Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yök Denklik Ilk 1000 Üniversite Fh ve Uni

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Selo35

Yök Denklik Ilk 1000 Üniversite Fh ve Uni

Mesaj gönderen Selo35 » Çrş Nis 26, 2017 2:27 pm

Merhaba ben şu an Almanyada Tu Braunschweigda okyorum ve diger sömestr okulu değiştirmei düşünüyorum.

Fh Lübeck geçmeyi düşünüyorum fakat kafamda bir soru var.
Fh Lübeck ilk 1000 de değil 3000 küsur dünya sıralamasında.

Ben 2014 yılında ygs/lys girdim ve KTÜ de Bilgisayar bilimlerini kazanmıstım çeşitli nedenlerden dolayı ben bu yıl 2017 yaz sömesterınde başladım ve bu sene
ygs/lys girmedim. maddelerde eğitim alıcagınız yıl ygs/lys girmeniz gerekiyor diyor fakat ben 2014 yılında kazandığım bölümle kabul aldım ünilerden.

Trye bölüm bittikten sonra denklikte sıkıntı yaşarmıyım. Üniverste mezunu sayılmayacakmıyım yani askerliği kısa dönem ve daha sonra
diplomamla çalışamayacakmıyım trde ?

Mundo

Re: Yök Denklik Ilk 1000 Üniversite Fh ve Uni

Mesaj gönderen Mundo » Çrş Nis 26, 2017 5:06 pm

Merhaba,
eğitime başlanılan yılda YGS/LYS'ye girme denklik için mi? Eğer öyleyse bu prosedürü hangi kurumdan öğrendiniz?
" http://www.yok.gov.tr/web/denklikbirimi/duyurular " adresinde"Yükseköğretim Kurulu Tanıma ve Denklik İşlemleri Hakkında Duyuru (25.05.2016)" başlığı altında öyle bir ibareye rastlamadım.
Ayrıca yine aynı linkte "Yurt Dışındaki Üniversitelerin Tanınması Hakkında (06.01.2017)" başlığını okumanızı tavsiye ederim. İnternette dolanan "En iyi üniversiteler" listelerine itibar etmemek gerekiyor. En sağlamı dilekçeyle bizzat YÖK'e başvurmak.

mert1611

Re: Yök Denklik Ilk 1000 Üniversite Fh ve Uni

Mesaj gönderen mert1611 » Cum Nis 28, 2017 12:35 am

Selo35 yazdı:Merhaba ben şu an Almanyada Tu Braunschweigda okyorum ve diger sömestr okulu değiştirmei düşünüyorum.

Fh Lübeck geçmeyi düşünüyorum fakat kafamda bir soru var.
Fh Lübeck ilk 1000 de değil 3000 küsur dünya sıralamasında.

Ben 2014 yılında ygs/lys girdim ve KTÜ de Bilgisayar bilimlerini kazanmıstım çeşitli nedenlerden dolayı ben bu yıl 2017 yaz sömesterınde başladım ve bu sene
ygs/lys girmedim. maddelerde eğitim alıcagınız yıl ygs/lys girmeniz gerekiyor diyor fakat ben 2014 yılında kazandığım bölümle kabul aldım ünilerden.

Trye bölüm bittikten sonra denklikte sıkıntı yaşarmıyım. Üniverste mezunu sayılmayacakmıyım yani askerliği kısa dönem ve daha sonra
diplomamla çalışamayacakmıyım trde ?
Merhabalar, bende suan Wuppertalde dil kursu yapıyorum ve denklik olayı benimde kafamı karıstırdı. Direk YOKe yazmak en dogrusu sanırım. Birde Tu brauschweig dan ayrılmak istemenizin nedenini ogrenebilir miyim? Yani okulla ilgili bir durum mu? Benimde onumuzdeki yil Tu Braunschweig a gecmek gibi bir dusumcem vardi o sebeple soruyorum.