Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni Pasaport ve Idata Randevusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ahmet52

Yeni Pasaport ve Idata Randevusu

Mesaj gönderen Ahmet52 » Pzt Eki 23, 2023 9:42 am

Merhaba arkadaşlar,

yaklasik 2 ay önce izmirden idata icin süreci baslattim ve bildiginiz gibi 7-8 ay sürüyor. Bu sürec icerisinde pasaportumun süresi bittigi icin yeni pasaporta basvuru yapacagim. Sizce idatada verdigim pasaport numarasi ile eskisi uyusmayinca sorun olur mu? Yoksa yeni pasaport gelince randevuyu iptal edip sifirdan mi baslatmaliyim süreci? Bunu yapmak istemiyorum cünkü 2 ay boşa gitmiş olacak-

karatass

Re: Yeni Pasaport ve Idata Randevusu

Mesaj gönderen karatass » Pzt Eki 23, 2023 12:21 pm

Ahmet52 yazdı: Pzt Eki 23, 2023 9:42 am Merhaba arkadaşlar,

yaklasik 2 ay önce izmirden idata icin süreci baslattim ve bildiginiz gibi 7-8 ay sürüyor. Bu sürec icerisinde pasaportumun süresi bittigi icin yeni pasaporta basvuru yapacagim. Sizce idatada verdigim pasaport numarasi ile eskisi uyusmayinca sorun olur mu? Yoksa yeni pasaport gelince randevuyu iptal edip sifirdan mi baslatmaliyim süreci? Bunu yapmak istemiyorum cünkü 2 ay boşa gitmiş olacak-
Aynı durum değil sanırım, ancak ben randevu talebinde bulunduktan sonra pasaportumu değiştirmiştim, randevuya ise hem eski hem de yeni pasaport ile gittim, idatadaki memur eskisini almadı, yenisini aldı, başvuruyu eskisi ile yaptığım ve teslim ettiğim eski değil yeni pasaport olduğu için sorun olur mu diye sorduğumda ise sistemde ben yenisini yazdım o yüzden sorun olmaz demişti memur, belki bir fikir verir size de

FrauOia

Re: Yeni Pasaport ve Idata Randevusu

Mesaj gönderen FrauOia » Cum Eki 27, 2023 7:57 pm

Ahmet52 yazdı: Pzt Eki 23, 2023 9:42 am Merhaba arkadaşlar,

Aynen Karataş arkadaşın dediği gibi, ben de İzmir İDATA başvurusundan sonra pasaportumu değiştirmiştim. Sonra İDATAyı aradım. Geri zekalı İDATA çalışanı yeni randevu alacaksınız dedi ama ben istemedim çok zaman kaybedeceğim diye bu yüzden biraz araştırmalarım biraz da bu sebeple geri çevrilmenin çok manasız olduğunu bildiğimden yeni pasaportumla gittim direkt. Hiçbir sorun olmadı orada. Sisteme yeni numarayla kayıt açıyorlar.