Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2. Gorusme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Theozka

2. Gorusme

Mesaj gönderen Theozka » Sal Eyl 27, 2016 5:59 pm

Merhaba arkadaslar,
25.08.2016 tarihinde yaptigim vize basvurusundan bu gun bir bilgi geldi. Beni tekrar 13.10.2016 tarihinde kisa bir gorusme yapmak icin cagiriyorlar. Sizin dusuncelerinizi almak istiyorum. Sizce neden cagirdilar. Evraklarim tamdi. (Izmir baskonsoloslugu). Bunu yasayan arkadas varsa yardim edebilir mi. Acele etmemim sebebi dil kursumun baslayacak olmasi. Birde red verselerdi hic cagirmazlardi diye dusunuyorum. Eger kasim a kalirsa vay halime... Yardimlarinizi bekliyorum...

dilandb

2. Gorusme

Mesaj gönderen dilandb » Sal Eyl 27, 2016 11:19 pm

Benide ikinci kez cagirmislardi. Yabancilar subesinin sormak istedigi sorular oluyo bazen. Bana sorduklari sorular -
Zor bir bolum, okuyabilecegine inaniyor musun?
Hangi dersleri gorucegini biliyor musun ?
Sonrasinda Almanya da kalmak istiyor musun gibi sorulardi. Ama mesele hangi derslerimi gorucegimi bilmedigimi, ilk hedefimin dil kursunu bitirmek oldugunu soylemistim. Zaten olumsuz olsa seni cagirmazlardi geri. Rahat ol, sorularada nasil dusunuyorsan oyle cevap ver :)

Theozka

2. Gorusme

Mesaj gönderen Theozka » Çrş Eyl 28, 2016 9:44 am

[quote]dilandb tarafindan yazilan metin:

Benide ikinci kez cagirmislardi. Yabancilar subesinin sormak istedigi sorular oluyo bazen. Bana sorduklari sorular -
Zor bir bolum, okuyabilecegine inaniyor musun?
Hangi dersleri gorucegini biliyor musun ?
Sonrasinda Almanya da kalmak istiyor musun gibi sorulardi. Ama mesele hangi derslerimi gorucegimi bilmedigimi, ilk hedefimin dil kursunu bitirmek oldugunu soylemistim. Zaten olumsuz olsa seni cagirmazlardi geri. Rahat ol, sorularada nasil dusunuyorsan oyle cevap ver :)[/quote]

Cok tesekkur ederim. Iyi oldu bu. Insallah banada oyle sorular sorarlar. Bir sey daha var. Bu gorusmeden sonra ne kadar sonra vizen geldi?

dilandb

2. Gorusme

Mesaj gönderen dilandb » Çrş Eyl 28, 2016 12:25 pm

Rica ederim. Valla onu hatirliyamiyorum acikcasi.. 2 sene oldu :D

acizinsan

2. Gorusme

Mesaj gönderen acizinsan » Prş Eyl 29, 2016 2:34 pm

vizede sikinti cikma ihtimaline karsi, araya etkili bir referans koymak(milletvekili vb.) bir ise yararmi acaba

Serhan_

2. Gorusme

Mesaj gönderen Serhan_ » Cmt Eki 01, 2016 5:17 pm

Hamili kart yakinliginin alman konsolosluklarinda ise yarayacagini sanmiyorum. Ama eski ogretmenlerinizden sizin icin bi referans mektubu yazmasini isteyebilirsiniz.
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM