Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B1 modül prüfung

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
zombiebat

B1 modül prüfung

Mesaj gönderen zombiebat » Cmt Şub 18, 2017 12:54 am

Merhaba almanya da her kursta modül sınavları yapılıyor mu? Şu an elimde goethe den lesen ve hören var, sprechen ve schreiben başka yerden alsam sorun olur mu?

rozva

Re: B1 modül prüfung

Mesaj gönderen rozva » Cmt Şub 18, 2017 1:09 am

zombiebat yazdı:Merhaba almanya da her kursta modül sınavları yapılıyor mu? Şu an elimde goethe den lesen ve hören var, sprechen ve schreiben başka yerden alsam sorun olur mu?
Bence sprechen ve schreiben modullerini de bir sekilde goetheden almalisiniz. Aksi takdirde iki tanesi Goetheden diger iki tanesi de X yerinden alinmis sertifikalari goren Alman konsoloslugu “ne ayaksın sen” diyerek basabilir reddi. Isinizi sansa birakip magdur olmayin.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Cmt Şub 18, 2017 2:17 am

rozva yazdı:Bence sprechen ve schreiben modullerini de bir sekilde goetheden almalisiniz. Aksi takdirde iki tanesi Goetheden diger iki tanesi de X yerinden alinmis sertifikalari goren Alman konsoloslugu “ne ayaksın sen” diyerek basabilir reddi. Isinizi sansa birakip magdur olmayin.
istanbuldaki goethe sınav yapmayı durdurmuş zaten ordan hiç memnun değildim almanyada da çok pahalıya geliyor goethe nin sınavları ne yapıcağım bilmiyorum eğer almanyada herhangi bir kursun sınavı kabul oluyorsa tüm modüllere tekrar mı girsem :oops:

rozva

Mesaj gönderen rozva » Pzr Şub 19, 2017 1:54 pm

zombiebat yazdı:istanbuldaki goethe sınav yapmayı durdurmuş zaten ordan hiç memnun değildim almanyada da çok pahalıya geliyor goethe nin sınavları ne yapıcağım bilmiyorum eğer almanyada herhangi bir kursun sınavı kabul oluyorsa tüm modüllere tekrar mı girsem :oops:
Ben bu B1 sinavindan cok cekmis biri olarak bir sekilde bu sertifikalari almani oneriyorum. 17 mayista Goethe Ankarada horen ve lesendan 8 puan ile kaldim(schreiben ve sprechen puanlarim 70 ve uzeriydi). Haziranda goethe Istanbulda tekrar horen ve lesena girsem de bu sefer de ikisinden de birer ikiser puan farkla trajikomik sekilde (57 puan, baraj 60). En nihayetinde agustosta tekrar Goethe Ankaraya gidip horen ve lesen derecelerimi 70 puana cikararak sertifikalari guc bela edindim. Ustelik yasadigim sehir de Trabzon ki sinav ucretinden ziyade bir o kadar da yol masrafim oldu. Istabul olmuyorsa Ankara , o da olmadi Izmir subelerindeki tum sinavlari kovalamani ve hedeflerin ugruna mucadele etmeni temenni ederim.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Pzr Şub 19, 2017 5:57 pm

rozva yazdı:Ben bu B1 sinavindan cok cekmis biri olarak bir sekilde bu sertifikalari almani oneriyorum. 17 mayista Goethe Ankarada horen ve lesendan 8 puan ile kaldim(schreiben ve sprechen puanlarim 70 ve uzeriydi). Haziranda goethe Istanbulda tekrar horen ve lesena girsem de bu sefer de ikisinden de birer ikiser puan farkla trajikomik sekilde (57 puan, baraj 60). En nihayetinde agustosta tekrar Goethe Ankaraya gidip horen ve lesen derecelerimi 70 puana cikararak sertifikalari guc bela edindim. Ustelik yasadigim sehir de Trabzon ki sinav ucretinden ziyade bir o kadar da yol masrafim oldu. Istabul olmuyorsa Ankara , o da olmadi Izmir subelerindeki tum sinavlari kovalamani ve hedeflerin ugruna mucadele etmeni temenni ederim.
merhaba rozva, ben de B1 e devam edeceğim. Sertifika ile ilgili olarak, kaldığın bölümden parça parça sınava girip geçince sertifikayı tam olarak nasıl veriyorlar? yazma konuşmayı ayrı geçip bir belge aldın, dinleme ve konuşmayı da ayrı olarak geçince yine ayrı bir sertifika aldın sanırım. B1 serifikası olarak bu iki belgeyi gösterince goethe yeni bir sertifika mı veriyor (tüm geçer notlarını bir belgeye yazıp) yoksa vize görüşmesinde bu iki ayrı belgeyi sunmak yeterli mi? Teşekkür ederim.

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzr Şub 19, 2017 8:19 pm

rozva yazdı:Ben bu B1 sinavindan cok cekmis biri olarak bir sekilde bu sertifikalari almani oneriyorum. 17 mayista Goethe Ankarada horen ve lesendan 8 puan ile kaldim(schreiben ve sprechen puanlarim 70 ve uzeriydi). Haziranda goethe Istanbulda tekrar horen ve lesena girsem de bu sefer de ikisinden de birer ikiser puan farkla trajikomik sekilde (57 puan, baraj 60). En nihayetinde agustosta tekrar Goethe Ankaraya gidip horen ve lesen derecelerimi 70 puana cikararak sertifikalari guc bela edindim. Ustelik yasadigim sehir de Trabzon ki sinav ucretinden ziyade bir o kadar da yol masrafim oldu. Istabul olmuyorsa Ankara , o da olmadi Izmir subelerindeki tum sinavlari kovalamani ve hedeflerin ugruna mucadele etmeni temenni ederim.
bende hep birkaç puanla hören ve schrebienı kaçırdım, haklısınız zaten daha vizeye de başvurmadım martta izmir de sınav varmış birde orda şansımı deneyeyim olmadı almanyada işte

zombiebat

Mesaj gönderen zombiebat » Pzr Şub 19, 2017 8:20 pm

alihan92 yazdı:merhaba rozva, ben de B1 e devam edeceğim. Sertifika ile ilgili olarak, kaldığın bölümden parça parça sınava girip geçince sertifikayı tam olarak nasıl veriyorlar? yazma konuşmayı ayrı geçip bir belge aldın, dinleme ve konuşmayı da ayrı olarak geçince yine ayrı bir sertifika aldın sanırım. B1 serifikası olarak bu iki belgeyi gösterince goethe yeni bir sertifika mı veriyor (tüm geçer notlarını bir belgeye yazıp) yoksa vize görüşmesinde bu iki ayrı belgeyi sunmak yeterli mi? Teşekkür ederim.
parça parça oluyor her modül için ayrı sertifika mesela ben lesen ve hören aldım şimdi schreiben ve hören için uğraşıyorum 4 tane sertifika olacak yani

rozva

Mesaj gönderen rozva » Pzr Şub 19, 2017 9:44 pm

alihan92 yazdı:merhaba rozva, ben de B1 e devam edeceğim. Sertifika ile ilgili olarak, kaldığın bölümden parça parça sınava girip geçince sertifikayı tam olarak nasıl veriyorlar? yazma konuşmayı ayrı geçip bir belge aldın, dinleme ve konuşmayı da ayrı olarak geçince yine ayrı bir sertifika aldın sanırım. B1 serifikası olarak bu iki belgeyi gösterince goethe yeni bir sertifika mı veriyor (tüm geçer notlarını bir belgeye yazıp) yoksa vize görüşmesinde bu iki ayrı belgeyi sunmak yeterli mi? Teşekkür ederim.
Evet her bir modülde 60 puanı geçtiğin anda 4 ayrı sertifika veriyorlar. Okullara başvuru aşamasında belgeleri konsolosluğa onaylatmaya götürdüğünde (beglaubigung) ekstra masraf ve fazlalıktan başka bir şey değil :D .

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Şub 21, 2017 10:11 pm

rozva yazdı:Evet her bir modülde 60 puanı geçtiğin anda 4 ayrı sertifika veriyorlar. Okullara başvuru aşamasında belgeleri konsolosluğa onaylatmaya götürdüğünde (beglaubigung) ekstra masraf ve fazlalıktan başka bir şey değil :D .
Ankara'da sınava girmeyi düşünüyorum. Olurda geçemediğim bölüm olursa, geçemediğim modülü başka bir goethe şubesinden (bireysel sınav yaptığı için İzmir goethen) almamda bir sorun olmaz değil mi?

rozva

Mesaj gönderen rozva » Çrş Şub 22, 2017 5:00 pm

alihan92 yazdı:Ankara'da sınava girmeyi düşünüyorum. Olurda geçemediğim bölüm olursa, geçemediğim modülü başka bir goethe şubesinden (bireysel sınav yaptığı için İzmir goethen) almamda bir sorun olmaz değil mi?
Hayır, mühim olan Goethe’den alınmış olması.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Şub 22, 2017 10:57 pm

rozva yazdı:Hayır, mühim olan Goethe’den alınmış olması.
teşekkür ederim:) Netzwerk B1.1-B1.3 kitaplarından gramere devam edeceğim. Sınav alıştırması içinde Hueber yayınevinin Fit fuers kitabını kullanacağım. Bunun dışında henüz B1 seviye okuma parçaları-kitapları bulamadım. Biraz daha arasam bulurum sanırım ama senin okuma için kullandığın kaynaklar varsa öğrenmek isterim:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 23, 2017 3:51 am

Baslikta yazilan mesajlari tam okumadim ama genel olarak eger lisans mezunuysaniz neden testas sinavina girmiyorsunuz? Testas da almanca sinavi daha kolay ve b1 seviyesinde almanca gösterip, bir de iyi bir puan alirsaniz vizede goethe b1 den cok daha etkili olur.

http://www.deutschstudent.com/portfolio ... lioCats=16
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

alanwake

Mesaj gönderen alanwake » Cmt Oca 27, 2018 11:19 pm

rozva yazdı: Pzr Şub 19, 2017 9:44 pm Evet her bir modülde 60 puanı geçtiğin anda 4 ayrı sertifika veriyorlar. Okullara başvuru aşamasında belgeleri konsolosluğa onaylatmaya götürdüğünde (beglaubigung) ekstra masraf ve fazlalıktan başka bir şey değil :D .
Merhaba,bu parça parça olayını bende anlamadım.İnternetten sertifika örneklerine baktığımda tüm sonuçlar tek belgede görünüyor anlayamadım