Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ankara'da dil kursu & vize için şansım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
capsaicin

Ankara'da dil kursu & vize için şansım

Mesaj gönderen capsaicin » Sal Şub 14, 2017 10:32 pm

merhaba arkadaşlar.

bir süredir takipteyim. geçen günlerde bir yorum okudum, son zamanlarda artan redlerle ilgili. goethe'ye gitmeyin, onun yerine başka kursa gidip TELC sınavına girin mecburen kabul ediyorlar, şeklinde. ben de bu tavsiyeye uymaya karar verdim.

20 yaşındayım. liseyi bitirdikten herhangi bir tercihte bulunmadım. diploma notum 85. almanya'da okumak istiyorum. eğitime ara vermenin vize şansını düşürdüğünü hem burada hem başka yerde okudum ancak B1 alarak bunu düzeltebileceğim de belirtilmiş.

ZfA'dan A2 belgem var, lisede almıştım. ancak üzerinden 3-4 yıl geçti. 12. sınıf öğrencisi gibi başvuru yapacağım ösym'den herhangi bir yerleştirme belgem olmadığı için. yani temmuz ayına kadar yapacağım bir şey yok. bu sürede dil kursuna gidip TELC sınavına girmek istiyorum.

TELC sayfasında gördüğüm hem sınav merkezi hem de kurs olan, anka almanca dil kursuna gitmeyi düşünüyorum. sizlerin bu konuda fikirleri neler? bunun yerine TELC ile alakası olmayan bir kursa gidip, sınav zamanı merkezlerden birine mi başvurayım?

TELC B1 alabilmem temmuz ayına kadar mümkün mü? bunun yerine A2 alsam vize için şansımı artırır mı?

maploping

Re: Ankara'da dil kursu & vize için şansım

Mesaj gönderen maploping » Çrş Şub 15, 2017 12:19 am

Benim de durumum seninle neredeyse aynı, ben de şu an dil sertifikası için çalışıyorum. Yazılanlara bakılırsa A2'nin garantisi yok ama B1 bizim durumumuzda bile her türlü iş görüyor. A2 Almanca sertfikanın yanında bir de A2-B1 seviyelerinde belgeli İngilizce olursa eğer Almanca B1'i aratmaz diye düşünüyorum.

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Pzr Şub 19, 2017 4:03 pm

İngilizcenin olumlu bir etkisi olacağını düşünmüyorum ben.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 20, 2017 6:32 pm

Genel olarak herkese yaziyorum. Varsa vize görüsmelerine ingilizce belgelerinizi götürün mutlaka faydasi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Pzt Şub 20, 2017 11:37 pm

belgesi olan tabiki götürsün ama benim belgem yok ingilizce için o yüzden öyle dedim. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 21, 2017 3:03 pm

"Genel olarak" herkese yazdim:) Sizin soruyu okumadim
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mkyc01

Mesaj gönderen Mkyc01 » Sal Şub 21, 2017 3:59 pm

Merhaba Ankara da Almanca dil kursu olarak çok sıkıtınlı Active Englishe gidebilirsin kaliteli kurs fakat Anka Almanca dil kursları da gayet kaliteli Telc sınavıma orada girdim eğer yoğun kurslar açılırsa Temmuza kadar B1 olabilirsin zaten Anka Almanca kursları sınava yönelik gidiyor kitap olarak ta Goethe Active ve Anka aynı kitapları kullanıyor hocalarda eski Goethe hocası zaten.
Aller Anfang ist schwer.

capsaicin

Mesaj gönderen capsaicin » Çrş Şub 22, 2017 11:50 am

Mkyc01 yazdı:Merhaba Ankara da Almanca dil kursu olarak çok sıkıtınlı Active Englishe gidebilirsin kaliteli kurs fakat Anka Almanca dil kursları da gayet kaliteli Telc sınavıma orada girdim eğer yoğun kurslar açılırsa Temmuza kadar B1 olabilirsin zaten Anka Almanca kursları sınava yönelik gidiyor kitap olarak ta Goethe Active ve Anka aynı kitapları kullanıyor hocalarda eski Goethe hocası zaten.
çok teşekkür ederim