Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
obamaupton

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen obamaupton » Pzt Eki 10, 2016 6:07 pm

merhaba arkadaslar,

alman baskonsolosluguna ulasamiyorum telefonla. Iki kere email gonderdim ve birisinde islemleriniz devam ediyor, digerinde ise mailiniz ilgili departmana aktarilmistir diye cevap aldim. Yabancilar dairesi de yazdigim maillere cevap vermiyor. Yabancilar dairesini aramak istemiyorum, belli ki yogunlar ve once istanbul\'dan bilgi alip oyle aramak istiyorum gerekirse. Istanbul\'dan bilgi almak icin aradigim telefon numarasi 6167 ile biten. Bundan baska bir telefon numarasi var mi arayip bilgi alabilecegim? Eger yoksa randevu almadan gidip gorusmek istedigimi soylesem sizce basvurum hakkinda bilgi verirler mi? Daha once bunu yapan oldu mu? Istanbul\'da oturmadigim icin koru korune de gitmek istemiyorum.

Troddos

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Troddos » Pzt Eki 10, 2016 6:29 pm

ret alan arkadaslar neden aldiklarini soyleyebilir mi

orhunsb93

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen orhunsb93 » Sal Eki 11, 2016 1:11 am

BEN 5 ekimde basvurdum 7 ekimde reddim geldi. 2014 yilinda aldigim A1 sertifilam ile basvurdum konsoloslugun red sebebi ise bu kadar sure icerisinde almancami gelistirmedigim icin benden b1 sertifikami almami ve oyle basvurmami istediler. ama benim kabul belgem sartli kabul degildi kesin kabul oldugu icin de yapmis olabilirler ama emin degilim.

Babilon44

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Babilon44 » Sal Eki 11, 2016 1:29 am

bloke hasap var miydi peki?
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Eki 11, 2016 1:40 pm

Bugun itibariyle iki aydir vize bekliyorum hala sonuc yok. 10 agustosta itirazim olumlu sonuclanmisti ve 11 agustosta pasaportum ellerine ulasmisti o gunden beri bekliyorum.

Bugun yabancilar dairesini arattim "vize 3 ay - 6 ay arasi surer" demisler. Normal bekleme suresi 4-6 hafta diye biliyorum. 3-6 ay diye bir sey ilk defa duyuyorum.

Bu noktada neler yapabilirim yardim ederseniz cok sevinirim. Kursum gecen hafta basladi ve kalacagim yurdun ucretini de yatirmaya basladim. Yani hem kurs kaciriyorum hem de kalmadigim yurda ucret oduyorum.

Eger mumkunse bu suresi hizlandirabilmek icin yardiminiza ihtiyacim var.

Tesekkur ederim.

sosyolog

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen sosyolog » Sal Eki 11, 2016 2:52 pm

bende agustos 15 de basvurdum.Ve hale bekliyorum.yapilabilecek hicbir sey yok .Yabancilar dairesinden evraklarinin cikmasini bekleyeceksin.Ondan sonra konsolosluga email atarsin.

orhunsb93

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen orhunsb93 » Sal Eki 11, 2016 4:34 pm

[quote]Babilon44 tarafindan yazilan metin:

bloke hasap var miydi peki?[/quote]

evet vardi bloke hesabim

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Eki 11, 2016 4:59 pm

[quote]sosyolog tarafindan yazilan metin:

bende agustos 15 de basvurdum.Ve hale bekliyorum.yapilabilecek hicbir sey yok .Yabancilar dairesinden evraklarinin cikmasini bekleyeceksin.Ondan sonra konsolosluga email atarsin.[/quote]

benim evraklarim temmuzdan beri icerde o yuzden senin beklemen normal. Beklemek gerektigini gayet iyi biliyorum. Soruda yazdigim uzere 3-6 ay ibaresi yeni bir prosedur mu bunu sordum, tecrubeli ve bu durumu yasayan arkadaslara.

Babilon44

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Babilon44 » Sal Eki 11, 2016 5:03 pm

[quote]orhunsb93 tarafindan yazilan metin:

evet vardi bloke hesabim[/quote]
Bnce tekrar dene ve dil kursu oldugunu belirtB1 e kadar bu yere yazil .ondan sonra okula kesin kayit belgesinide aldiginada dair motivation yazinda belirt bu olmazsa daha ne olur merak ediyorm
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir

furkanxaydin

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furkanxaydin » Sal Eki 11, 2016 11:44 pm

Arkadaslar tum belgeler tamsa garantorum saglamsa sartli kabul ve Kasim 1 de gelmesi gerektigini belirten belge varken birkac gune basvuracagim vize kac gune gelir sizce tahminen?

orhunsb93

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen orhunsb93 » Çrş Eki 12, 2016 12:21 am

[quote]orhunsb93 tarafindan yazilan metin:

evet vardi bloke hesabim[/quote]
Bnce tekrar dene ve dil kursu oldugunu belirtB1 e kadar bu yere yazil .ondan sonra okula kesin kayit belgesinide aldiginada dair motivation yazinda belirt bu olmazsa daha ne olur merak ediyorm[/quote]

Aynen basladim dostum dil kursuna da hayirlisi olsun herkesin hakkinda birakmam ben bu isin pesini inadim inat !

Alp06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alp06 » Çrş Eki 12, 2016 6:05 pm

Arkadaslar vizeden red aldiginiz size nasil ulasiyor pasaport gelmeden .

Denizz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Eki 12, 2016 11:49 pm

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar vizeden red aldiginiz size nasil ulasiyor pasaport gelmeden .[/quote]

59 sayfanin tamamini okudum; red alanlar basvurduklari yabancilar sube ile ya direk kendileri iletisim kurarak yada tanidiklari vasitasiyla sorarak bilgi aliyorlar.

Alp06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Alp06 » Prş Eki 13, 2016 1:11 am

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar vizeden red aldiginiz size nasil ulasiyor pasaport gelmeden .[/quote]

59 sayfanin tamamini okudum; red alanlar basvurduklari yabancilar sube ile ya direk kendileri iletisim kurarak yada tanidiklari vasitasiyla sorarak bilgi aliyorlar.[/quote]

Yabancilar subesine gidip.gitmedigini ankarayi mi arayip ogrencez yoksa yabancilar subesini arayarak mi?

Denizz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Denizz » Prş Eki 13, 2016 6:08 am

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

59 sayfanin tamamini okudum; red alanlar basvurduklari yabancilar sube ile ya direk kendileri iletisim kurarak yada tanidiklari vasitasiyla sorarak bilgi aliyorlar.[/quote]

Yabancilar subesine gidip.gitmedigini ankarayi mi arayip ogrencez yoksa yabancilar subesini arayarak mi?[/quote]

Belgelerinin gonderilip gonderilmedigini Ankara\'dan ogrenebilirsin. Vardigini ve sonucu Almanyadan teyit edebilirsin. Ankaranin da red veya onayi soyledigi olmus ama onlarda yabancilar subesinden haber gelirse ogreniyor. Yaniliyorsam arkadaslar lutfen duzeltin.

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen batuhanalkn » Prş Eki 13, 2016 12:04 pm

vize gorusmesine giderken Vukuatli nufus kagidi , lise diplomasi ve benzeri evraklari almancaya cevirmeye gerek varmi ?
4 gun kaldi gorusmeye yardimci olurmusunuz

burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Prş Eki 13, 2016 12:17 pm

[quote]batuhanalkn tarafindan yazilan metin:

vize gorusmesine giderken Vukuatli nufus kagidi , lise diplomasi ve benzeri evraklari almancaya cevirmeye gerek varmi ?
4 gun kaldi gorusmeye yardimci olurmusunuz[/quote]
Nufus kagidini cevirtmeye gerek yok. Lise diplomasini cevirtmeye gerek var.
Be different,make a difference...

Nur19

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Eki 13, 2016 4:25 pm

Arkadaslar merhaba bugun istanbulda vize gorusmem vardi cok pozitif gitmistim zaten genel olarak cok pozitif biriyim ve gorevli gorusmeye baslar baslamaz bana neden 100 € getirdin diye resmen bagirdi parayi gosterdi ben bunu nasil bozucam?!?!? Diye bagirip parayi resmen masaya firlatti. Bide ilk kisisiniz neden 100€ getirdiniz resmen sorumsuzluk falan diye atar yapmaya basladi benim modum tamamen dustu hic cevap veremedim. Goren de 500 € goturdum sanir bir de boyle bir kural mi vardi 100€ gelmeyecek diye? Bilseydim goturmezdim. Ama dedigim gibi kadina hic cevap veremedim cok garip bir tecrubeydi. Atarli yuksek sesli insanlardan nefret ediyorum abimin karisiyla 2 yildir konusmuyorum oyle diyim.. kadin boyle yapinca soka ugradim. her verdigim cevabi tersledi zaten dilim tutuldu dogru duzgun cevap da veremedim. Sartli kabulum a2 sertifikam var bu kadina kalirsa kesin red yerim ama bu kadinin vize surecinde bir etkisi olmadigini umuyorum dogru muyum? Bide sonuc sizce nasil olur hic boyle bisey yasayan var mi?

Mkyc01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Mkyc01 » Prş Eki 13, 2016 4:31 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba bugun istanbulda vize gorusmem vardi cok pozitif gitmistim zaten genel olarak cok pozitif biriyim ve gorevli gorusmeye baslar baslamaz bana neden 100 € getirdin diye resmen bagirdi parayi gosterdi ben bunu nasil bozucam?!?!? Diye bagirip parayi resmen masaya firlatti. Bide ilk kisisiniz neden 100€ getirdiniz resmen sorumsuzluk falan diye atar yapmaya basladi benim modum tamamen dustu hic cevap veremedim. Atarli yuksek sesli insanlardan nefret ediyorum abimin karisiyla 2 yildir konusmuyorum oyle diyim.. kadin boyle yapinca soka ugradim. her verdigim cevabi tersledi zaten dilim tutuldu dogru duzgun cevap da veremedim. Sartli kabulum a2 sertifikam var bu kadina kalirsa kesin red yerim ama bu kadinin vize surecinde bir etkisi olmadigini umuyorum dogru muyum? Bide sonuc sizce nasil olur hic boyle bisey yasayan var mi?[/quote]

Gecmis olsun kotu olmus Almanca sorularla karsilastin mi ? Beni de belge onayinda terslemislerdi cadde numarini nasil bilmezsin diye
Aller Anfang ist schwer.

busrauysal

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen busrauysal » Prş Eki 13, 2016 4:34 pm

Yakinlarda istanbul konsoloslugundan randevu alan varsa en yakin ne zamana veriyorlar acaba ??

Kilitli