » Çrş Kas 16, 2016 4:30 pm

Evet ya bir karisiklik oldu ustune birde hukuk kazandim aslinda ben burada ama motivasyon ve cvmde aslinda soylemek istedigim herseyi aytintisiyla yazdim ama maalesef kadin pek tatmin olmadi hele sonra biraz zor vize alirsin diye bir bakisi vardi evraklarim tam ama iste bakicaz red olucaksa da hemen olsa bari arkadaslar tesekkurler bu arada

Deniz2051

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Deniz2051 » Çrş Kas 16, 2016 5:20 pm

bugun de sira bana geldi: vize gorusmesinden once belge duzenlemelerini yapti gorevli, pasaport fotokopisi de istedi 2 adet. normalde yazmiyor pasaport fotokopisi dedim bir sey demedi ve icimden sinirlendim ama gittim 2 lira verip fotokopileri cektirdim. orjinal belgeler bizde kaliyor ve fotokopileri duzenliyor gorevli. fakat yanlislikla benim orjinal mezuniyet belgem ile orjinal osym belgemi fotokopilerin icine atmisti ve ben de bunun olabileceginden suphelenip baktim ve orjinalleri kendime alip, fotokopilerini cikartip verdim. siz de dikkatli olun, orjinal belgeleriniz gitmesin yanlislikla!

sira numarasi aldim ve sadece 2 numaradaki kadin hizmet veriyordu.

Herkese karsi guleryuzlu ve kahkahali gorusmeler yapiyordu, acikcasi beni rahatlatmisti bu durum. bu arada benden once gorusme yapan bir kisiye sertifika alip gelmesini tavsiye etti, daha saglikli olacagini soyledi ve o arkadas sertifika alip tekrar gelmeye karar verdi, belki bu aralar sertifika almamiz yazisiz bi kuraldir o nedenle dikkate alin.

derken sira bana geldi. genelde ilk gorusmelerde mesafeli ve ciddi durus sergiledigimden benimle haliyle pek rahat degil gibiydi ama negatif de degildi. ders programini biliyo musun, danismanla mi kendin mi basvuru yaptin, bochum\'a yakin birkac sehir sayabilir misin, bochum olmasa hangi sehirlerde okuyabilirdin, almancan ne seviyede, ingilizcen ne seviyede, akraban var mi, kalacak yer ayarladin mi deyip 2 3 cumle almanca 2 3 cumle de ingilizce konusturup soru sordu.

kendisinin de bochum\'da okudugunu, guzel bir secim yaptigimi soyledi. cikarken de 4 haftada sonuclanir dedi ve bochum\'a selamlar dedi, ben de aleykum selam dedim, ciktim geldim.[/quote]

Gorusmen cok iyi gecmis. Bana ters kadin denk geldi 1 numarada. O dedigin kadin gercekten herkese karsi olumlu birisiydi. Sans artik. Hayirlisi.

mmmurooo

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen mmmurooo » Çrş Kas 16, 2016 8:53 pm

[quote]ersin35 tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar ; :blu

-2 Adet basvuru formu
-Pasaport
-2 Adet Vesikalik fotograf
-Motivasyon yazisi (Almanca)
-Oz gecmis (Almanca)
-Lise diplomasi (Almanca)
-Osym 2 yillik kazandi belgesi (Alamnca)
-Transkrip + 2 yillik myo (Ingilizce)
-Dil kursu (Ruhr-Universitat bochum 12 aylik dil kursu + sinavdan sonra universite okuma)
-tam tekmil vukatli nufus kayit ornegi(Cevirmeye gerek varmi ?)
-AT 11 belgesi
-Bloke hesap 8640 euro
-Sabika kaydi gerekvarmi ? varsa cevrilmesine gerek varmi ?
-Askerlik tecilline gerek varmi ? varsa cevrilmesine gerek varmi ?

vizede kullanacagim belgeler sizce eksik belgem varmi bunun haricinde ?[/quote]
almanca cevirileri noter onayi gerekiyor mu ?

sayko

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen sayko » Çrş Kas 16, 2016 9:41 pm

@deniz2051 umarim vizeni alirsin, eger ki red yersen de kendini iyi ifade edip saygili bi goruntu cizersen kim gelirse gelsin alabilirsin bence.

@mmmurooo cevirilere noter onayi gerekmiyor. Her belgeyi cevirmeye de gerek yok. Hatta her cevrilen belgenin almanca olmasi da sart degil, ingilizce de olabilir.
-----
Benim sadece motivasyon ve cv almanca idi. Ikametgah, tam tekmil vs turkce idi. Lise diplomasi,transkript falan ingilizce idi. Sabika kaydini almadilar bile. Askerlik tecil kagidi da goturmedim.

mmmurooo

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen mmmurooo » Çrş Kas 16, 2016 9:57 pm

@deniz2051 umarim vizeni alirsin, eger ki red yersen de kendini iyi ifade edip saygili bi goruntu cizersen kim gelirse gelsin alabilirsin bence.

@mmmurooo cevirilere noter onayi gerekmiyor. Her belgeyi cevirmeye de gerek yok. Hatta her cevrilen belgenin almanca olmasi da sart degil, ingilizce de olabilir.
-----
Benim sadece motivasyon ve cv almanca idi. Ikametgah, tam tekmil vs turkce idi. Lise diplomasi,transkript falan ingilizce idi. Sabika kaydini almadilar bile. Askerlik tecil kagidi da goturmedim.[/quote]
tesekkur ederim verdiginiz bilgi icin . apostil yaptirmak gerekli mi peki ?

sayko

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen sayko » Çrş Kas 16, 2016 10:10 pm

Rica ederim hayir gerekli degil.

kiss25

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Kas 17, 2016 8:12 am

[quote]Deniz2051 tarafindan yazilan metin:

Gorusmen cok iyi gecmis. Bana ters kadin denk geldi 1 numarada. O dedigin kadin gercekten herkese karsi olumlu birisiydi. Sans artik. Hayirlisi.[/quote]

Esmer kadindan bahsediyorsun degil mi 25-30lu yaslarda ? Banada o geldi gorusme sirasinda genel hali olumsuz bir tavir icerisinde gibiydi degil mi ?

Deniz2051

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Deniz2051 » Prş Kas 17, 2016 11:56 am

[quote]kiss25 tarafindan yazilan metin:

[quote]Deniz2051 tarafindan yazilan metin:

Gorusmen cok iyi gecmis. Bana ters kadin denk geldi 1 numarada. O dedigin kadin gercekten herkese karsi olumlu birisiydi. Sans artik. Hayirlisi.[/quote]

Esmer kadindan bahsediyorsun degil mi 25-30lu yaslarda ? Banada o geldi gorusme sirasinda genel hali olumsuz bir tavir icerisinde gibiydi degil mi ?[/quote]

Esmer kisa sacli ama 40-45 yaslarinda, bakislari cok olumsuz birisiydi

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen batuhanalkn » Prş Kas 17, 2016 1:04 pm

6ci haftaya giricem hala ses seda yok.Yavastan cildirmaya basliyorum.Kurs 2 ci haftasina girecek

astateoftrances

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen astateoftrances » Prş Kas 17, 2016 8:42 pm

Arkadaslar 17 ekimde istanbul\'da randevum vardi, tam 30 gun sonra vizeme kavustum:)
Umarim hepiniz en kisa zamanda vizenizi alirsiniz, herkese bol sanslar!PPPP

Alp06

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Alp06 » Prş Kas 17, 2016 9:58 pm

Arkadaslar bugun akrabalarim yabancilar polisine gidip vizemle ilgili bilgi almislar ..Vizem onaylanmis..bekleme sureci cok gicikti..vizem basvurudan 25 gun sonra onaylanmis..sadece konsolosluk kapali oldugu icin bana daha ulasmamis..gercekten almam mucize oldu..

Kilitli