Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ön kabul olmadan vize başvurusu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
amy11

ön kabul olmadan vize başvurusu

Mesaj gönderen amy11 » Pzt Ara 26, 2016 3:34 am

Arkadaslar Merhaba

Ben A1 ve A2 belgelerımı Almanyanın Kassel ve Freıburg sehırlerınde aldım ve dıl egıtımıme devam etmek istiyorum fakat herhangi bir şartlı kabulum yok ve 90 gün altı ıcın verılen vızelere basvuramıyorum cunku yenı döndüm Almanyadan ve bildiginiz üzere schengen vizesinde malesef 6 ayda 3 ay kullanma hakkı var yesıl pasaportumla gıderek ben 3 ayımı doldurdum . Almanya da 1 sene erasmus yaptım ve dedıgım gıbı belgelerımı almanyadan aldım not ortalamam 3.05 bu durumda dıl kursu vızesı alma sansım nedır sızce yada su asamada hangı vıze benım ıcın ıdeal
Yada ocak 15 gelmeden bana A1 yada A2 ıle sartlı kabul alabılecegım unıversıte önerısınde bulunacak var mı ?

Yardım lutfen

burak0992

Re: ön kabul olmadan vize başvurusu

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Ara 26, 2016 1:40 pm

Şartlı kabul alarak başvur bence. Durumun iyi dil kursu vizesine başvurarak yakma kendini. :) Sitenin üniversiteler bölümünden bakıp bulabilirsin A1 veya A2 ile şartlı kabul veren üniversiteleri. Benim hatırladıklarım Paderborn,Bochum vardı.
Be different,make a difference...

amy11

Mesaj gönderen amy11 » Pzt Ara 26, 2016 2:04 pm

cok tesekkur ederım cevabınız ıcın . pekı bochumdan kabul alırsam bochumda dıl kursuna gıtmek zorunda oldugum dogru mu

Canerakbas1905

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Pzt Ara 26, 2016 2:11 pm

amy11 yazdı:cok tesekkur ederım cevabınız ıcın . pekı bochumdan kabul alırsam bochumda dıl kursuna gıtmek zorunda oldugum dogru mu
hayır orda gitmek zorunda degilsin

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Ara 26, 2016 3:39 pm

amy11 yazdı:cok tesekkur ederım cevabınız ıcın . pekı bochumdan kabul alırsam bochumda dıl kursuna gıtmek zorunda oldugum dogru mu
Bochum kabul verirken dil kursunu kendi bünyesinde yapma şartı koşuyor.
Be different,make a difference...