Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
selda17

Mesaj gönderen selda17 » Cmt Kas 17, 2012 2:11 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

[quote]osman tarafindan yazilan metin:

1 ayi bulur gecebilirde cevabin gelmesi.Umarim olumlu olur.[/quote]

\'\'eren\'\' sence vizeye basvurduktan kac gun sonra evrekleri yapanci polislere gonderirler? 1 kasimda basvurmus 27 kasimda gonderirler.. bu kadar sure olabilir mi?[/quote]

Bazen acil durumlarda fax ile 1 2 gunde gonderiyorlar ama normalde 10 gunu bulur diye tahmin ediyorum.[/quote]

Basvuru yaptigimda faxla gonderme secenegini bilmiyordum o yuzden mecburen kurye ile gitti.. Ayin 27sinden sonra mi bir ayi bulabilir diyosun?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Kas 17, 2012 2:15 pm

1 kasimda basvurduysan belgelerin 27 sinden once orda olmali normalde.

selda17

Mesaj gönderen selda17 » Cmt Kas 17, 2012 2:21 pm

1 kasimda basvurduysan belgelerin 27 sinden once orda olmali normalde.[/quote]

1 kasimda basvurdum, ayin 6sinda kuryeye verdik dediler. Bence de cok uzun bir sure, anlayamadim..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Kas 17, 2012 3:28 pm

Bence yanlis anlamissin belgelerin almanyadadir suan.Bir de basvurali bu kadar kisa sure olmusken cok *** aramayin polisi ve buyukelciligi.Ters tepebilir.;)

reco

Mesaj gönderen reco » Cmt Kas 17, 2012 3:59 pm

[quote]selda17 tarafindan yazilan metin:

\'\'eren\'\' sence vizeye basvurduktan kac gun sonra evrekleri yapanci polislere gonderirler? 1 kasimda basvurmus 27 kasimda gonderirler.. bu kadar sure olabilir mi?[/quote]

Bazen acil durumlarda fax ile 1 2 gunde gonderiyorlar ama normalde 10 gunu bulur diye tahmin ediyorum.[/quote]

Basvuru yaptigimda faxla gonderme secenegini bilmiyordum o yuzden mecburen kurye ile gitti.. Ayin 27sinden sonra mi bir ayi bulabilir diyosun?[/quote]

aslinda fax ya da Pc den taratip gonderme secenegi vardir normalde ancak bu bazi durumlarda gecerli olsa gerek. Birincisi okulunuz cok erken basliyor ve yetisme durumunuz yoksa memurun inisiyatifi ile birlikte bu gerceklesebilir. ikincisi ise yine memurla alakali bisi. eger cidden cok iyi birisi ise bunu yapabilir sanirim. aksi taktirde kurye maalesef. benim evraklarimi zorla da olsa aldi memur efendi. gonderecem dedi yabncilar polisine, ama o kadar gec gitme olasiligi olmasa gerek Selda. yani genelde 10-12 gun icerisinde ordadir. yabancilar polisi de 2 hafta inceleyecek desek ortalama 25-30 gun suruyor. ama soyle birsey de var: bazen cok yogun oldugundan biraz daha uzayabiliyor bu sure. bence 17. gunden sonra yabancilar polisi ile gorusun...

selda17

Mesaj gönderen selda17 » Cmt Kas 17, 2012 7:49 pm

[quote]reco tarafindan yazilan metin:

Basvuru yaptigimda faxla gonderme secenegini bilmiyordum o yuzden mecburen kurye ile gitti.. Ayin 27sinden sonra mi bir ayi bulabilir diyosun?[/quote]

aslinda fax ya da Pc den taratip gonderme secenegi vardir normalde ancak bu bazi durumlarda gecerli olsa gerek. Birincisi okulunuz cok erken basliyor ve yetisme durumunuz yoksa memurun inisiyatifi ile birlikte bu gerceklesebilir. ikincisi ise yine memurla alakali bisi. eger cidden cok iyi birisi ise bunu yapabilir sanirim. aksi taktirde kurye maalesef. benim evraklarimi zorla da olsa aldi memur efendi. gonderecem dedi yabncilar polisine, ama o kadar gec gitme olasiligi olmasa gerek Selda. yani genelde 10-12 gun icerisinde ordadir. yabancilar polisi de 2 hafta inceleyecek desek ortalama 25-30 gun suruyor. ama soyle birsey de var: bazen cok yogun oldugundan biraz daha uzayabiliyor bu sure. bence 17. gunden sonra yabancilar polisi ile gorusun...[/quote]

Acaba diyorum o cevap gelme tarihi de aramayim diye mi oyle diyorlar :D cidden bilemiyorum, gorucez.. Ama okulun baslamis olmasi vizeye red nedeni degil dimi?

reco

Mesaj gönderen reco » Cmt Kas 17, 2012 10:13 pm

[quote]reco tarafindan yazilan metin:

aslinda fax ya da Pc den taratip gonderme secenegi vardir normalde ancak bu bazi durumlarda gecerli olsa gerek. Birincisi okulunuz cok erken basliyor ve yetisme durumunuz yoksa memurun inisiyatifi ile birlikte bu gerceklesebilir. ikincisi ise yine memurla alakali bisi. eger cidden cok iyi birisi ise bunu yapabilir sanirim. aksi taktirde kurye maalesef. benim evraklarimi zorla da olsa aldi memur efendi. gonderecem dedi yabncilar polisine, ama o kadar gec gitme olasiligi olmasa gerek Selda. yani genelde 10-12 gun icerisinde ordadir. yabancilar polisi de 2 hafta inceleyecek desek ortalama 25-30 gun suruyor. ama soyle birsey de var: bazen cok yogun oldugundan biraz daha uzayabiliyor bu sure. bence 17. gunden sonra yabancilar polisi ile gorusun...[/quote]

Acaba diyorum o cevap gelme tarihi de aramayim diye mi oyle diyorlar :D cidden bilemiyorum, gorucez.. Ama okulun baslamis olmasi vizeye red nedeni degil dimi?[/quote]

zannetmiyorum ya. Almanlar icin onemli olan orda gecimini saglayabilecek birinin ya da paranin olmasi lazim. bunlar varsa cok fazla dert etmezler. ancak soyle birsey de olabilir: eger okul su tarihe kadar gelmeli felan diyorsa o zaman sikinti olabilir. sen yine de pztesi bir ara bence. hatta varsa orda akraban gonder gitsinler. etkili olur...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Kas 18, 2012 9:51 am

Okul derken dil kursundan mi bahsediyorsun yoksa kesin kayitmi yaptirdin uni\' ye?

selda17

Mesaj gönderen selda17 » Pzr Kas 18, 2012 6:53 pm

Okul derken dil kursundan mi bahsediyorsun yoksa kesin kayitmi yaptirdin uni\' ye?[/quote]

Soyle bir ozet geceyim ben. Gecen donem duisburg-essen de erasmus yaptim. Bu donem devam etmek icin de basvurdum bolume ve kabul aldim. Sonra iste dedigim gibi 1 kasimda vizeye basvurdum, belgelerim kurye ile yollandi ve 27 kasimda yabancilar polisine ulasacak dendi. Universitede dersler ekimin ortasinda basladi. Ben vize basvurusunda gec kaldim cunku uniden kabul mektubum gec geldi. Yani diyorum derslerin baslamis olmasi vizeye engel olusturur mu? ya da benim erasmusla ayni okulda bulunmus olmam iyi bir etki mi yapar kotu bir etki mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Kas 18, 2012 7:58 pm

Gecenlerde bir arkadas okuldan bir yazi almisti gec kalmasinin bizim icin bir sakincasi yok diye.Boyle bir yazi alip gonderebilirsin .Erasmusun cok faydasi olur diye dusunuyorum.

mehmetensari07

Mesaj gönderen mehmetensari07 » Pzr Kas 18, 2012 8:22 pm

slm koln yabancilar subesi ile irtibata gececegim mail adresini buldum, peki ne yazmam gerekir vize ile ilgili basvuru numrasindan bahsedilmisti burada ama ben bilmiyorum numarayi ismimi ve pass numarasimi yazsam olurmu?

konigubu

Mesaj gönderen konigubu » Pzr Kas 18, 2012 9:40 pm

arkadaslar 09.10.2012 tarihinde sprachkurs und studium icin vize basvurusu yaptim Ankara\'dan sonuc halen gelmedi.
Konsolosluk vize bolumu de cok yogun bir turlu ulasamiyorum.
Ulasirsam bilgi almam mumkun mu?

selda17

Mesaj gönderen selda17 » Pzr Kas 18, 2012 10:51 pm

[quote]mehmetensari07 tarafindan yazilan metin:

slm koln yabancilar subesi ile irtibata gececegim mail adresini buldum, peki ne yazmam gerekir vize ile ilgili basvuru numrasindan bahsedilmisti burada ama ben bilmiyorum numarayi ismimi ve pass numarasimi yazsam olurmu?[/quote]

Merhaba. Yabancilar subesi isim soyisim ve dogum tarihi (gum/ay/yil) ile sorgu yapiyor. Pasaport numarasini da yazman iyi olabilir.

selda17

Mesaj gönderen selda17 » Pzr Kas 18, 2012 10:52 pm

Gecenlerde bir arkadas okuldan bir yazi almisti gec kalmasinin bizim icin bir sakincasi yok diye.Boyle bir yazi alip gonderebilirsin .Erasmusun cok faydasi olur diye dusunuyorum.[/quote]

Onlar istemeden ek belge gonderebiliyor muyuz?

mehmetensari07

Mesaj gönderen mehmetensari07 » Pzr Kas 18, 2012 11:51 pm

tskurler selda17

schwarz

Mesaj gönderen schwarz » Pzt Kas 19, 2012 1:23 pm

Iyi gunler,
4 Ekim tarihinde sartli kabulumle Ankara Alman Konsoloslugu\'na basvuruda bulundum. Oldukca sorunsuz bir gorusmeydi, cok fazla soru sormadilar, zaten forumdan o zamana kadar okuduklarimla hazirlikli gitmistim gorusmeye.
6 Kasim tarihinde ise yabancilar polisi sonucun konsolosluga gonderildigini soyledi. Ancak hala gelen giden hicbir sey yok. Sonuc konsolosluga gonderildikten sonra aradan iki hafta gecmis, bu normal bir sure midir merak ediyorum. Ters bir durum olmasi mumkun mudur? Konsolosluga iki kez mail gonderdim, cevap gelmedi. Baya baya red gelmis olma ihtimalinden korkuyorum su an. Bu konuda fikirlerinizi sormak istedim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Kas 19, 2012 2:50 pm

Telefonla ulasmayi dene ama 1 saat gerekirse daha uzun sure kapatmadan bekle.

schwarz

Mesaj gönderen schwarz » Pzt Kas 19, 2012 3:01 pm

Onu da denedim defalarca, "Su an cok yogunuz, 2 saat sonra arayin/10 dakika sonra arayin" demekten baska bir sey yapmadilar.
Peki red gelmis olsa bu kadar zaman bekletirler mi, bir fikriniz var mi bu konuda?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Kas 19, 2012 3:40 pm

Bekletmemeleri lazim.Ama Ankaranin ne yapacagi belli olmuyor.Bence surekli arayip yabancilar polisinden aldiginiz cevabi soyleyin.Aslinda cevap gerektiren onemli maillere cevap veriyorlar ama telefon en garantisi.

schwarz

Mesaj gönderen schwarz » Pzt Kas 19, 2012 3:48 pm

Az once ulastim kendilerine 2 haftalik bir caba sonunda, pasaportum bugun cikmis. Ama tabii sonuca dair bilgi vermediler. Ancak Ankara\'yla muhatap olmak zorunda olanlarin aklinda bulunsun diye soyluyorum, vize bolumu yerine konsoloslugun 455 51 00 numarasini ararsaniz dusurdugunuz an aktariyorlar ve daha kibarlar.

Kilitli