Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Acikogretim mezunlari icin

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ali5806

Mesaj gönderen ali5806 » Pzr Ağu 02, 2009 2:02 pm

Turkiye\'de acikogretim isletme fakultesini bitirmis birisi Almanya\'da isletme uzerine master yapabilirmi ?
Veya Isletme uzerine master yapmayip istedigi bi bolumden bachelor okuyabilirmi mesela psikoloji,cografya veya informatik??

Tesekkurler.

ali5806

Mesaj gönderen ali5806 » Pzt Ağu 03, 2009 11:38 am

Cevap verecek bi arkadas yokmu lutfen.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 03, 2009 6:08 pm

Yapabilirsin ancak unutma Almanya\'da YOK gibi bir kurum yok yani bir kac universiteyle yazisman daha iyi ve garanti olur..TR\'de AOF mezunlari\'nin digerlerinden hicbir farki yok ayni haklara sahip.Master,doktora yapabilir,askerligi kisa donem yapip,kamu\'da universite mezunlarinin haklarindan faydalanabilir vs. Bu demektir yurt disinda da ayni haklara sahipsin..
Ve zaten mezun olunca diplomanda AOF mezunu yazmiyor degil mi ?

Orgun egitim veren Universitelerde;
Iktisadi ve Idari Bilimler Fakultesi , Iktisat Bolumu
Sende ise ;
Iktisat Fakultesi diye yazmasi lazim.

Bu arada bu soru DAAD\'a sorulmus gelen cevap ise soyle ;

\'\'Acik ogretim diplomanizdan acik ogretimde okudugunu bile yazili degil, ki yazili olsa bile sorun olmaz.

Bachelor mezunu olarak basvurunuzu yapabilirsiniz.

Selamlar

Serpil Ergun\'\'

Master\'da alan degistirmede sorun buyuk ihtimal cikarirlar, hatta belki Bachelor son 2 somestirdan baslatip ,gerekli dersleri vermeni isteyebilir..
Master degilde yeniden Bachelor yaparsin ancak sanirim Askerlik icin sorun oluyormus bu erkekler icin.

kirpisan

Mesaj gönderen kirpisan » Cum Haz 28, 2013 7:44 pm

Merhaba,

Ben acikogretim mezunu 28 yasinda askerligini yapmis biriyim. 7 senedir alman ortakli ozel bir firmada calisiyordum ve askerlik nedeni ile ayrildim. simdi almanyada master yapip tekrar ayni sirkette yada ortak oldugumuz alman firmasi ile calismak istiyorum.Abim almanyada yasiyor ve garantor olabilecegini soyledi hatta kendisi bu sekilde yaparsam kariyerim icin daha iyi olabilecegini soyled. Ama ogrendigime gore direk master icin basvuramiyormusum. once bir okula kayit olup derslerimi saydirmam gerekiyormus. Tabi bu nedemek hic birsey anlamadim.Sizce bu isin oluru varmi yoksa yasim ve acikogretim mezunu olmam nedeni ile hic girmemem, ugrasmamam gereken birseyle mi ugrasiyorum bilemedim. Bu siteyi bi arkadasim sayesinde kesfettim durumum ile ilgili detayli bir topic bulamadim bende buraya mesaj atmak istedim. Bilgilendirirseniz sevinirim,

Sevgiler.

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Cmt Haz 29, 2013 11:39 am

[quote]ali5806 tarafindan yazilan metin:

Cevap verecek bi arkadas yokmu lutfen.[/quote]

Canli bir ornek olarak sana yardimci olmaya calisayim

Ben acikogretim mezunuyum ve suan da Almanya da Stuttgart Universitesinde master yapiyorum yani acikogretim mezunlari Almanyada master yapabiliyor. Ne universite ne konsolosluk acikogretim mezunuyum diye bir sorun cikartmadi. Ama sana tavsiyem vize basvurusunda bulunurken en az A2 belgesi ile basvurman ve ekleyebiliyorsan diplomanin yanina basarili bir ogrenci oldugunu ve basarili olabilecegini gostercek biseyler eklemen. Ve Staatsmann in dedigi gibi bir degil bikac universiteye birden basvuru yap
Alan degistirme konusuna gelince aynen Staatsmann in dedigi gibi Bachelor dan baslayip 1-2 donem okuyup iligili Alan ait zorunlu dersleri vermeni isteyebilirler