Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir? - YENI-

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Oca 06, 2013 9:27 am

Galiba ankara yazacaksin ama bence de buyukelcilikte sorup doldur onu riske girme;) Bu arada ankara icin randevu alman lazim buyukelcilikten.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Pzt Oca 07, 2013 12:02 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Galiba ankara yazacaksin ama bence de buyukelcilikte sorup doldur onu riske girme;) Bu arada ankara icin randevu alman lazim buyukelcilikten.[/quote]

Erencim randevu olayi idatadan degil dimi direk konsolosluktan aliyorum ?

erol62

Mesaj gönderen erol62 » Pzt Oca 07, 2013 10:22 am

arkadaslar bu deutsche bank tan para mizi nasil geri cekebiliyoruz. acil.
bir gun birden bire yalniz kalmaktir yasamak...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Oca 07, 2013 3:52 pm

http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... ad_id=4779 arkadaslar belirtmis umarim isine yarar;)

dideyyy

Mesaj gönderen dideyyy » Cum Oca 11, 2013 3:46 pm

merhaba ben isbankasi hamburg subesinden bloke hesap actirdim turkiye\'ye bazi formlar ve bir kac kagit gonderdiler sadece hesabimin acilmasini istedigim onayladigim kagitlari kendime aldim (konsolosluga vize islemlerinde gostermek icin) formlari sadece imzaladim.acaba doldurmam gerekir miydi? kafam cok karisik bu islerden:(

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Cum Oca 11, 2013 3:51 pm

turkiye de misin hamburgta mi anlamadim..

dideyyy

Mesaj gönderen dideyyy » Cum Oca 11, 2013 5:30 pm

evet turkiyedeyim ama burdan hamburg isbank subesiyle konusup bloke hesap actik

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 11, 2013 7:11 pm

Elinde bloke hesap acildigina ve paranin yattigina dair belgen var mi ?

dideyyy

Mesaj gönderen dideyyy » Cmt Oca 12, 2013 12:54 am

Wir haben frau didem das girokonto eroffnet. Das Guthaben betragt derzeit 7.908 € Aufgrund einer mit dem Kontoinhaber getroffenen Zusatzvereinbarung kann sie ohne weitergehende Zustimmung des Auslanderbehorde uber maximal 659€ pro kalendermonat. Beginnend ab sofort verfugen.das Konto kann durch die Bank,nachdem das Guthaben aufgebraucht,ohne Einhaltung von fristen sofort aufgelost werden
Weitergehende Verpflichtungen konnen wir nicht eingehen

Bende ki kagitta bunlar yaziyor Yeterli olurmu?

bigdady

Mesaj gönderen bigdady » Cmt Oca 19, 2013 1:55 pm

merhaba arkadaslar,

ben 5 aylik bir dil kursuna gidecegim bunun icinde mi 12 aylik bloke hesap acmam lazim ?yoksa 5 aylik masraflarim kadar mi para yatirmam lazim.
tesekkurler.,

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Oca 19, 2013 3:23 pm

[quote]Konjuqe tarafindan yazilan metin:

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

50 euro deutshbank aliyo have ise bankadan bankaya degisir ama ucuz olan Is bankasiydi sanirim bankalara sormalisin[/quote]

Saol kardesim . Peki Formu doldururken almanca karakterleri ilemi doldurmaliyiz ayrica renkli olarakmi cikarmak zorundayiz yoksa siyah beyaz olsa olurmu :)[/quote]

Almanca karekter ve renkli olursada iyi olur
belgelrini saglam kargoyla yolla derim
So geht nicht !

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Şub 10, 2013 1:32 am

Sorumu geri aldim.Bu sabah randevu icin konsoloslugu aradim.Konustugum bayan 8.30-11.45 arasi hafta ici istediginiz gun gelebilirsiniz randevu almaniza gerek yoktur dedi.(Istanbul icin gecerlidir bilginize)

strider

Mesaj gönderen strider » Sal Şub 12, 2013 9:45 pm

Arkadaslar bunu daha onceden yazmistim fakat bunu konu suan aktif oldugu icin tekrar yaziyorum.

Turkiye\'den Almanya\'ya 8.000 Euro\'yu Is Bankasi ile 16 Euro\'ya gonderebilirsiniz. Gondereceginiz tutarin binde ikisi kadar komisyon aliyorlar matematiksel aciklamasi bu.

Yapacaginiz adimlar sirasi ile soyle;

1) Isbankasi hesabi acilir.
2) Bu hesaba Euro hesabi eklenir
3) Uluslararasi havale aktif edilir ve gunuk gonderim tutarinin 10.000 Euro olmasi dilekce ile istenir yada o an acilirken direk olarak 10.000 Euro limitli acilmasi talep edilebilir. Lutfen sorun.(10.000 dememin sebebi parca parca gondermemek icin, siz 15.000 euro gondercekseniz 15.000 euro olmasiniz talep ediniz.)
4) Para hesaba yatirilir ve "INTERNET BANKACILIÐI" ile Almanya\'da ki "DEUTSCHE BANK" hesabina gonderilir.

Bu dedigim 16 euro islem ucretini "Deutsche Bank" icin soyluyorum cunku Is Bankasi ile islemlerinde araci bir banka kullanmiyor direk anlasmasi var bu yuzden ucuz.

Yani ben bankacilik islemlerinden anlamayan biri olarak yapabildiysem herkes yapabilir:)

Eger 16 Euro\'dan daha dusuk bir ucretle bu tarz miktari(8.000 Euro) gondermeye calisan biri varsa bence bu zihniyeti bir an once terk etsin..

Saygilar..

Lizard King

Mesaj gönderen Lizard King » Sal Şub 12, 2013 9:50 pm

[quote]strider tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar bunu daha onceden yazmistim fakat bunu konu suan aktif oldugu icin tekrar yaziyorum.

Turkiye\'den Almanya\'ya 8.000 Euro\'yu Is Bankasi ile 16 Euro\'ya gonderebilirsiniz. Gondereceginiz tutarin binde ikisi kadar komisyon aliyorlar matematiksel aciklamasi bu.

Yapacaginiz adimlar sirasi ile soyle;

1) Isbankasi hesabi acilir.
2) Bu hesaba Euro hesabi eklenir
3) Uluslararasi havale aktif edilir ve gunuk gonderim tutarinin 10.000 Euro olmasi dilekce ile istenir yada o an acilirken direk olarak 10.000 Euro limitli acilmasi talep edilebilir. Lutfen sorun.(10.000 dememin sebebi parca parca gondermemek icin, siz 15.000 euro gondercekseniz 15.000 euro olmasiniz talep ediniz.)
4) Para hesaba yatirilir ve "INTERNET BANKACILIÐI" ile Almanya\'da ki "DEUTSCHE BANK" hesabina gonderilir.

Bu dedigim 16 euro islem ucretini "Deutsche Bank" icin soyluyorum cunku Is Bankasi ile islemlerinde araci bir banka kullanmiyor direk anlasmasi var bu yuzden ucuz.

Yani ben bankacilik islemlerinden anlamayan biri olarak yapabildiysem herkes yapabilir:)

Eger 16 Euro\'dan daha dusuk bir ucretle bu tarz miktari(8.000 Euro) gondermeye calisan biri varsa bence bu zihniyeti bir an once terk etsin..

Saygilar..[/quote]

Tesekkurler dostum, umarim bu bilgilerden istifade etmesi gereken herkes istifade eder.
Basarilar.

strider

Mesaj gönderen strider » Sal Şub 12, 2013 9:51 pm

@Lizard King

Tesekkur ederim dostum umarim dedigin gibi olur ve ihtiyaci olanlar bu pratik ve en ucuz yontemi degerlendirirler.. Sanada basarilar..

Ayrica ek olarak eklemek istiyorum.

Mesela aileniz yapi kredi bankasini karti kullaniyor, paralari o kartin icinde yada bir tanidiginiz.. Sizde Yapi Kredi "TL CARD" kredi karti degil hesap karti cikartiyorsunuz. Ve burada Allah gostermesin acil bir durum oldugunda ailenizi ariyorsunuz ve onlar sizin TL Card\'iniza parayi havale ediyorlar. Yurt icinde bir islem oldugu icin ayni bankada para hesabiniza aninda geciyor ve siz buradan "Hypovereisbank" tan paranizi yok denecek kadar az bir kesinti ile cekiyorsunuz.(Sadece kur farki o\'da su demek: kur 2.50 olsa ve 100 euro ihtiyaciniz olsa aileniz size 255 tl gonderse siz 252 tl\'ye falan paranizi cekmis olursunuz tahminimce.)

Bunuda acil durumlar icin yazmak istedim aklinizda bulunsun arkadaslar ama hypoverisbank Duisburg\'da sadece Konigstrasse\'de var giriste:) Ama acil durumlarda her turlu bir yerlerde bulunur.

Saygilar

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Şub 15, 2013 5:29 pm

Formlari kesinlikle bilgisayar ortaminda doldurun.Beni geri cevirdiler.Sabahin korunde gidip internet cafede ugrastim 1 saat boyunca.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cum Mar 08, 2013 1:43 am

merhaba arkadaslar yarin istanbuldaki konsolosluga gidicem formlari onaylatmak icin ondan sonrada db gerekli adresine gondericem.8040 euro yu hizli bir sekilde hesaplarina gondermek icin almanyadan bir akrabam gonderebilirmi bu parayi ?

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Pzr Mar 10, 2013 12:34 pm

arkadaslar ben adiyamanda oturuyorum bloke hesap icin ankaraya gidip onaylatmam sartmi gaziantep elcilinde onaylatma imkanim var mi.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Mar 10, 2013 12:34 pm

Fahri konsolosluklar onaylayabiliyor.

muhammedk

Mesaj gönderen muhammedk » Cum Mar 15, 2013 10:59 am

kafayi yemek elde degil walla bir isi girdik heryerden sorun. gazianteoteki fahri konsolosla sordum oluyor dedi biz oynaylariz dedi. ankaraki konsoloslukta diyor ki olmaz sadece ankara yapa bilirsiniz onaylatmayi diyo.

Kilitli