Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gießen Universitesi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
gizmestan

Gießen Universitesi

Mesaj gönderen gizmestan » Pzt Eki 31, 2016 9:49 pm

Merhaba.Ben Gießen Universitesi\'nde Uygulamali Tiyatro Calismalari okumak istiyorum ve aklima birkac soru takildi.
Yetenek sinavini hem burada hem de orada mi olmam gerekiyor yoksa sadece orada olsam yeterli mi?
Bir de benim cifte vatandasligim var ama pasaportumun iki yil sonra yenilenmesi gerekiyor, bu onemli mi yani en az 4 sene veya daha uzun bir sure kisitlamasi var mi ?
Son olarak da Garantor belgesi almak zorunlu mu cifte vatandasligim olsa da?

Kullanıcı avatarı
welly275

Gießen Universitesi

Mesaj gönderen welly275 » Sal Kas 01, 2016 5:17 pm

[quote]Bir de benim cifte vatandasligim var ama pasaportumun iki yil sonra yenilenmesi gerekiyor, bu onemli mi yani en az 4 sene veya daha uzun bir sure kisitlamasi var mi ?
Son olarak da Garantor belgesi almak zorunlu mu cifte vatandasligim olsa da?[/quote]

hayir,
hayir

esercebecioglu

Re: Gießen Universitesi

Mesaj gönderen esercebecioglu » Cmt Nis 29, 2017 2:28 am

Merhaba
Ben de Tiyatro mezunuyum ve master'ı Almanya'da yapmayı düşünüyorum.
Konuyla ilgili çok yeri dolaştım hatta bir kaç danışman şirketi de aradım.. Bir kaç okulla mail trafiğim devam ediyor.
Merak ettiğim soruları bir türlü cevaplayamadım. Bu konuda '' bilgi '' alabilirsem çok sevinirim.
* almanca bilmiyorum dil şartı ile kabul edilmem mümkün mü
*kabul edildim diyelim, okulun kendi hazırlık kursu'nun fiyatları nasıldır
*Konuyla ilgili olarak önerdiğiniz bir okul var mı ? Ya da iletisime gecebileceğim biri - bir adres?

bu konuda tecrübesi ya da bilgisi olanlar cevap verirse çok hoş olur. Teşekkürler

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Cmt Nis 29, 2017 10:10 am

esercebecioglu yazdı:Merhaba
Ben de Tiyatro mezunuyum ve master'ı Almanya'da yapmayı düşünüyorum.
Konuyla ilgili çok yeri dolaştım hatta bir kaç danışman şirketi de aradım.. Bir kaç okulla mail trafiğim devam ediyor.
Merak ettiğim soruları bir türlü cevaplayamadım. Bu konuda '' bilgi '' alabilirsem çok sevinirim.
* almanca bilmiyorum dil şartı ile kabul edilmem mümkün mü
*kabul edildim diyelim, okulun kendi hazırlık kursu'nun fiyatları nasıldır
*Konuyla ilgili olarak önerdiğiniz bir okul var mı ? Ya da iletisime gecebileceğim biri - bir adres?

bu konuda tecrübesi ya da bilgisi olanlar cevap verirse çok hoş olur. Teşekkürler
şartlı kabul alman genel olarak mümkün. Ama almanca belgesi olmadan vize almak artık neredeyse imkansız.

Kurs fiyatları için sitedeki üniversite tanıtımlarını okumalısın.

Mgeplnc

Mesaj gönderen Mgeplnc » Pzr Nis 30, 2017 9:38 pm

Bu üniversite A1 den itibaren hazırlık verıyor, sitede dil kursu fiyatları mevcut daha uygun fiyatlıdı yanlıs hatırlamıyorsam