Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 16

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Babilon44

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Babilon44 » Çrş Kas 02, 2016 12:43 pm

[quote]zec2 tarafindan yazilan metin:

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

Yani tamamen supriz simdi daha cok heyecan yaptirdi😂[/quote]

Sizin durumunuz nedir? Umarim olumludur.

Gecmis olsun Babilon44.[/quote]

Kardesim benim daha elime ulasmadi acikcasi bukadar red vermeleri korkutmuyo degil bakalim hakkimizda hayirlisi kardesim uzuldum senin icin[/quote]
bundan sonraki sureci nasil yuretebilirim onu dusunuyorum:|
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir

zec2

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen zec2 » Çrş Kas 02, 2016 12:49 pm

[quote]Babilon44 tarafindan yazilan metin:

[quote]Denizz tarafindan yazilan metin:

Yani tamamen supriz simdi daha cok heyecan yaptirdi😂[/quote]

Sizin durumunuz nedir? Umarim olumludur.

Gecmis olsun Babilon44.[/quote]

Kardesim benim daha elime ulasmadi acikcasi bukadar red vermeleri korkutmuyo degil bakalim hakkimizda hayirlisi kardesim uzuldum senin icin[/quote]
bundan sonraki sureci nasil yuretebilirim onu dusunuyorum:|[/quote]

Inan o konuda bende bilgi sahibi degilim😊

alihan92

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen alihan92 » Çrş Kas 02, 2016 1:12 pm

Gecmis olsun Babilon. Itiraz edebilirsin ama sertifikan yoksa eger itiraz etmeni tavsiye etmem. Ben itiraz sonucu 2.5 ay bekledigimi soylemistim ve sertifika olmadan yine reddettiler. Bu tecrube dogrultusunda tavsiyem zaman kaybetmeden A1 sinavina calismaya baslaman. Cunku bildigimiz uzere sartli kabule dahi sertifikasiz vize vermiyorlar. Sahsen ben de A1 aldim ve su an A2 ye hazirlaniyorum. Karar tabiki senin. Istisnalar olsa da, bu sorunlari yasayan arkadaslarin tecrubelerinden yeni ve sertifikali bir basvuru yapmanin daha etkili oldugunu soyleyebilirim. Kolay gelsin.

Babilon44

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Babilon44 » Çrş Kas 02, 2016 2:40 pm

[quote]alihan92 tarafindan yazilan metin:

Gecmis olsun Babilon. Itiraz edebilirsin ama sertifikan yoksa eger itiraz etmeni tavsiye etmem. Ben itiraz sonucu 2.5 ay bekledigimi soylemistim ve sertifika olmadan yine reddettiler. Bu tecrube dogrultusunda tavsiyem zaman kaybetmeden A1 sinavina calismaya baslaman. Cunku bildigimiz uzere sartli kabule dahi sertifikasiz vize vermiyorlar. Sahsen ben de A1 aldim ve su an A2 ye hazirlaniyorum. Karar tabiki senin. Istisnalar olsa da, bu sorunlari yasayan arkadaslarin tecrubelerinden yeni ve sertifikali bir basvuru yapmanin daha etkili oldugunu soyleyebilirim. Kolay gelsin.[/quote]
bende zaten a1yapiyordum 2 haftaya gotede sinava girecegi ondan sonrasi da zaten a2 insallah onu aldikdan sonra tekrar basvuru yapacagim itirazda bulunmayacagim aynen zaman kaybi olacak sonucta bisey de diggismeyecek haklisin.yorumun icinde cok tesekkurler

ersin35

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen ersin35 » Çrş Kas 02, 2016 5:19 pm

bugun red cevabim geldi bahaneleri o kadar sure icinde bu dil seveyesine gelemeyedcegimmis
herkese bol sans itiraz hakinda bilgisi oln varsa ozelden yazaresa sevinirim.[/quote]

Sercan kardesim gecmis olsun dedigin gibi itiraz zaman kaybi olur, sen istenilen gerekli evraklarini hazirla bence en kisa zamanda dil sertifikasini al oyle basvur ins alirsin iyi calismalar.
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

Babilon44

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Babilon44 » Çrş Kas 02, 2016 7:52 pm

[quote]ersin35 tarafindan yazilan metin:

bugun red cevabim geldi bahaneleri o kadar sure icinde bu dil seveyesine gelemeyedcegimmis
herkese bol sans itiraz hakinda bilgisi oln varsa ozelden yazaresa sevinirim.[/quote]

Sercan kardesim gecmis olsun dedigin gibi itiraz zaman kaybi olur, sen istenilen gerekli evraklarini hazirla bence en kisa zamanda dil sertifikasini al oyle basvur ins alirsin iyi calismalar.[/quote]
saol ersin kardesim yazin icin sen hep destekcicisin eyvallah saol tekrardan .basvurum tekrar olursa aynen oyle olacak en asagi a2 ile gidecem

Deniz2051

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Deniz2051 » Cum Kas 04, 2016 7:40 pm

Bugun benim de gorusmem vardi. Konsolosluktaki kadin herkesi sorguya cekti cok kurcaladi. Bana gelince de iste niye burada ogrenmiyorsun Almancayi dedi ben de isi birakmam gerekiyor dedim ve Turkiye\'de zaman aliyor dedim. Sonra iste dedi master\'a basladiginda ilk donem hangi dersler var dedi, ben de hani simdi ben Almanca ogrenecegim ama ben management uzeri dersler almak istiyorum dedim ve acikcasi biraz heyecandan bocaladim. Sonra Almanca bana "Was mochtest du in Deutschland machen" dedi ben de "Ich mochte mein master machen und besser ingenieur sein" dedim. Tamam dedi. Daha sormadi bir sey. Acaba negatif mi yoksa tatmin mi oldu anlamadim.

Mkyc01

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Mkyc01 » Cum Kas 04, 2016 7:55 pm

[quote]Deniz2051 tarafindan yazilan metin:

Bugun benim de gorusmem vardi. Konsolosluktaki kadin herkesi sorguya cekti cok kurcaladi. Bana gelince de iste niye burada ogrenmiyorsun Almancayi dedi ben de isi birakmam gerekiyor dedim ve Turkiye\'de zaman aliyor dedim. Sonra iste dedi master\'a basladiginda ilk donem hangi dersler var dedi, ben de hani simdi ben Almanca ogrenecegim ama ben management uzeri dersler almak istiyorum dedim ve acikcasi biraz heyecandan bocaladim. Sonra Almanca bana "Was mochtest du in Deutschland machen" dedi ben de "Ich mochte mein master machen und besser ingenieur sein" dedim. Tamam dedi. Daha sormadi bir sey. Acaba negatif mi yoksa tatmin mi oldu anlamadim.[/quote]

A1 ile mi gitmistin ?
Aller Anfang ist schwer.

Deniz2051

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Deniz2051 » Cum Kas 04, 2016 7:57 pm

[quote]Mkyc01 tarafindan yazilan metin:

Bugun benim de gorusmem vardi. Konsolosluktaki kadin herkesi sorguya cekti cok kurcaladi. Bana gelince de iste niye burada ogrenmiyorsun Almancayi dedi ben de isi birakmam gerekiyor dedim ve Turkiye\'de zaman aliyor dedim. Sonra iste dedi master\'a basladiginda ilk donem hangi dersler var dedi, ben de hani simdi ben Almanca ogrenecegim ama ben management uzeri dersler almak istiyorum dedim ve acikcasi biraz heyecandan bocaladim. Sonra Almanca bana "Was mochtest du in Deutschland machen" dedi ben de "Ich mochte mein master machen und besser ingenieur sein" dedim. Tamam dedi. Daha sormadi bir sey. Acaba negatif mi yoksa tatmin mi oldu anlamadim.[/quote]

A1 ile gitmistin ?[/quote]
Evet, dogrudur

ersin35

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen ersin35 » Cum Kas 04, 2016 8:46 pm

Deniz merhaba 😃 bence iyi gecmis sana Almanca sormus ve sende tak tak cevabini vermissin bence olumlu sonuc alirsin ins fena gecmemis tarisi bizim ve vize bekleyenlerin.
''Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala ucup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.''

Carpediem

Deniz2051

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Deniz2051 » Cum Kas 04, 2016 9:11 pm

[quote]ersin35 tarafindan yazilan metin:

Deniz merhaba 😃 bence iyi gecmis sana Almanca sormus ve sende tak tak cevabini vermissin bence olumlu sonuc alirsin ins fena gecmemis tarisi bizim ve vize bekleyenlerin.[/quote]

Cok tesekkur ederim Ersin, umarim hakkimizda hayirlisi :)

Sakurachan

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Sakurachan » Pzr Kas 06, 2016 4:25 pm

Merhaba, su aralar cok red durumu oldugundan sormak istiyorum. Arkadasim afla universiteye dondu, su an 33 yasinda ve uzun suredir calisiyor. Simdi transferle bir Alman universitesine kabul alirsa vize sansi nasil olur? Okuldan kabul oldugu halde yastan oturu, egitime uzun sure ara vermekten oturu problem yaratirlar mi? Arada bir hastalik donemi var ornegin okula ara vermesine sebep,onu niyet mektubuna eklemek ve mulakatta bahsetmek ise yarar mi? Tesekkurler herkese..

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen batuhanalkn » Pzr Kas 06, 2016 5:56 pm

[quote]Sakurachan tarafindan yazilan metin:

Merhaba, su aralar cok red durumu oldugundan sormak istiyorum. Arkadasim afla universiteye dondu, su an 33 yasinda ve uzun suredir calisiyor. Simdi transferle bir Alman universitesine kabul alirsa vize sansi nasil olur? Okuldan kabul oldugu halde yastan oturu, egitime uzun sure ara vermekten oturu problem yaratirlar mi? Arada bir hastalik donemi var ornegin okula ara vermesine sebep,onu niyet mektubuna eklemek ve mulakatta bahsetmek ise yarar mi? Tesekkurler herkese..[/quote]

Yastan red yer cok buyuk bir ihtimal

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen batuhanalkn » Pzt Kas 07, 2016 11:28 pm

vize bekleyenler arkadaslar bir gelisme var mi ?
4 cu bekleyis haftama girdim bi gelisme yok.
14 unde kursum basliyor umarim bu hafta gelir :/

Alp06

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Alp06 » Pzt Kas 07, 2016 11:32 pm

[quote]batuhanalkn tarafindan yazilan metin:

14 unde kursum basliyor umarim bu hafta gelir :/[/quote]

Ben 29 eylulden beri bekliyorum ..bendede haber yok..bu hafta almanyadaki akrabalar yabancilar subesine gidip duruma bakcak

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen batuhanalkn » Pzt Kas 07, 2016 11:35 pm

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

Ben 29 eylulden beri bekliyorum ..bendede haber yok..bu hafta almanyadaki akrabalar yabancilar subesine gidip duruma bakcak[/quote]

cok olmus valla Allah sabir versin.Hangi sehire gitti evraklarin ?

mukuki

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen mukuki » Pzt Kas 07, 2016 11:45 pm

BEnde 14 ekimde basvurdum hala bekliyorum :help

Alp06

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Alp06 » Sal Kas 08, 2016 1:03 am

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

Ben 29 eylulden beri bekliyorum ..bendede haber yok..bu hafta almanyadaki akrabalar yabancilar subesine gidip duruma bakcak[/quote]

cok olmus valla Allah sabir versin.Hangi sehire gitti evraklarin ?[/quote]

Recklinghausena gidicem ..Bakalim ne olcak bu saatten sonra negatif olmasinda.

sayko

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen sayko » Sal Kas 15, 2016 10:31 pm

bugun de sira bana geldi: vize gorusmesinden once belge duzenlemelerini yapti gorevli, pasaport fotokopisi de istedi 2 adet. normalde yazmiyor pasaport fotokopisi dedim bir sey demedi ve icimden sinirlendim ama gittim 2 lira verip fotokopileri cektirdim. orjinal belgeler bizde kaliyor ve fotokopileri duzenliyor gorevli. fakat yanlislikla benim orjinal mezuniyet belgem ile orjinal osym belgemi fotokopilerin icine atmisti ve ben de bunun olabileceginden suphelenip baktim ve orjinalleri kendime alip, fotokopilerini cikartip verdim. siz de dikkatli olun, orjinal belgeleriniz gitmesin yanlislikla!

sira numarasi aldim ve sadece 2 numaradaki kadin hizmet veriyordu.

Herkese karsi guleryuzlu ve kahkahali gorusmeler yapiyordu, acikcasi beni rahatlatmisti bu durum. bu arada benden once gorusme yapan bir kisiye sertifika alip gelmesini tavsiye etti, daha saglikli olacagini soyledi ve o arkadas sertifika alip tekrar gelmeye karar verdi, belki bu aralar sertifika almamiz yazisiz bi kuraldir o nedenle dikkate alin.

derken sira bana geldi. genelde ilk gorusmelerde mesafeli ve ciddi durus sergiledigimden benimle haliyle pek rahat degil gibiydi ama negatif de degildi. ders programini biliyo musun, danismanla mi kendin mi basvuru yaptin, bochum\'a yakin birkac sehir sayabilir misin, bochum olmasa hangi sehirlerde okuyabilirdin, almancan ne seviyede, ingilizcen ne seviyede, akraban var mi, kalacak yer ayarladin mi deyip 2 3 cumle almanca 2 3 cumle de ingilizce konusturup soru sordu.

kendisinin de bochum\'da okudugunu, guzel bir secim yaptigimi soyledi. cikarken de 4 haftada sonuclanir dedi ve bochum\'a selamlar dedi, ben de aleykum selam dedim, ciktim geldim.

Mkyc01

Vize Ani Defteri - 16

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Kas 15, 2016 10:36 pm

[quote]sayko tarafindan yazilan metin:

bugun de sira bana geldi: vize gorusmesinden once belge duzenlemelerini yapti gorevli, pasaport fotokopisi de istedi 2 adet. normalde yazmiyor pasaport fotokopisi dedim bir sey demedi ve icimden sinirlendim ama gittim 2 lira verip fotokopileri cektirdim. sira numarasi aldim ve sadece 2 numaradaki kadin hizmet veriyordu. Herkese karsi guleryuzlu ve kahkahali gorusmeler yapiyordu, acikcasi beni rahatlatmisti bu durum. bu arada benden once gorusme yapan bir kisiye sertifika alip gelmesini tavsiye etti, daha saglikli olacagini soyledi ve o arkadas sertifika alip tekrar gelmeye karar verdi, belki bu aralar sertifika almamiz yazisiz bi kuraldir o nedenle dikkate alin.

derken sira bana geldi. genelde ilk gorusmelerde mesafeli ve ciddi durus sergiledigimden benimle haliyle pek rahat degil gibiydi ama negatif de degildi. ders programini biliyo musun, danismanla mi kendin mi basvuru yaptin, bochum\'a yakin birkac sehir sayabilir misin, bochum olmasa hangi sehirlerde okuyabilirdin, almancan ne seviyede, ingilizcen ne seviyede, akraban var mi, kalacak yer ayarladin mi deyip 2 3 cumle almanca 2 3 cumle de ingilizce konusturup soru sordu.

kendisinin de bochum\'da okudugunu, guzel bir secim yaptigimi soyledi. cikarken de 4 haftada sonuclanir dedi ve bochum\'a selamlar dedi, ben de aleykum selam dedim, ciktim geldim.[/quote]

Hangi konsolosluk ta girdin ?
Aller Anfang ist schwer.

Kilitli