Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Duisburg Essen mi Uni Bremen mi?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
GroverK

Uni Duisburg Essen mi Uni Bremen mi?

Mesaj gönderen GroverK » Cum Ağu 25, 2023 1:06 am

Arkadaşlar merhaba Bremen ve Uni DUE’ye bugün başvurumu yaptım. İkisinden de bir aksilik olmazsa kabul alacağım. Fakat birine karar vermem gerekiyor ve ikisi hakkında da çok fazla bilgi bulamadığım için size sormak istediğim bir kaç sorum var:

-)Üniversitelerin ve şehirlerin öğrenci insan kalitesi nasıl?
-)Hangi şehirde Ev, WG, yurt bulmak daha kolay ve ucuz(Bremenin yeni bir yurdu var sanırım onun doluluk oranı nasıl başvurduktan sonra yurt ne zamana çıkar?)?
-)Hangisinde yaşam daha ucuz?

Cevaplarınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim.
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi

prost1

Re: Uni Duisburg Essen mi Uni Bremen mi?

Mesaj gönderen prost1 » Cum Ağu 25, 2023 12:13 pm

Ben de merak ediyorum cevapları

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Cum Ağu 25, 2023 12:17 pm

GroverK yazdı: Cum Ağu 25, 2023 1:06 am Arkadaşlar merhaba Bremen ve Uni DUE’ye bugün başvurumu yaptım. İkisinden de bir aksilik olmazsa kabul alacağım. Fakat birine karar vermem gerekiyor ve ikisi hakkında da çok fazla bilgi bulamadığım için size sormak istediğim bir kaç sorum var:

-)Üniversitelerin ve şehirlerin öğrenci insan kalitesi nasıl?
-)Hangi şehirde Ev, WG, yurt bulmak daha kolay ve ucuz(Bremenin yeni bir yurdu var sanırım onun doluluk oranı nasıl başvurduktan sonra yurt ne zamana çıkar?)?
-)Hangisinde yaşam daha ucuz?

Cevaplarınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Almanyada 5 sene yaşamış 6-7 sene zaman geçirmiş birisi olarak cevap veriyorum, Bremen Almanyanın en ucuz bölgesi, en az ırkçılığın olduğu yer. Ben Bremeni tercih ederdim, ki ettim zaten.

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cum Ağu 25, 2023 10:56 pm

Bremen şehir olarak güzel, sakin, öğrenciler için yaşanabilecek bir yer. Onun dışında şehir çok karışık. Her milletten çok fazla insan var. Çok göç alan bir yer. Ve sanırım tek bizim Türkler adam gibi dil öğrenip şartlı kabul o bu şu uğraşarak geliyor. Kolombiyalı bile var o bile yasadışı gelmiş takılıyor kafasına göre. Essen nasıl bilmiyorum fakat Bremen güzel, öğrenciysen yaşanır.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Cmt Ağu 26, 2023 12:13 am

aozkan09 yazdı: Cum Ağu 25, 2023 10:56 pm Bremen şehir olarak güzel, sakin, öğrenciler için yaşanabilecek bir yer. Onun dışında şehir çok karışık. Her milletten çok fazla insan var. Çok göç alan bir yer. Ve sanırım tek bizim Türkler adam gibi dil öğrenip şartlı kabul o bu şu uğraşarak geliyor. Kolombiyalı bile var o bile yasadışı gelmiş takılıyor kafasına göre. Essen nasıl bilmiyorum fakat Bremen güzel, öğrenciysen yaşanır.
Küçük bir yer mi peki şehir? Küçük olduğu için kısa sürede sıkıcılaşmaya başlıyormuş da

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Ağu 26, 2023 12:41 am

prost1 yazdı: Cmt Ağu 26, 2023 12:13 am Küçük bir yer mi peki şehir? Küçük olduğu için kısa sürede sıkıcılaşmaya başlıyormuş da
Küçük evet. Şehir merkezinin uzak taraflarında çok kötü. Taliban merkezi gibi merkezden biraz uzaklaşınca her yer. Şöyle diyim, param var eğlence de arıyorum rahat hayatım var dersen bremen gelmez sana. Aga ben düz çinkokarbon öğrenciyim işte ev okul spor takılırım arada arkadaşlarla barda içerim dersen bremen efsane yer.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Cmt Ağu 26, 2023 12:44 am

aozkan09 yazdı: Cmt Ağu 26, 2023 12:41 am Küçük evet. Şehir merkezinin uzak taraflarında çok kötü. Taliban merkezi gibi merkezden biraz uzaklaşınca her yer. Şöyle diyim, param var eğlence de arıyorum rahat hayatım var dersen bremen gelmez sana. Aga ben düz çinkokarbon öğrenciyim işte ev okul spor takılırım arada arkadaşlarla barda içerim dersen bremen efsane yer.
O zaman Duisburg veya Essen seçmek daha mantıklı olur daha fazla şeyler arayan biri için değil mi? Peki Bremen'de alman oranı çok mu düşük yani çoğunluk hep yabancı öğrenciler mi? Bu durum sizi nasıl etkiledi mesela daha mı yararlı oluyor

aozkan09

Mesaj gönderen aozkan09 » Cmt Ağu 26, 2023 1:01 am

prost1 yazdı: Cmt Ağu 26, 2023 12:44 am O zaman Duisburg veya Essen seçmek daha mantıklı olur daha fazla şeyler arayan biri için değil mi? Peki Bremen'de alman oranı çok mu düşük yani çoğunluk hep yabancı öğrenciler mi? Bu durum sizi nasıl etkiledi mesela daha mı yararlı oluyor
Şöyle takıldığın yere göre değişiyor, ben futbolcuyum mesela borgfeld diye bir takıma girdim daha yeni, herkes alman, ortamım da onlarla gelişiyor, festival şu bu onlarla gidiyorum. Sana bağlı tamamen. Gerçi benim kaldığım akrabam da almanların yaşadığı yerde yaşıyor. Onun da etkisi var. Ama en nihayetinde kiminle takılacağını sen seçiyorsun. Fakat dil kursunda alman ortam yapamazsın. Almanın ne işi var sprachkursta. Esseni bilmiyorum o şekil eğlenmelik bir yer mi bilemem

GroverK

Uni Bremen SFS Acil

Mesaj gönderen GroverK » Çrş Eyl 20, 2023 12:43 pm

Uni Bremen'in SFS'si HZB(Üni yerleşme) belgemin geçerli olmadığını ve yeminli bir tercüman tarafından çevrilmesi gerektiğini söylüyor. Sıkıntı şu ki belge yeminli bir tercüman tarafından çevrildi ve apostillendi. Hatta üniassist'teki başvurumu aynı belge ile yaptım ve kabulümü aldım. Bana belgedeki Tercüman yazan yerlerin Almanca yeminli tercüman yazması gerektiğini falan söyledi. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı ne yapmam lazım.
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi

itsemin53

Re: Uni Bremen SFS Acil

Mesaj gönderen itsemin53 » Çrş Eyl 20, 2023 12:44 pm

GroverK yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 12:43 pm Uni Bremen'in SFS'si HZB(Üni yerleşme) belgemin geçerli olmadığını ve yeminli bir tercüman tarafından çevrilmesi gerektiğini söylüyor. Sıkıntı şu ki belge yeminli bir tercüman tarafından çevrildi ve apostillendi. Hatta üniassist'teki başvurumu aynı belge ile yaptım ve kabulümü aldım. Bana belgedeki Tercüman yazan yerlerin Almanca yeminli tercüman yazması gerektiğini falan söyledi. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı ne yapmam lazım.
evet aynısını yaşadı arkadaşım, tercümanı aradı durumu anlattı o da dediği yeri değiştirip tekrar attı ve oldu.

GroverK

Mesaj gönderen GroverK » Çrş Eyl 20, 2023 12:44 pm

itsemin53 yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 12:44 pm evet aynısını yaşadı arkadaşım, tercümanı aradı durumu anlattı o da dediği yeri değiştirip tekrar attı ve oldu.
Hızlı cevap için çok teşekkür ederim o zaman Tercüman yazan yerleri almancaya çevirtsem yeter
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Çrş Eyl 20, 2023 12:46 pm

GroverK yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 12:44 pm Hızlı cevap için çok teşekkür ederim o zaman Tercüman yazan yerleri almancaya çevirtsem yeter
mühürde deutsch dolmetscher gibi bi ifade olması lazımdı snırım, yani Almanca bir şekilde “Almanca Tercüman” yazması lazımdı, rica ederim.

GroverK

Mesaj gönderen GroverK » Çrş Eyl 20, 2023 12:46 pm

itsemin53 yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 12:46 pm mühürde deutsch dolmetscher gibi bi ifade olması lazımdı snırım, yani Almanca bir şekilde “Almanca Tercüman” yazması lazımdı, rica ederim.
Teşekkürlerr
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi

GroverK

Mesaj gönderen GroverK » Çrş Eyl 20, 2023 1:34 pm

itsemin53 yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 12:46 pm mühürde deutsch dolmetscher gibi bi ifade olması lazımdı snırım, yani Almanca bir şekilde “Almanca Tercüman” yazması lazımdı, rica ederim.
Emin arkadaşının tercümanını atabilecek misin sende varsa. Benim belgeleri çeviren kişi yapamayacağını söylüyor
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi

itsemin53

Mesaj gönderen itsemin53 » Çrş Eyl 20, 2023 1:45 pm

GroverK yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 1:34 pm Emin arkadaşının tercümanını atabilecek misin sende varsa. Benim belgeleri çeviren kişi yapamayacağını söylüyor
arkadaşımın tercümanı benim tercümanım kanka tanıdık olur, ama paylaşmak yasak diye biliyorum nevşehirde bir almanca tercüman

GroverK

Mesaj gönderen GroverK » Çrş Eyl 20, 2023 1:46 pm

itsemin53 yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 1:45 pm arkadaşımın tercümanı benim tercümanım kanka tanıdık olur, ama paylaşmak yasak diye biliyorum nevşehirde bir almanca tercüman
Anladım email insta vesaire bir yerden ulaşabilir miyim sana peki ?
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi

GroverK

Mesaj gönderen GroverK » Çrş Eyl 20, 2023 1:50 pm

itsemin53 yazdı: Çrş Eyl 20, 2023 1:45 pm arkadaşımın tercümanı benim tercümanım kanka tanıdık olur, ama paylaşmak yasak diye biliyorum nevşehirde bir almanca tercüman
Benim insta bengerizekaliyim yazarsan memnun olurum
İstanbul 36f
02 Ağustos Başvuru
09 Ekim Atama
25 Ekim Randevu
30 Ekim Dijital İletim
3 Kasım Fiziksel İletim
28 Kasım Vize Gelişi

ataiinfor

Mesaj gönderen ataiinfor » Cum Eyl 22, 2023 2:44 am

prost1 yazdı: Cmt Ağu 26, 2023 12:44 am O zaman Duisburg veya Essen seçmek daha mantıklı olur daha fazla şeyler arayan biri için değil mi? Peki Bremen'de alman oranı çok mu düşük yani çoğunluk hep yabancı öğrenciler mi? Bu durum sizi nasıl etkiledi mesela daha mı yararlı oluyor
duisburg ucuz bir şehir ama tavsiye etmem.Düsseldorf'a trenle 16 dakika ulaşım olarak rahat bir şehir ama Almanyada ki Yabancı sayısı alman sayısından daha yüksek olan bir şehir.Etrafta pek alman yok genellikle Türk ve Bulgar göçmenler sanayi şehri olduğundan.

prost1

Mesaj gönderen prost1 » Pzr Eyl 24, 2023 8:52 am

ataiinfor yazdı: Cum Eyl 22, 2023 2:44 am duisburg ucuz bir şehir ama tavsiye etmem.Düsseldorf'a trenle 16 dakika ulaşım olarak rahat bir şehir ama Almanyada ki Yabancı sayısı alman sayısından daha yüksek olan bir şehir.Etrafta pek alman yok genellikle Türk ve Bulgar göçmenler sanayi şehri olduğundan.
Anladım hocam sizin genel olarak önereceğiniz şehirler hangileridir peki? Ayrıca essen nasıldır?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Eyl 24, 2023 11:28 am

Essen Duiburga göre cok daha güzel bir sehir. Yabanci orda da var tabii ama genel olarak daha güzel imkanlari olan bir sehir. Duisburg ta asiri fazla türk yasiyor. Essende de cok türk var Duisburgta cok daha fazla :) Bana göre Duisburg un tek artisi özlenen yemekler tatlilar vs cok iyi mekanlar var özellikle tatlida Duisburgtaki mekanlar bir numara.
Burasi Almanya her yerde yabanci var ki biz de yabanciyiz :lol: Nereye giderseniz gidin türk bulgar polonyali rus ukraynali vs görünür yani. Genel olarak NRW yabanciya alismis bir eyalet ve bence bu aslinda kötü degil aksine iyi bir sey :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering