Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya master şartlı kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Muhendis

Almanya master şartlı kabul

Mesaj gönderen Muhendis » Çrş Ara 09, 2020 5:22 am

Arkadaşlar merhaba. Bu sene Marmara Üniversitesi makine mühendisliğinden mezun oluyorum. 6 7 ayı aşkın bir süredir Almanya da yüksek lisans yapabilmek için araştırmalar yapıyorum. Almancam sanıyorum A2 ama sınava girmediğim için sertifikayı henüz almadım. Sormak istediğim birkaç soru var. Cevaplarsanız sevinirim.

1) Almanya da yüksek lisans için başvuracağım üniversitenin şartlı kabul edip etmediğini nerden öğrenebilirim. Yani üniversitenin sitesinde nereye yazar. Ve almanca karşılığı nedir. Ona göre sayfalarda arayanilirim

2) Şartlı kabul A2 seviyesi Almanca bilgisiyle kabul edilebilir mi?

3) Şartlı kabul alırsam vize için hangi dil bilgisine sahip olmam gerek?

4) Şartlı kabulde yine bloke hesap muhabbeti var mı?

Başvurmak istediğim üniversiteler de bunlar, bu üniversitelerde şartlı kabul var mı. Belki önceden başvuran biri vardır diye soruyorum

1) Münih Teknik Üniversitesi - Mechanical Engineering - Goethe B2 - 142 €/semester - Başvurular 1 Nisan 31 Mayıs arası

2) Münih Teknik Üniversitesi - Automotive Engineering - Goethe B2

3) Münih Teknik Üniversitesi - Master Development, Production and Management in Mechanical Engineering - Goethe B2

4) Hochschule Ingolstadt - Material Science in Engineering - Goethe B2 - 42€/Semester - Başvurular 2 Mayıs 15 Temmuz arasında

5) Hochschule Ingolstadt - Automotive Engineering - Goethe B2

6) Hochschule Magdeburg - Mechanical Engineering - Goethe B2 (tam emin değilim sordum mailden) 126€/Semester - Başvuru için 15 Ağustos son

7) Fachschule Münster - Mechanical Engineering - Goethe B2 - 300€/Semester - Başvururlar Mayıs 2021 de başlayacak

8) Fachschule Münster (Fachhochschule Würzburg) - Materials Science and Engineering - Goethe B2 - 300€/Semester - Başvurular 1 Mayıs 15 Haziran arasında

9) University of Applied Sciences Würzburg - Schweinfurt - Produkt Development and System Design - Goethe B2 - 140€/Semester

lilas

Re: Almanya master şartlı kabul

Mesaj gönderen lilas » Çrş Ara 09, 2020 4:47 pm

münih'in olduğu baden eyaletinde harçlar dönemlik 1500 euro haberin olsun🥺

taylanozgur

Mesaj gönderen taylanozgur » Çrş Ara 09, 2020 6:02 pm

lilas yazdı: Çrş Ara 09, 2020 4:47 pm münih'in olduğu baden eyaletinde harçlar dönemlik 1500 euro haberin olsun🥺
yanlışınız var herhalde münih bavyera eyaletinde.

lilas

Mesaj gönderen lilas » Cum Ara 11, 2020 10:21 pm

taylanozgur yazdı: Çrş Ara 09, 2020 6:02 pm yanlışınız var herhalde münih bavyera eyaletinde.
pardon, karıştırmışım. çok üzgünüm.

serhatsatici169

Mesaj gönderen serhatsatici169 » Pzr Ara 13, 2020 6:04 pm

@muhendis sizinle görüşebilir miyiz acaba

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Pzr Ara 13, 2020 8:50 pm

serhatsatici169 yazdı: Pzr Ara 13, 2020 6:04 pm @muhendis sizinle görüşebilir miyiz acaba
Görüşelim hocam ne içindi

ahmetcalis34

Arkadaşlar Almanya'da nasıl ingilizce yüksek lisans yapabilirim?

Mesaj gönderen ahmetcalis34 » Pzt Ara 14, 2020 8:47 am

Arkadaşlar herkese selamlar. Foruma yeni katıldım. Söyleyeceğiniz herşey benim için altın değerinde. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Düzce üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği bölümünden mezun oldum. 2,57 ortalamam var. Almanya'da nasıl ingilizce yüksek lisans yapabilirim. İelts belgem şuan yok. Şartlar nedir? Başvurulacak devlet üniversiteleri belirli midir? Hangileri iyidir ve beni hangileri kabul edebilir(ielts belgesini aldıktan sonra). Yardımcı olursanız çok çok iyi olur.