Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bva ile ilgili

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
elify

Bva ile ilgili

Mesaj gönderen elify » Pzt Eki 16, 2023 7:44 pm

Herkese merhaba, ulusal vize süreci için BVA’yı arayıp bilgi alabiliyormuşuz. Burayı illa kendimiz mi aramalıyız yoksa başka biri bizim adımıza arayıp bilgi alabilir mi? Buraya mail atmanın ya da aramanın vize sürecine olumsuz bir etkisi var mıdır?

alize_idil

Re: Bva ile ilgili

Mesaj gönderen alize_idil » Pzt Eki 16, 2023 8:36 pm

Bu mesaj alındı - bende başkasından kopyalayıp kaydetmiştim, almanca olan mesajın türkçe boşluklarını doldurup mail atıyorsunuz ama vize sürecini olumlu olumsuz etkiler bilgim yok.

ortalama olarak 2 hafta falan sonra sorsanız evraklarınızın almanyaya gönderilme ihtimali daha yüksek olur. tabi istediginiz zamanda yazabilirsiniz. mailide şu şekilde yazabilirsiniz:

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich heiße -isim soyisim-. Am -vizeye basvurdugunuz tarih- habe ich einen Visumsantrag gestellt, und in diesem Zusammenhang werden meine Unterlagen vom Deutschen Generalkonsulat so bald wie möglich an die Ausländerbehörde in -almanyadaki sehriniz- gesendet. Könnten Sie mir bitte mitteilen, ob meine Dokumente Sie erreicht haben und wie der Status ist? Für Ihre Unterstützung danke ich Ihnen im Voraus.

Mit freundlichen Grüßen
-isim soyisim-

Pass-ID: -pasaport nr-
Geburtsdatum: -dogum gün ay yil-

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzt Eki 16, 2023 9:06 pm

alize_idil yazdı: Pzt Eki 16, 2023 8:36 pm Bu mesaj alındı - bende başkasından kopyalayıp kaydetmiştim, almanca olan mesajın türkçe boşluklarını doldurup mail atıyorsunuz ama vize sürecini olumlu olumsuz etkiler bilgim yok.

ortalama olarak 2 hafta falan sonra sorsanız evraklarınızın almanyaya gönderilme ihtimali daha yüksek olur. tabi istediginiz zamanda yazabilirsiniz. mailide şu şekilde yazabilirsiniz:

ich heiße -isim soyisim-. Am -vizeye basvurdugunuz tarih- habe ich einen Visumsantrag gestellt, und in diesem Zusammenhang werden meine Unterlagen vom Deutschen Generalkonsulat so bald wie möglich an die Ausländerbehörde in -almanyadaki sehriniz- gesendet. Könnten Sie mir bitte mitteilen, ob meine Dokumente Sie erreicht haben und wie der Status ist? Für Ihre Unterstützung danke ich Ihnen im Voraus.

Mit freundlichen Grüßen
-isim soyisim-

Merhaba, BVA’ya mail atmak sessizlik süresini etkiliyor mu?
Stuttgart/Baden-Württemberg

elify

Mesaj gönderen elify » Prş Eki 19, 2023 4:11 pm

emirogan9 yazdı: Pzt Eki 16, 2023 9:06 pm Merhaba, BVA’ya mail atmak sessizlik süresini etkiliyor mu?
Vize anı defterindeki cevaplarda etkilemediği yazıyor. Ama yine de sormak için acele etmemek lazım sanırım. 3 haftayı geçtiyse sorun diye önerenler olmuş. Özetle forumda okuduklarımı yazdım yardımcı olması açısından.

elify

Mesaj gönderen elify » Prş Eki 19, 2023 4:12 pm

alize_idil yazdı: Pzt Eki 16, 2023 8:36 pm Bu mesaj alındı - bende başkasından kopyalayıp kaydetmiştim, almanca olan mesajın türkçe boşluklarını doldurup mail atıyorsunuz ama vize sürecini olumlu olumsuz etkiler bilgim yok.

Mit freundlichen Grüßen
-isim soyisim-

Teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Eki 19, 2023 5:08 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com