Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mekselinaa

Dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Mekselinaa » Pzr Eki 09, 2016 3:51 pm

Merhaba arkadaslar, ben daha once 0 almancayla dil kursu+master icin basvuru yaptim dil yetersizligi nedeniyle red aldim. B1\'e kadar dil egitimi TR\'de alip tekrar basvurmam istendi. ama A1 ve A2 alabildim B1 icin zorlandim. Dil kursu vizesine basvurup Dili tam olarak ogrenip tekrar geri gelip okul icin basvurmayi dusunuyorum.Maddi acidan sikintim yok. kalacak yerim de var. Vize alma sansim nedir acaba? tekrar red yeme olasiligim var midir? lutfen bilgilendirir misiniz?

burak0992

Dil kursu vizesi

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Eki 09, 2016 4:50 pm

[quote]Mekselinaa tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar, ben daha once 0 almancayla dil kursu+master icin basvuru yaptim dil yetersizligi nedeniyle red aldim. B1\'e kadar dil egitimi TR\'de alip tekrar basvurmam istendi. ama A1 ve A2 alabildim B1 icin zorlandim. Dil kursu vizesine basvurup Dili tam olarak ogrenip tekrar geri gelip okul icin basvurmayi dusunuyorum.Maddi acidan sikintim yok. kalacak yerim de var. Vize alma sansim nedir acaba? tekrar red yeme olasiligim var midir? lutfen bilgilendirir misiniz?[/quote]
Dil kursu vizesi biraz daha riskli diye biliyorum hele ki siz daha once red yemissiniz. Bence Goethe A2 sertifikasi alin,bir okuldan sartli kabul alin ve master+dil kursu vizesi icin basvuru yapin tekrar.
Be different,make a difference...

Mekselinaa

Dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Mekselinaa » Pzr Eki 09, 2016 5:23 pm

A2 sertifikam da var. Red gerekcelerinde B1 alip basvurmam istenmis. burada B1 almak biraz zor oluyor acikcasi benim icin. Hem burda alinan b1 almanyadaki A2 gibi. Dil kursuna kayit yaptim, BU Ay sonunda kursum basliyor ama dil kursuna basvurmaya korkuyorum acikcasi.

burak0992

Dil kursu vizesi

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Eki 09, 2016 6:26 pm

A2 sertifikam da var. Red gerekcelerinde B1 alip basvurmam istenmis. burada B1 almak biraz zor oluyor acikcasi benim icin. Hem burda alinan b1 almanyadaki A2 gibi. Dil kursuna kayit yaptim, BU Ay sonunda kursum basliyor ama dil kursuna basvurmaya korkuyorum acikcasi.[/quote]
0 almanca ile basvuru yaptim demissin. A2 sertifikasi ile mi yaptin vize basvurusunu?

Mekselinaa

Dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Mekselinaa » Pzr Eki 09, 2016 7:19 pm

Ilk yaptigim basvurum 0 Almancayla dil kursu+master icindi. bu basvurumdan red aldim ve B1 alip tekrar basvurulmam istendi. ben de b1\'I Almanyada almak istedigim icin dil kursu vizesine basvuru yapmak istiyorum. Egitim vizesine B1 sartini saglamadan basvurursam red alacagimi biliyorum. onun icin A2 sertifikasiyla dil kursu yapmak istiyorum. Riskli galiba bu durumda oyle mi?

burak0992

Dil kursu vizesi

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Eki 09, 2016 7:31 pm

Ilk yaptigim basvurum 0 Almancayla dil kursu+master icindi. bu basvurumdan red aldim ve B1 alip tekrar basvurulmam istendi. ben de b1\'I Almanyada almak istedigim icin dil kursu vizesine basvuru yapmak istiyorum. Egitim vizesine B1 sartini saglamadan basvurursam red alacagimi biliyorum. onun icin A2 sertifikasiyla dil kursu yapmak istiyorum. Riskli galiba bu durumda oyle mi?[/quote]
Evet sadece dil kursu icin basvuru yapmak biraz riskli diye biliyorum. Tavsiyem dedigim gibi A2 sertifikasi ve sartli kabul alip iyi bir motivasyon yazisi ile master+dil kursu vizesine basvuru yapman. (B1\'i burada ogrenemiyorum vs. tarzi gibi)

Mekselinaa

Dil kursu vizesi

Mesaj gönderen Mekselinaa » Pzr Eki 09, 2016 7:56 pm

Ama sartlarini yerine getirmedikce vize tekrar olumsuz sonuclanir diye okumustum. ben de mecburiyetten gitme amacimi dil kursu olarak degistirdim. bu dediklerini aynen motivasyon yazisinda dil icin yazmayi deneyecegim. bu arada iyi bir motivasyon ornegi nerede bulabilirim? sitede bulamadim. ve bir de dil kursu icin de transkirip ve diplomanin tercumesi gerekli mi? cevaplar icin de ayrica tesekkur ederim.

burak0992

Dil kursu vizesi

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Eki 09, 2016 10:49 pm

Ama sartlarini yerine getirmedikce vize tekrar olumsuz sonuclanir diye okumustum. ben de mecburiyetten gitme amacimi dil kursu olarak degistirdim. bu dediklerini aynen motivasyon yazisinda dil icin yazmayi deneyecegim. bu arada iyi bir motivasyon ornegi nerede bulabilirim? sitede bulamadim. ve bir de dil kursu icin de transkirip ve diplomanin tercumesi gerekli mi? cevaplar icin de ayrica tesekkur ederim.[/quote]
O konularda bilgim pek yok fakat bu sitenin danismanligindan faydalanabilirsin. Rica ederim.