Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fiktionsbescheinigung

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
readyfordeparture

Fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen readyfordeparture » Cum May 10, 2024 1:18 pm

Merhaba,

Eşim aile birleşimi vizesi ile burada ve vizesinin süresi doldu. 1 aydan daha uzun bir süre önce oturum için online başvuru yapmıştık fakat henüz randevu verilmedi, herhangi bir dönüş olmadı. Forumda Fiktionsbescheinigung diye bir belge olduğunu, oturum süreci uzadığında verildiğini ve bu belge ile seyahat edilebildiğini okudum.

Bu belge için yabancılar dairesine talep iletmemiz mi gerekiyor? Herhangi bir yol gösterecek, fikir verebilecek olan olursa çok mutlu oluruz.

Belgeyi isteme sebebimiz de 30 mayısta 1 haftalık bir türkiye planımız olması bu arada. Gidebilecek miyiz meçhul görünüyor şu an ama bizim için önemli de bir plan.

Çok teşekkürler şimdiden
41F İstanbul - Gayrettepe IDATA (Eşli Başvuru)
Başvuru Tarihi: 18.09.23
Randevu Atama: 10.10.23
IDATA Randevu tarihi: 30.10.23
Öğrencinin Pasaportunun Gelişi: 28.11.23
Eş için Eksik Belge: 25.12.23
Eşin Pasaportunun Gelişi: 08.02.24

optima999

Re: Fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen optima999 » Cum May 10, 2024 5:31 pm

Bu soru biraz şehrinizdeki duruma bağlı, örneğin benim şehrimde vizesi bitenler için acil randevu sistemi var ve 2-3 hafta içinde randevuya gidip fiktion alabiliyorsunuz. Sizin şehriniz Mannheim'dı sanırım, websitesine biraz baktım ama bu tarz bir şey bulamadım. Ve bu konuda bir sürü mağdur var gibi duruyor. Email hatta posta atarak zorlayabilirsiniz.
readyfordeparture yazdı: Cum May 10, 2024 1:18 pm Merhaba,

Eşim aile birleşimi vizesi ile burada ve vizesinin süresi doldu. 1 aydan daha uzun bir süre önce oturum için online başvuru yapmıştık fakat henüz randevu verilmedi, herhangi bir dönüş olmadı. Forumda Fiktionsbescheinigung diye bir belge olduğunu, oturum süreci uzadığında verildiğini ve bu belge ile seyahat edilebildiğini okudum.

Bu belge için yabancılar dairesine talep iletmemiz mi gerekiyor? Herhangi bir yol gösterecek, fikir verebilecek olan olursa çok mutlu oluruz.

Belgeyi isteme sebebimiz de 30 mayısta 1 haftalık bir türkiye planımız olması bu arada. Gidebilecek miyiz meçhul görünüyor şu an ama bizim için önemli de bir plan.

Çok teşekkürler şimdiden
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - 20.05.24

readyfordeparture

Re: Fiktionsbescheinigung

Mesaj gönderen readyfordeparture » Çrş May 15, 2024 11:53 am

optima999 yazdı: Cum May 10, 2024 5:31 pm Bu soru biraz şehrinizdeki duruma bağlı, örneğin benim şehrimde vizesi bitenler için acil randevu sistemi var ve 2-3 hafta içinde randevuya gidip fiktion alabiliyorsunuz. Sizin şehriniz Mannheim'dı sanırım, websitesine biraz baktım ama bu tarz bir şey bulamadım. Ve bu konuda bir sürü mağdur var gibi duruyor. Email hatta posta atarak zorlayabilirsiniz.
Teşekkürler cevabınız için, mail posta faks sık sık deniyoruz bakalım :)
41F İstanbul - Gayrettepe IDATA (Eşli Başvuru)
Başvuru Tarihi: 18.09.23
Randevu Atama: 10.10.23
IDATA Randevu tarihi: 30.10.23
Öğrencinin Pasaportunun Gelişi: 28.11.23
Eş için Eksik Belge: 25.12.23
Eşin Pasaportunun Gelişi: 08.02.24