Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu Senesinden Sonra Ne Olacak ?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
John Steinbeck

Dil Kursu Senesinden Sonra Ne Olacak ?

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzt Ara 04, 2017 1:29 pm

Merhabalar, açıkçası sadece ilk yıl için bloke hesap yapabilirim. Daha sonra ne olacak ? tekrar bloke hesap göstermemi istiyorlar sanırım, benim durumumda olanlar nasıl aştılar ? Oradan garantör bulabilir miyiz ? Açıkçası benim planım kyk bursu veya kredisi + part time çalışarak geçinmekti. Hessen eyaleti Türk,ye'den garantör kabul eder mi ? bu bilgiye nerden ulaşabilirim ?

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Dil Kursu Senesinden Sonra Ne Olacak ?

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 05, 2017 12:24 pm

Türkiye den garantör kabul edilmiyor. Bloke hesapla basvuru yapanlar bir sene sonra ya tekrar 8640 Euro ya da 4300 Euro gösteriyorlar. Sehirden sehire göre istenen miktar degisiyor. Almanya dan garantör de bulabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bugraerkan1

Mesaj gönderen bugraerkan1 » Sal Ara 05, 2017 12:38 pm

Hiç kimse benimle aynı durumu yaşamadı mı bilmiyorum ama bir tane böyle yorum görmedim.
Essende 1.5 yıl kaldım ve vizeden sonra oturumu aldıktan sonra yani,bloke hesap istenmedi benden, son 3 ayın banka hesap dökümleri istendi sadece,dresdene taşındım dresdendede aynı sekılde son 3 ayın hesap dokumlerı istendi,sadece ilk gelişimde bloke hesap ile 8640 euro ile geldim. Memurdan memurada değişiyor olabilir bilemem tabiki, ama benden tekrar bukadar ücret 2 şehirdede istenmedi

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Sal Ara 05, 2017 2:17 pm

Physiker yazdı: Sal Ara 05, 2017 12:24 pm Türkiye den garantör kabul edilmiyor. Bloke hesapla basvuru yapanlar bir sene sonra ya tekrar 8640 Euro ya da 4300 Euro gösteriyorlar. Sehirden sehire göre istenen miktar degisiyor. Almanya dan garantör de bulabilirsin.
Oradaki Turkler garantor olurlarmi sizce ? Yani benim gibi gidipte hic birini tanimadan gRantor bulan varmi ? Umarim yukaridaki arkadas gobi sansli olurum

Zohnie2

Mesaj gönderen Zohnie2 » Sal Ara 05, 2017 10:44 pm

bugraerkan1 yazdı: Sal Ara 05, 2017 12:38 pm Hiç kimse benimle aynı durumu yaşamadı mı bilmiyorum ama bir tane böyle yorum görmedim.
Essende 1.5 yıl kaldım ve vizeden sonra oturumu aldıktan sonra yani,bloke hesap istenmedi benden, son 3 ayın banka hesap dökümleri istendi sadece,dresdene taşındım dresdendede aynı sekılde son 3 ayın hesap dokumlerı istendi,sadece ilk gelişimde bloke hesap ile 8640 euro ile geldim. Memurdan memurada değişiyor olabilir bilemem tabiki, ama benden tekrar bukadar ücret 2 şehirdede istenmedi
Benim de ayni sekilde, son oturum uzatma islemimde son 6 ayin hesap dökümleri istendi sadece. Gerci ben sonradan garantör belgesini de gönderdim emin olmak icin, ama memur benden talep etmemisti. Dedigin gibi memurdan memura degisiyor.

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Cum Ara 08, 2017 3:25 am

John Steinbeck yazdı: Sal Ara 05, 2017 2:17 pm Oradaki Turkler garantor olurlarmi sizce ? Yani benim gibi gidipte hic birini tanimadan gRantor bulan varmi ? Umarim yukaridaki arkadas gobi sansli olurum
Ben Türkiyeye tatile gelen bi aileyi bulmuştum tesadüfen.Ama suan 7-8 aydır Almanyadayım Bloke Hesapla gelip değiştiririm diye düşünseydim %90 ihtimal garantör olucak kimseyi bulamazdım.
Aller Anfang ist schwer.