Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Clausthal Sartli Kabul - Basvuru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
igokochi

TU Clausthal Sartli Kabul - Basvuru

Mesaj gönderen igokochi » Pzt Ara 04, 2023 11:42 pm

Sartli kabul icin TU Clausthal'a basvuracaktim fakat basvuruda Entrance Qualification/Hochschulzugangsberechtigung bolumune gelince soyle bir soru sordu:
* Average grade of the foreign university

Please enter the average score of their university. The value must be between 0 and 100. A maximum of 2 decimal places allowed. The conversion into the German grading system is made later by university staff.
* Durchschnittsnote der ausländischen Hochschulreife
86,0

Bitte geben Sie hier die Durchschnittsnote Ihrer Hochschulreife an. Der Wert muss zwischen 0 und 100 liegen. Es sind maximal 2 Nachkommastellen erlaubt. Die Umrechnung in das deutsche Notensystem wird später durch die Hochschule vorgenommen.
Bu ne anlama geliyor? Daha dogrusu nasil doldurmaliyim? Lise diploma notumuzu yazacagimizi tahmin ediyorum, anlatimdan cok emin olamiyorum ve OSYM notumuz degerlendiriliyor diye biliyorum, lise diplomamizdan ziyade. Bu konuda bilgisi olan var mi? Ayrica altinda Datum des Erwerbs diye bir bolum var, buraya da direkt OSYM yerlestirmesi aciklandigi tarihi mi yoksa lise diplomasi tarihini mi yazacagiz?
36f Ankara
- 16.04.2024 Randevu Talebi

henkoel21

Re: TU Clausthal Sartli Kabul - Basvuru

Mesaj gönderen henkoel21 » Prş Ara 21, 2023 10:48 pm

nasıl doldurmak gerekiyor aydınlatır mısınız

mkao

Mesaj gönderen mkao » Sal Ara 26, 2023 6:11 pm

Clausthal'e şartlı kabul başvurusu yapacağım ama portal çok kafamı karıştırdı. Şartlı kabul için nereden başvuru yapacağım yardımcı olabilir msiiniz?

Daha önce HiSinOne uygulamasına girmeden bir başvuru formu doldurma alanı vardı diye hatırlıyorum. Şimdi o sayfaya erişemedim.

Başvuru şu an uygulama üzerinden mi yapılacak?

zelalcicekk

Mesaj gönderen zelalcicekk » Sal Oca 02, 2024 10:10 pm

hocam o puanın ne olduğunu öğrenebildiniz mi?

Talha1564

Mesaj gönderen Talha1564 » Pzr Oca 07, 2024 10:15 pm

zelalcicekk yazdı: Sal Oca 02, 2024 10:10 pm hocam o puanın ne olduğunu öğrenebildiniz mi?
Lise diploma tarihi ve lise ortalama puanı