Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Askerlik nasıl tecil ettirilir ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
fuatbaslik

Almanya'da Askerlik nasıl tecil ettirilir ?

Mesaj gönderen fuatbaslik » Prş Oca 26, 2017 4:14 pm

Merhabalar . Halihazırda Almanya'da bulunmaktayım.25.05.2017 tarihine kadar askerliğim tecilli. Tam 4 ay sonra askerlik tecilim bitiyor. Şu an dil kursu görmekteyim ve üniversite şartlı kabülüm var. Buradan tecil ettirmek için nereye gitmeliyim ve hangi belgelerle yardımcı olursanız sevinirim.

fuatbaslik

Re: Almanya'da Askerlik nasıl tecil ettirilir ?

Mesaj gönderen fuatbaslik » Prş Oca 26, 2017 5:50 pm

Teşekkür ederim .Fakat son bir sorum olacak tecil hakkım bitmeden kaç ay öncesine kadar bekleyebilirim dosya açma işlemi ve yeni tecil işlemi hemen oluyor mu ?

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Cum Şub 03, 2017 10:10 pm

Teşekkür ederim .Fakat son bir sorum olacak tecil hakkım bitmeden kaç ay öncesine kadar bekleyebilirim dosya açma işlemi ve yeni tecil işlemi hemen oluyor mu ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Şub 04, 2017 12:31 am

ister suan ister bitmeye yakin yap. belgelerini tam götürürsen tecilin hemen olur.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Sal Mar 21, 2017 11:11 pm

welly275 yazdı:ister suan ister bitmeye yakin yap. belgelerini tam götürürsen tecilin hemen olur.
Başvuru formu için illa Eğitim ateşkeliğine mi gitmem lazım internetten indirebilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Mar 22, 2017 11:20 am

basvuru formu mu varmis? :)

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Çrş Mar 22, 2017 3:37 pm

Üst edit: Eğitim ateşeliğini telefonla arayın, okuduğunuzu ve hangi belgelerle gitmeniz gerektiğini belirtin. Onlar yardımcı oluyorlar.

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama bir de eğitim ateşeliğine gittiğiniz zaman sıra numarası almanız gerekmiyor. Aynı yerde eğitim dışı sebeplerle askerlik tecili yapmak isteyen kişilere sıra no veriliyor ama eğitim alanlar hiç beklemeden eğitim ateşeliğine girebiliyorlar. Aklınızda bulunsun. ;)

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Çrş Mar 22, 2017 3:45 pm

muris01 yazdı:Üst edit: Eğitim ateşeliğini telefonla arayın, okuduğunuzu ve hangi belgelerle gitmeniz gerektiğini belirtin. Onlar yardımcı oluyorlar.

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama bir de eğitim ateşeliğine gittiğiniz zaman sıra numarası almanız gerekmiyor. Aynı yerde eğitim dışı sebeplerle askerlik tecili yapmak isteyen kişilere sıra no veriliyor ama eğitim alanlar hiç beklemeden eğitim ateşeliğine girebiliyorlar. Aklınızda bulunsun. ;)
Belli ki bu konuda bilgilisin . Şu an benim ne yapmam gerekiyor ? 25.05 te Türkiyeden yaptığım (üni bittikten sonra tecil ettirdim) tecilim bitiyor. Ne zaman gitmeliyim. Gitmeden önce randevu almalı mıyım ? Başvuru belgelerinin içinde başvuru formu var onu sadece Eğitim ateşeliğinden mi almalıyım ? Yardımcı olursan sevinirim

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Çrş Mar 22, 2017 9:44 pm

Hangi Konsolosluğa gideceksin? Mesela Essen Eğitim Ateşeliği zaten konsolosluğun içinde ve randevuya gerek yok. Ben gitmeden önce istenen belgeler için mail atmıştım ve belgeleri hazırlayıp gittim. Başvuru formunu eğitim ateşeliğine gidince dolduruyorsun.
Be different,make a difference...

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Çrş Mar 22, 2017 9:49 pm

burak0992 yazdı:Hangi Konsolosluğa gideceksin? Mesela Essen Eğitim Ateşeliği zaten konsolosluğun içinde ve randevuya gerek yok. Ben gitmeden önce istenen belgeler için mail atmıştım ve belgeleri hazırlayıp gittim. Başvuru formunu eğitim ateşeliğine gidince dolduruyorsun.
Ben Aachen da yaşıyorum. Buraya en yakın sanırım Köln Konsolosluğu . Çok teşekkür ederim ben de mail atayım o zaman bu durumda

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 23, 2017 12:31 am

ben form falan doldurmadim. zaten islemleri artik online ortamda yapiyolar. ben ögrencilik dolasiyla degil oturumum dolayisiyla tecil yaptim gerci. o durumda bi fark olabilir.

gidecegin konsolosluk randevulu sisteme gectiyse randevu al derim.

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Cum Mar 24, 2017 3:12 am

Berlin'de yapmıştım ben. Genellikle siteden atılan maillere cevap vermiyorlar. Telefonla ararsan hemen şu belgelerle gelin diye söylüyorlar. Randevuya gerek yok istediğin zaman gel demişti bana.

Resmi olarak tecil bitiş tarihinden 2 ay önce erteleme başvurusu yapman gerekiyor. Ben 2 hafta kala yapmıştım ve bir sorun çıkmadı ama neden bu kadar geç kaldın diye birkaç defa sordular. 2 ay önceden iletişime geçmenizde fayda var.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Cmt Mar 25, 2017 12:32 am

muris01 yazdı:Berlin'de yapmıştım ben. Genellikle siteden atılan maillere cevap vermiyorlar. Telefonla ararsan hemen şu belgelerle gelin diye söylüyorlar. Randevuya gerek yok istediğin zaman gel demişti bana.

Resmi olarak tecil bitiş tarihinden 2 ay önce erteleme başvurusu yapman gerekiyor. Ben 2 hafta kala yapmıştım ve bir sorun çıkmadı ama neden bu kadar geç kaldın diye birkaç defa sordular. 2 ay önceden iletişime geçmenizde fayda var.

Çok teşekkür ederim çok sağol

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Çrş Nis 26, 2017 5:43 pm

welly275 yazdı:ben form falan doldurmadim. zaten islemleri artik online ortamda yapiyolar. ben ögrencilik dolasiyla degil oturumum dolayisiyla tecil yaptim gerci. o durumda bi fark olabilir.

gidecegin konsolosluk randevulu sisteme gectiyse randevu al derim.
Bir sorum olacaktı. Perşembe günü Türk konsolosluğunda askerliğimi uzatmak için randevu aldım. Şimdi ben her ay kurum bittiğinde yeni kura başlıyorum. Başladığım kurun da parasını her ay başı ödüyorum. Benim askerliğimi ne kadar uzatacaklar bunu nereden bileceğim ? Yani herkese belirli bir uzatma süresi var mı belirli yoksa kafalarına göre mi uzatıyorlar ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 26, 2017 8:37 pm

kafalarina göre degil.

dil kursuna gidiyosun sanirim. dil kursundakilere 1 sene + yarim sene tecil hakki vardi en son hatirladigim. sen gittiginde ögrenci dosyasi actiracsksin. daha sonra tecil islemi ögrencilikten dolayi yapilacak. sana belirli sürelerde ögrenci belgeni göndermeni söyleyecekler. bu süreleri orda ögrenirsin.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Çrş Nis 26, 2017 10:25 pm

welly275 yazdı:kafalarina göre degil.

dil kursuna gidiyosun sanirim. dil kursundakilere 1 sene + yarim sene tecil hakki vardi en son hatirladigim. sen gittiginde ögrenci dosyasi actiracsksin. daha sonra tecil islemi ögrencilikten dolayi yapilacak. sana belirli sürelerde ögrenci belgeni göndermeni söyleyecekler. bu süreleri orda ögrenirsin.
Anlıyorum gerekli belgeler arasında başvuru dilekçesi diye bir şey var o ne anlama geliyor ? Gitmeden kendim internetten bir şey mi doldurmam lazım ? Eğitim ateşeliğinden temin edebilirsiniz diyor parantez içinde

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Nis 27, 2017 12:04 pm

ben basvuru formu falan görmedim duymadim. dedigin ögrenci dosyasi actirmak icin gecerli sanirim. ben ögrencilik dolayisiyla tecil ettirmedim. hangi form ve nerden bulunur bilmiyorum ama ateselikten diyosa, randevudan biraz daha erken orda doldur.