Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

informatik ile elektrik elektronik muhendisligine gidilir mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
otantizma

Mesaj gönderen otantizma » Cum Tem 27, 2012 12:06 pm

Turkiye\'de karsiligi informatik olan bir bolume yerleserek (bilgisayar bilimleri) Almanya\'da elektrik elektronik muhendisligine kabul alabilirmiyim?

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Tem 27, 2012 1:45 pm

informatik , turkiyede bilgisayar muhendisligidir. bu bolume yerlesirsen diger tum muhendisliklerdende kabul alma sansin var. 4 yillik bilgisayar bilimleri diye birsey duymadim ben. 2 yilliksa o bolum buradan kabul alamazsin zaten.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 27, 2012 2:24 pm

Bildigim kadariyla buradaki adinin tam karsiligi olan bir bolum orada varsa o bolume gitmen ya da ayni alanda bir bolume gitmen gerekiyo. ama bilgisayar muhendisliginden elektrik elektronik muhendisligi dersen tamamen 2 farkli alan bana gore. eger turkiye\'de bilgisayar muhendisligine yerlesip, almanya\'da elektrik elektronige gitmek istersen 1 sene Studienkolleg okursun. Bunu da T(yanlis hatirlamiyosam) alaninda okursun o da nerdeyse muhendisliklerin hepsini kapsar. Basarili oldugun takdirde istedigine basvuru yapabilirsin.

en son 2006\'da arastirmistim studienkollegleri falan. degisiklik varsa duzeltin arkadaslar

otantizma

Mesaj gönderen otantizma » Cum Tem 27, 2012 7:31 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Bildigim kadariyla buradaki adinin tam karsiligi olan bir bolum orada varsa o bolume gitmen ya da ayni alanda bir bolume gitmen gerekiyo. ama bilgisayar muhendisliginden elektrik elektronik muhendisligi dersen tamamen 2 farkli alan bana gore. eger turkiye\'de bilgisayar muhendisligine yerlesip, almanya\'da elektrik elektronige gitmek istersen 1 sene Studienkolleg okursun. Bunu da T(yanlis hatirlamiyosam) alaninda okursun o da nerdeyse muhendisliklerin hepsini kapsar. Basarili oldugun takdirde istedigine basvuru yapabilirsin.

en son 2006\'da arastirmistim studienkollegleri falan. degisiklik varsa duzeltin arkadaslar[/quote]

Bu sitede baya yazi okudum, senin dedigini ilk defa duydum hocam. Yine de tesekkur ederim.

[quote]MiTRaLYoZ tarafindan yazilan metin:

informatik , turkiyede bilgisayar muhendisligidir. bu bolume yerlesirsen diger tum muhendisliklerdende kabul alma sansin var. 4 yillik bilgisayar bilimleri diye birsey duymadim ben. 2 yilliksa o bolum buradan kabul alamazsin zaten.[/quote]

4 yillik bilgisayar bilimleri var hocam. Hatta sirf ayrintilari ogrenmek icin yuzlerce km yol katettim. Turkiyedeki Bilgisayar muhendisliklerinden Almanya\'da Elektrik-Elektronik muhendisligine gidilebilecegini biliyorum. Peki ya Informatik\'ten boyle bir sey mumkun mu? Tesekkurler.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Tem 27, 2012 7:44 pm

en son 2006\'da arastirmistim studienkollegleri falan. degisiklik varsa duzeltin arkadaslar[/quote]

iyi guldurdun beni :))

ama okullar size gore hareket etmiyor maalesef , lutfen bilginiz yoksa yanlis yonlendirme yapmayin.

Ayrica studienkollegeyi , 11 yillik temel egitim alanlar okur , bunun bolumle alakasi yok.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 27, 2012 8:27 pm

[quote]MiTRaLYoZ tarafindan yazilan metin:

iyi guldurdun beni :))

ama okullar size gore hareket etmiyor maalesef , lutfen bilginiz yoksa yanlis yonlendirme yapmayin.

Ayrica studienkollegeyi , 11 yillik temel egitim alanlar okur , bunun bolumle alakasi yok.[/quote]

mitralyoz gulmek canin istemis senin... ilk yazdiklarimi iyi okuman lazim. sonunda 2006\'daydi degisiklik varsa duzeltin dedim gulun degil ;)

ben kendi basima gelenden yola ciktim. burada gida muhendisligi kazandim. almanyada bilgisayar muhendisligi okumak istedigimde bayern eyalet denklik kurumu verdigi denklikte ya gidayla alakali bolume gidebilecegimi ya da Studienkolleg T(Technik) okuyabilecegimi belirtmisti. ben de bilgisayar muhendisligine gitmek istedigimi soyleyince studienkolleg\'e gitceksin dediler. simdi lise 4 yil oldu ama ben 3+1 okudum. 2006\'da hazirligi saymayip 11 yillik egitim uzerinden degerlendirmislerse studienkolleg gerekmistir. bilemem. o yuzden de "2006\'daydi degisiklik varsa duzeltin dedim"

amac arkadasi yanlis yonlendirmek degil. otantizma kardesim galiba degismis sistem o zamana gore benim bilgim bu sekildeydi kusura bakma.

otantizma

Mesaj gönderen otantizma » Sal Tem 31, 2012 2:11 pm

cevaplar icin tesekkurler. daha bilgili uyelerden konuya katilmalarini rica ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 31, 2012 6:08 pm

yukardaki gereksiz tartismanin sebebini anlamadim ama ramazan ayi insanlarda maalesef boyle yan etkiler yaratabiliyor.

Basligi acan arkadasin sorusuna gelince, herhangi bir sorun olmaz kabul alirsiniz.