Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lütfen yardım Almanya Üniv hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bur4q330

Re: Lütfen yardım Almanya Üniv hakkında

Mesaj gönderen bur4q330 » Çrş Ara 14, 2016 11:35 pm

Physiker yazdı:Egitim gecmisin nasil?
Eğitim geçmişi derken hocam ? lisede makina bölümü okudum 65 diploma puanı ile bitirdim, üniversitede psikoloji okumak istiyorum lütfen yardım edin 2 yıl bitecek 3 e girecek hala gidemedim almanyadaki üniversiteye şimdi avukat arıyoruz artık :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 15, 2016 10:56 am

Üniversite kabulün varmiydi mesela? Türkiye de ne zaman lise bitirdin? LYS da kac puan aldin ne zaman kazandin? Hangi bölüm ve üniversiteyi kazandin? Okuyorsan kac ortalaman var, hangi bölümü okuyorsun?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Prş Ara 15, 2016 1:04 pm

Physiker yazdı:Üniversite kabulün varmiydi mesela? Türkiye de ne zaman lise bitirdin? LYS da kac puan aldin ne zaman kazandin? Hangi bölüm ve üniversiteyi kazandin? Okuyorsan kac ortalaman var, hangi bölümü okuyorsun?
2015 de liseyi bitirdim, bu yıl Lys tm3 üm 251 di onun üzerinden tercih yapıp İstanbul beykent üniversitesi % 50 burslu ingilizce Sosyoloji kazandım ondan sonra Goethe ünivden şartlı kabul belgesi aldım yani gerekli şartların hepsi tamam, zaten gereken evraklarda Ya b1 seviyesi almanca bilmem gerektiği yazıyor yada almanyada özel bir kursa kayıt haftada en az 18 saat olsun yazıyor ama ben Haftada 25 saatlik bir kursa kayıt yaptırdım yani hayli hayli vermeleri lazım Bloke hesabımda tamam sicil kaydımda yok herşeyim tamam ama kendileri ile çelişkili olan bir sebepten ötürü red verdiler, neymiş b1 almanca bilmem gerekiyormuş halbuki gereken belgelerde özel kursa kayıt yaptırıp almanyada a1 den başlama şansınızda var diyor, bizim ülke ile almanyanın siyasi sebeplerden dolayı herkesemi red veriyorlar acaba ? bu saçma sebeplerden 21 yaşındayım 2 yıldır uğraşıyorum daha gidemedim almanyaya yaşıtlarım üniv mezunu oldu ve ben çok zaman kaybettim bu sonucu kesinlikle kabul etmiyorum avukat arıyoruz itiraz edeceğiz ve vizemin onaylanmasını isticez sizin bana yardım edebileceğiniz bir konu varmı bilgi sahibimisiniz teşekkür ederim

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Prş Ara 15, 2016 4:32 pm

Birazcik Almanca seltifikasi almayi denesen diyorum ?
Sirf seltifika almak ve kursa gitmek icin istanbulda ev tuttum ben 3ay

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 15, 2016 4:35 pm

Goethe üniversitesinden kabul aldigina eminmisin peki? Cünkü o üniversiteden kabul icin B1 almanca gerekiyor.
www.deutschstudent.com

Canerakbas1905

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Prş Ara 15, 2016 5:08 pm

bur4q330 yazdı:2015 de liseyi bitirdim, bu yıl Lys tm3 üm 251 di onun üzerinden tercih yapıp İstanbul beykent üniversitesi % 50 burslu ingilizce Sosyoloji kazandım ondan sonra Goethe ünivden şartlı kabul belgesi aldım yani gerekli şartların hepsi tamam, zaten gereken evraklarda Ya b1 seviyesi almanca bilmem gerektiği yazıyor yada almanyada özel bir kursa kayıt haftada en az 18 saat olsun yazıyor ama ben Haftada 25 saatlik bir kursa kayıt yaptırdım yani hayli hayli vermeleri lazım Bloke hesabımda tamam sicil kaydımda yok herşeyim tamam ama kendileri ile çelişkili olan bir sebepten ötürü red verdiler, neymiş b1 almanca bilmem gerekiyormuş halbuki gereken belgelerde özel kursa kayıt yaptırıp almanyada a1 den başlama şansınızda var diyor, bizim ülke ile almanyanın siyasi sebeplerden dolayı herkesemi red veriyorlar acaba ? bu saçma sebeplerden 21 yaşındayım 2 yıldır uğraşıyorum daha gidemedim almanyaya yaşıtlarım üniv mezunu oldu ve ben çok zaman kaybettim bu sonucu kesinlikle kabul etmiyorum avukat arıyoruz itiraz edeceğiz ve vizemin onaylanmasını isticez sizin bana yardım edebileceğiniz bir konu varmı bilgi sahibimisiniz teşekkür ederim
herkesin kendi seçimidir tabi ama ben senin yerinde olsam dava felan ugrasmazdım cunku dava felan işini dahada sarpa sarıp uzatır.Git bi dil okuluna yazıl orda belirli bi seviyeye gel git sınava gir al b1 belgeni sonra vizeyede kafan rahat gidersin bence

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Prş Ara 15, 2016 6:54 pm

Physiker yazdı:Goethe üniversitesinden kabul aldigina eminmisin peki? Cünkü o üniversiteden kabul icin B1 almanca gerekiyor.
Resim

buyur hocam bu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 16, 2016 12:35 pm

Birincisi kabul de biraz sorun var gibi duruyor cünkü üniversite uni assist üzerinden basvuru aliyor. Ikincisi de psikoloji okumak istedigini belirtmisin ama egitim bilimlerinden kabul almisin.
www.deutschstudent.com

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Cum Ara 16, 2016 12:45 pm

Physiker yazdı:Birincisi kabul de biraz sorun var gibi duruyor cünkü üniversite uni assist üzerinden basvuru aliyor. Ikincisi de psikoloji okumak istedigini belirtmisin ama egitim bilimlerinden kabul almisin.
Oraya gittikten sonra bölüm değiştirebiliyoruz o yüzden nereye kabul aldığım pek önemli değilde, kabul belgesinde sorun var gibi duruyor derken yani anlamadım yani orda bi görevli direk kayıt yaptı beni ünive nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ara 16, 2016 4:34 pm

Hayir kabul alinan bölüm cok önemli.
www.deutschstudent.com

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Cum Ara 16, 2016 11:17 pm

Physiker yazdı:Hayir kabul alinan bölüm cok önemli.
Sonuçta psikoloji okucam gibi birşey demedimki konsoloslukta kabul aldığım bölümü okumaya gidiyorum dedim, nasıl kabul alacağım ben

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Cmt Ara 17, 2016 11:35 pm

Physiker yazdı:Hayir kabul alinan bölüm cok önemli.
Yardımcı olabilecekmisiniz lütfen ? acaba siyasi sebeplerden dolayımı red aldım ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Ara 19, 2016 10:24 am

Siyasi sebeplerden dolayı vizenin etkisi olmadığı söyleniyor ki zaten öyle olsa kimse vize alamazdı vize alanlar var forumda son zamanlarda da temmuz ağustos aylarında da , konuya hakim olan insanlar daha iyi bilirler ama bence de eğitimin durumuna bakılıyor vize alırken , insanlar şans diye nitelendiriyor ama eğitim durumunun yüzdesi şanstan fazla bence vize almak için. Normalde yazmıcaktım ama belki lisede olup burayı okucak arkadaşlar vardır diye yazıyorum. Benim diploma notum 92.05 , üniversite puanım mf4 417 ve yine mf4 sıralamam 38650 , dil sertifikası olmadan vize aldım 10 gün önce.
Arkadaslar ben erkegim =)

bur4q330

Mesaj gönderen bur4q330 » Pzt Ara 19, 2016 12:46 pm

kiss25 yazdı:Siyasi sebeplerden dolayı vizenin etkisi olmadığı söyleniyor ki zaten öyle olsa kimse vize alamazdı vize alanlar var forumda son zamanlarda da temmuz ağustos aylarında da , konuya hakim olan insanlar daha iyi bilirler ama bence de eğitimin durumuna bakılıyor vize alırken , insanlar şans diye nitelendiriyor ama eğitim durumunun yüzdesi şanstan fazla bence vize almak için. Normalde yazmıcaktım ama belki lisede olup burayı okucak arkadaşlar vardır diye yazıyorum. Benim diploma notum 92.05 , üniversite puanım mf4 417 ve yine mf4 sıralamam 38650 , dil sertifikası olmadan vize aldım 10 gün önce.
Evet illaki not ortalaması büyük bir + katıyordur fakat red verecekleri kadar kötü değil benimde ortalamam 65 bundan daha aşağısı onay alırken benim red almam düşündürüyor

sefacan

Mesaj gönderen sefacan » Çrş Ara 21, 2016 3:41 am

Merhaba ben suan tubingendeyim. Türkiye de aof önlisans adalet mezunuyum. Burada lisans okumayı düşünüyorum. Neler yapmam gerekiyor bilgilendirir seniz sevinirim. Teşekkürler.

sefacan

Mesaj gönderen sefacan » Cum Oca 06, 2017 8:20 am

Arkadaslar beni aydınlatacak kimse yok mu? Adalet bitirdim aöfden. Uluslararası ilişkilere dikey geçiş yaptım yine aof 3. Sınıfı bitirdim ancak suan tubingene geldim örgun lisans okuyorum 4. Sınıfa gectim. Ama ben aof adalet diploma mi burada anerkenung yaparak lisans hukuk okumak istiyorum. Kalacak yer garantor ve is durumu gibi olaylar da sorun yok şükür. Ama öğrenmek istediğim bu on lisans diplo sini burada tanitabilir miyim ve ludwig maximilian da hukuk okuya bilir miyim. Lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler.

mühendis

Mesaj gönderen mühendis » Pzr Oca 15, 2017 10:54 pm

Merhaba arkadaşlar,konumu hangi sayfaya yazacağımı bilemedim.Paderborndan red yazısı geldi,ben başka üni.lerede başvuru yapmak istiyorum.Dil sertifikam yok.Dil eğitimi için zaten Almanyada yüksek lisansa başvurmak istiyorum.Yani Üniv.in dil kursuna devam etmek istiyorum.Şu an bir şantiyede çalışıyorum,burada Almanya için geçerli dil sertifikasını verecek bir kurs merkezi yok.Bana dil şartı olmadan kabul eden üniv.ler ve başvuru zamanları hakkında bilgiler verirmisiniz?Form sayfalarında var ama ben içinden çıkamadım.Teşekkür ederim.

rozva

Mesaj gönderen rozva » Pzt Oca 16, 2017 12:55 am

mühendis yazdı:Merhaba arkadaşlar,konumu hangi sayfaya yazacağımı bilemedim.Paderborndan red yazısı geldi,ben başka üni.lerede başvuru yapmak istiyorum.Dil sertifikam yok.Dil eğitimi için zaten Almanyada yüksek lisansa başvurmak istiyorum.Yani Üniv.in dil kursuna devam etmek istiyorum.Şu an bir şantiyede çalışıyorum,burada Almanya için geçerli dil sertifikasını verecek bir kurs merkezi yok.Bana dil şartı olmadan kabul eden üniv.ler ve başvuru zamanları hakkında bilgiler verirmisiniz?Form sayfalarında var ama ben içinden çıkamadım.Teşekkür ederim.
Hevesini kırmak istemem ama eğer mezuniyet ortalaman yüksek değilse (en az 3), sıfır Almanca ile herhangi bir üniversiteden şartlı kabul alman mümkün olsa bile vize alma ihtimalin çok düşük. Konsolosluklar en kötü ihtimalle elinde bir A2 sertifikası görmek ister.