Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 18, 2016 6:44 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

alihan92

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Eki 20, 2016 4:11 pm

70 gunluk vize bekleme sonunda bugun vizem reddedildi. Yine ayni bahane, ogrenmeye ulkende basla. itiraz dilekcemde belirtmistim zaten A1 alip gondericem diye. A1 i alip bu pzt gondermistim konsolosluga. Acaba yabancilar dairesine iletmediler mi anlamadim ki. Neyse yapacak bir sey yok. Red mektubuna bakar misiniz, dilden baska bir red sebebi var mi?

https://imageshack.com/i/pl7NcWuLj

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 20, 2016 4:59 pm

yok, en sonda mesela b1 ya da goethe institut dan alacagin sertifikalarla yeniden basvurman mumkun demisler.

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen RtnCbk » Prş Eki 20, 2016 5:09 pm

70 gun beklemek ve ret cevabi. Uzucu, gecmis olsun.
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Alp06

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Alp06 » Prş Eki 20, 2016 5:41 pm

Uzuldum gercekten 70 gun fazla bir sure ...bide sonunda red..gecmis olsun

Acerencan

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Acerencan » Prş Eki 20, 2016 6:02 pm

Dil sertifikasi olmayip kurs katilim belgeleriyle vizeden onay alan oldu mu hic?

Canerakbas1905

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Prş Eki 20, 2016 8:05 pm

Hocam sartli kabul belgenlemi basvurmustun ? Cunky anlamiyorum sartli kabulse zaten almancayi 0dan ogreniceksin demek neden B1 istiyorlar ki ...

alihan92

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Eki 20, 2016 8:25 pm

Sagolun arkadaslar b1 istiyorlarsa onu da alicaz mecburen. Ama oncesinde konsoloslukla iletisime gecicem. Sertifikam ellerine gecmeden red aldim diye dusunuyorum, sertifika gonderme ve red dilekcesi tarihine bakarak. Madem dilden red edicen niye iki bucuk ay bekletiyorlar onu da anlamak guc.

Evet sartli kabul var caner.

Nur19

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Eki 20, 2016 9:31 pm

2 bucuk aya b1 bitirirdin resmen:/ bence hemen kursa basla beklerken zamanin olmesin

Mkyc01

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Mkyc01 » Prş Eki 20, 2016 9:43 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

2 bucuk aya b1 bitirirdin resmen:/ bence hemen kursa basla beklerken zamanin olmesin[/quote]

Hangi kitaptan calismistin B1 i ?
Aller Anfang ist schwer.

Nur19

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Nur19 » Prş Eki 20, 2016 10:04 pm

[quote]Mkyc01 tarafindan yazilan metin:

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

2 bucuk aya b1 bitirirdin resmen:/ bence hemen kursa basla beklerken zamanin olmesin[/quote]

Hangi kitaptan calismistin B1 i ?[/quote]

Kursa gitmedim ben kendim calistim. Klipp und klar herkese tavsiye ediyorm:D sertifika sinavina girsem gecerim suan ama vizeyi beklicem

orcun

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen orcun » Cum Eki 21, 2016 9:57 am

selam arkadaslar herkese 70 gun sonuda red icin buyuk gecmis olsun ayni durumdayiz sanirim alihan ile benimde almancam yok sartli kabul belgem var yuksek lisans icin dil kursu kaydimi yaptirdim ve red almamak icin ne yapabilirim bilgisi olan varsa paylasirsa cok sevinirim

astateoftrances

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen astateoftrances » Cum Eki 21, 2016 10:35 am

[quote]alihan92 tarafindan yazilan metin:

Sagolun arkadaslar b1 istiyorlarsa onu da alicaz mecburen. Ama oncesinde konsoloslukla iletisime gecicem. Sertifikam ellerine gecmeden red aldim diye dusunuyorum, sertifika gonderme ve red dilekcesi tarihine bakarak. Madem dilden red edicen niye iki bucuk ay bekletiyorlar onu da anlamak guc.

Evet sartli kabul var caner.[/quote]

Cok gecmis olsun,
Vize gorusmeniz nasil gecmisti?

Babilon44

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Babilon44 » Cum Eki 21, 2016 11:41 am

Gecmis olsun dostum bizde senin yolunda gidiyoruz yanliz degilsin
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir

Babilon44

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Babilon44 » Cum Eki 21, 2016 1:45 pm

ARKADASLAR BUGUN VIZE RANDEVUSUNU GERCEKLESTIRDIM .kisaca bahedecegim size bu gorusmeyi:
sabah dokuzz gibi iceri aldilar fotokopi bolumunde bir bayan evraklarimi belli bi siraya koydu ve sira numarasi aldim siraya girdim ve ilk gisede bulunan bir alman bayanla radevu gorusmesini yaptim.bayan sempatik biriydi ama sunu soyleyeyim ki kadin hic bir taviz vermedi ama nazikti bana neden gittmek istedigimi neden mmaster yapmak istedigimi ve neden sartli kabul almadan master yapmak istedigimi ard arda sordu ve bu sure icinde kagitlara goz gezdirdi bana liseden sonra neler yaptigimi ve egitim hayatimi nasil ilerttigimi sordu ve neden almanya dedi neden baska bi yer degilde almanya?bunu defalarca sordu donecek misin gibi sorularida defalarca sordu ve kariyer hedefimi sordu bunun bana ne gibi yarariinin dokunacagini ssordu. genel olarak duragandi ama gorusmenin belirli evrelerinde kalkip gitti ve 10 dk falan gelmedi.en son olarak seni bir deneyelim gibi biseyler dedi ve iki tane kgtit verdi bunlarda almaca sorular vardi. bu arada konusmaya devam etti ve islemlerinide yapti .en son olarak klasik sorulari sordu neden berlin neden almnya akrabaniz var mi varsa kesinlikle belirtin bunu diyim sonradan gidince bi akrabalik bagi oldugunu ogrenirlerse belki olmsuz seyler olabilir ben gayet samimi cevaplar verdim net oldum genel olarak motivasyon yazimi cok begendi amaclarin net dedi bunu goruyorum dedi .baska bisey soylemedi snra cikti gitii bes dk bekledim ve amirime evraklarinizi verdim artik oraya kaldi dedi isiniz 4 haftaya kadar haber alirsdiniz dedi ve almanca bi kac cumle soyleyerek vedalastim .
insalah yararlli bi yazi olur arkadslar bnm edindigim izlenim diger arkadslar gibi. bence rahat olmak lazim .guler yuzlu olun...bu arda gorusmem bir saaaten fazla surdu.kafama takilan tek yer orasi acikcasi. cok soru ve cok almanca bilgisi iceren seyler sordu.herkese bol sanslar...

Alp06

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Alp06 » Cum Eki 21, 2016 2:10 pm

[quote]Babilon44 tarafindan yazilan metin:

ARKADASLAR BUGUN VIZE RANDEVUSUNU GERCEKLESTIRDIM .kisaca bahedecegim size bu gorusmeyi:
sabah dokuzz gibi iceri aldilar fotokopi bolumunde bir bayan evraklarimi belli bi siraya koydu ve sira numarasi aldim siraya girdim ve ilk gisede bulunan bir alman bayanla radevu gorusmesini yaptim.bayan sempatik biriydi ama sunu soyleyeyim ki kadin hic bir taviz vermedi ama nazikti bana neden gittmek istedigimi neden mmaster yapmak istedigimi ve neden sartli kabul almadan master yapmak istedigimi ard arda sordu ve bu sure icinde kagitlara goz gezdirdi bana liseden sonra neler yaptigimi ve egitim hayatimi nasil ilerttigimi sordu ve neden almanya dedi neden baska bi yer degilde almanya?bunu defalarca sordu donecek misin gibi sorularida defalarca sordu ve kariyer hedefimi sordu bunun bana ne gibi yarariinin dokunacagini ssordu. genel olarak duragandi ama gorusmenin belirli evrelerinde kalkip gitti ve 10 dk falan gelmedi.en son olarak seni bir deneyelim gibi biseyler dedi ve iki tane kgtit verdi bunlarda almaca sorular vardi. bu arada konusmaya devam etti ve islemlerinide yapti .en son olarak klasik sorulari sordu neden berlin neden almnya akrabaniz var mi varsa kesinlikle belirtin bunu diyim sonradan gidince bi akrabalik bagi oldugunu ogrenirlerse belki olmsuz seyler olabilir ben gayet samimi cevaplar verdim net oldum genel olarak motivasyon yazimi cok begendi amaclarin net dedi bunu goruyorum dedi .baska bisey soylemedi snra cikti gitii bes dk bekledim ve amirime evraklarinizi verdim artik oraya kaldi dedi isiniz 4 haftaya kadar haber alirsdiniz dedi ve almanca bi kac cumle soyleyerek vedalastim .
insalah yararlli bi yazi olur arkadslar bnm edindigim izlenim diger arkadslar gibi. bence rahat olmak lazim .guler yuzlu olun...bu arda gorusmem bir saaaten fazla surdu.kafama takilan tek yer orasi acikcasi. cok soru ve cok almanca bilgisi iceren seyler sordu.herkese bol sanslar...[/quote]

Tahminimce sartli kabul olmadigi icin bukadar uzun surmustur..detaya inmis ..

Babilon44

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Babilon44 » Cum Eki 21, 2016 2:17 pm

BILMIYORUM AMA PEK HAYIR GIBI GELMEDI BANA

alihan92

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen alihan92 » Cum Eki 21, 2016 5:30 pm

[quote]astateoftrances tarafindan yazilan metin:

[quote]alihan92 tarafindan yazilan metin:

Evet sartli kabul var caner.[/quote]

Cok gecmis olsun,
Vize gorusmeniz nasil gecmisti?[/quote]

gorusme gayet iyiydi, klasik sorular sordu verdigim yanitlarla da tatmin oldugunu hissetmistim. ozel olarak lisansdaki projelerime baya takilmisti surekli ayni projemle ilgili sorular sorup pc ye bi seyler yazmisti

Canerakbas1905

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Cum Eki 21, 2016 5:42 pm

gorusmede almanca biseyler sordu mu ? sorduysa ne sordu ?

alihan92

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen alihan92 » Cum Eki 21, 2016 8:00 pm

hayir sormadi

Kilitli