Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

A2 Goethe Sinavi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
caglartsr

Re: A2 Goethe Sinavi

Mesaj gönderen caglartsr » Çrş Şub 01, 2017 7:59 pm

welly275 yazdı:sanirim suan cözülmüs olmasi gerek. 50mb ye ayarlandi dosya eki boyutu.
denedim ancak yine olmadı. ben size göndereyim, siz deneyin isterseniz.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Şub 01, 2017 8:11 pm

caglartsr yazdı:denedim ancak yine olmadı. ben size göndereyim, siz deneyin isterseniz.
hata bendeymis. simdi 50mb oldu. test ettim yüklenebiliyo

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Şub 14, 2017 2:35 am

[quote="caglartsr"]Goethe A2 sertifika sınavı oldukça basit.
Sadece 1 haftalık düzenli çalışmayla 80 üstü alabilirsiniz. yeni sınav sistemine göre schreiben'da bir sms (20-30kelime) ve bir mail (resmi ve 30-40 kelime) yazmanız isteniyor.
Sprechen'da ilk bölümde partneriniz ile çok kısa soru sorup cevap veriyorsunuz. İkinci bölümde 1 dakikalık verilen konu hakkında konuşuyorsunuz örneğin hayalinizde ki ev veya en iyi arkadaşınızla yaptıklarınız. üçüncü bölümde partnerinizle plan yapıyorsunuz mesela almanca çalıma için bir gün ve saat.
Hören'da 4 ayrı bölüm var ve son bölüm cidden biraz zor onun dışında dikkatli olursanız çok rahat yakalarsınız. Bazı sorularda her şık hakkında bir şeyler söylendiği için hemen atlamamak gerekiyor.
Lesen'da da 4 bölüm toplam hören gibi 20 soru var. Oldukça basit. Bana kalırsa günde 1 saat toplam 1 hafta 7 saat kitap okuyan birisi 25 puan çıkarır. Kelime bilgisi önemli rol oynuyor.

Tavsiye olarak; lesen için a2 seviye hikaye kitabı okunabilir ve internette çok kullanılan almanca kelimeler ezberlenebilir. Göz aşinlığı önemli. Hören için hava durumu, haber ve bazı radyo alıştırmaları yapılabilir. schreiben için çeşitli konularda örnek mail ve sms'ler yazılabilir. Örneğin benim sınavımda ''Frau xxx'e bir mail atıp dans kursuna başlamak istediğinizi söyleyin ve şu 3 soruyu sorun'' diyordu sorular '' 1-kursa kaç kişi geleceğiz? 2-gelirken ne giymeli ve getirmeliyiz? 3-indirim yapabilir mi?'' . Bunun gibi kendiniz örnekler yapıp yazabilirsiniz. sprechen içinde bir partner bulup konuşmak sınavda full almanızı sağlar. ben kursa gittiğim için evde çalışacaklara bu konu hakkında ne söylesem yalan olur ama sesinizi kaydedip dinlemek faydalı olabilir.

Sınav oldukça basit doğru çalışma şekli ile günde 2 saat çalışarak bir haftada çok yüksek not alabilirsiniz.

Başarılar,
arkadaslar bu tavsiyeleri ciddiye alın derim .yeni sınav sekli aynen böyle
sitedeki sınav eski ona göre calısmayın

DEAachen

Mesaj gönderen DEAachen » Sal Nis 25, 2017 1:40 pm

Merhaba, çok güzel tavsiyeler verilmiş ancak yine de sormak isterim. Önerebileceğiniz kaynaklar var mı kursa gitmeyenler için? Özellikle önerebileceğiniz kitap, internet siteleri vb kaynaklar varsa çok mutlu olurum. :)

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Nis 25, 2017 2:52 pm

DEAachen yazdı:Merhaba, çok güzel tavsiyeler verilmiş ancak yine de sormak isterim. Önerebileceğiniz kaynaklar var mı kursa gitmeyenler için? Özellikle önerebileceğiniz kitap, internet siteleri vb kaynaklar varsa çok mutlu olurum. :)
A1'i yeni bitirip A2den devam edeceğini varsayarak şunları tavsiye edebilirim:

- Netzwerk A2.1 ve A2.2 kitaplarını alıp gramer ve kelime seviyeni yeterli düzeye getirebilirsin.
- A2 için en büyük sorun B1 de ki gibi çok fazla deneme sınavının olmaması. Bu yüzden hem pratik yapayım hem de fazladan 1-2 tane deneme yapayım dersen Hueber Yayınevi'nin Fit fürs Zertifikat A2 kitabını öneririm. (Açık mavi kapaklı bir kitap - yeni versiyon)
- İnternetten araştırma yaparsan bir kaç tane daha deneme sınavı bulabilirsin. Upload yapılıyor mu bilmediğim için buraya yükleyemiyorum.
- Okuma bölümünde sorun yaşamaman için Netzwerklerdeki okuma metinlerini bitirmeni tavsiye ederim. Hem bir çok güncel konuya ait metinler okuyup fikir sahibi olursun hem de hakim olduğun bir konudaki kelime bilgini artırmak daha kolay olur.

Bunlar benim kendi kullanmış olduğum kaynaklardır. Kursa gitmeden bu kaynaklar ile sınavı vermiştim. Umarım faydalı olur. İyi çalışmalar.

DEAachen

Mesaj gönderen DEAachen » Sal Nis 25, 2017 2:55 pm

@alihan92 çok teşekkür ederim hepsine hemen bakıyorum (:

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Nis 25, 2017 9:51 pm

Rica ederim, kolay gelsin.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Pzt Haz 05, 2017 12:04 pm

Arkadaşlar Merhaba ,

Başlık eski biraz ama bundan sonra A2 sınavına girecekler içinde hem iyi bir başlık hemde güzel bir kaynak olması adına da soruyorum . Bu cuma Goethe A2 sınavına gireceğim hemen hemen hallettim sınavı bir sıkıntı yok gibi yinede tüyolarınız varmı öğrenmek isterim. Sizin düşüncenize göre hocaların daha çok dikkat ettiği Örneğin; belirli cümle kalıpları (Schreiben de ki gibi ) mektupta yani yada Konuşma bölümü (Sprechen) için tüyolarınız varmı onu merak ettim. Özellikle 1 dakikalık anlatım ve randevu ayarlama bölümü için ? Şimdiden teşekkürler

İyi günler
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzt Haz 05, 2017 2:27 pm

yardımcı eylemleri yerinde kullan ve cok kullan schreiben için bence daha iyi olur.nerede gireceksiiz sınava istanbul da mı ?

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Pzt Haz 05, 2017 2:45 pm

Teşekkürler önerilerin için. Evet İstanbul Kadıköy de.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Haz 06, 2017 5:53 pm

moda da evet anladım

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Haz 06, 2017 7:17 pm

Dinleme için eğer Netzwerk gibi bir kaynak kullanıyorsan, internetten transkriptini indirip çıktı almanı öneririm. dinlerken bir yandan önündeki metni oku, kelimeleri yakalama oranın artacaktır. Ses kaydı bitince o metin ile ilgili bilmediğin tüm kelimeleri yanına not et. Artık konusunu ve kelimelerini bildiğin bir konuyu dinliyor olacaksın. Bu noktadan sonra hören kısmında kendini geliştirmek çok kolay.

Okuma için yine bu kaynak kitaplarındaki metinlerin okunması yeterlidir.

Yazmada bir SMS bir de resmi mail var. Sms'de genelde bir yerlere geç kalma gibi durumlar çıkıyor. Bir tane özür cümlesi kesin öğren. Mail'de de "Könnten Sie mir bitte...." kalıbını kullan. Soruya göre isteğini bu şekilde yapmış olursun.

Konuşma da gayet basit aslında. Karşıdaki adayla birbirinize şu saatte bulaşabilir miyiz diye soruyorsun. Gelen cevap sana uymuyorsa nedenini söyleyip (o saatte ne işin varsa) yeni bir teklif yapıyorsun. Ta ki, ortak bir uygun saat bulana kadar.

Sınavda başarılar.

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Sal Haz 06, 2017 8:35 pm

Önerilerin ve ayrıntılı cevabın için çok teşekküler Alihan. Önerilerini dikkate alıp son kontrollerimi yapacağım artık. Sana da eğitim hayatında başarılar

gaye_ece

Mesaj gönderen gaye_ece » Çrş Haz 07, 2017 7:28 am

Merhaba, Tr'de herhangi bir kursa gitmeden Sinava kayit olma sansim var mi? Evde calisiyorum ve yakin zamanda Sinava girmem lazim. Yardim lutfen..

gaye_ece

Mesaj gönderen gaye_ece » Çrş Haz 07, 2017 9:29 am

Goethe sinavlari yeniden acmis galiba, Subat gibi A1 disinda hicbir sinav kaydi almadiklari yaziyordu.

Bir sorum olacak; Siegen Uni'ye YL basvurusu yaparak dil okuluna Kabul aldim 😅 14 Agustosta kayit icin gelmem istenmis. Sanirim sonrasinda vizeye basvurmaliyimi, ya da oncesinde mi mesela gidip yarin gelen Kabul mektubu ile basvuru yapabilir miyim?

Bi de, dil okumaya gidiyorum zaten yine de B1 vermem mi gerekiyor. Sirf bu sebeple vize gorusmesinden Ret mi alirim. Aydinlatirsaniz sevinirim..

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Çrş Haz 07, 2017 10:23 am

Merhaba ,
Goethe sınavları herhangi bir kurs belgesi istemiyor bağımsız çalışmanlada girebilirsin. Sınavları kapatmıştı , yeniden açtı ve bu yüzden kontenjanlar hemen doluyor elini çabuk tutmanı öneririm. Dİğer soruna gelirsek öncelikle tebrik ederim benim pek bilgim yok ama arkadaşlar yardımcı olur umarım.Ama mantıken öncesinde başvurman gerekir diye düşünüyorum. B1 için ise : Son zamanlarda vize retlerine bakacak olursak B1 de ısrar ettiklerini görüyoruz, şart değil ama vize alma ihtimalini çok yükseltiyor. Yada alabildiğin kadar en üst seviye almanca belge alman öneriliyor ki, bende dahilim buna, vizede ret verme olasılıklarını düşürmek için atılmış adımlarından birisi.
İyi çalışmalar

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Tem 27, 2020 12:11 pm

rozva yazdı: Cum Oca 13, 2017 10:58 pm Ben A2yi degil B1’i vermistim ama şoyle soyleyeyim; goethe hocalari sinavlari degerlendirirken schreiben’da ozellikle kullandigin kelime cesitliligine (kelime hazinesi), cumlelerin gramatik duzenine ve sorulan soruyla alakasiz seyler yazip yazmadigina bakip ona gore puanlama yapiyorlar. Bunlari sagladigin surece schreiben notun iyi gelir. Sprechen’da ise kendini cok kasmaman ve en onemlisi de “mukemmeliyetci” olmaman gerekiyor. Yani guzel bir cumle kuracagim diye dusunup sessiz kalirsan puanini kirarlar. Burada yapman gereken en dogru sey basit dusunmek, kisa ve oz cumleler kurmak. Lesen bolumunde zamani iyi kullanman, hörenda da konsantre olabilmen cok onemli. Bende konsantrasyon sorunu oldugu icin horendan kalmistim mesela. Ama umarim senin icin hersey istedigin gibi olur.

Yolun acik olsun.
Iyi gunler bir sey sormak istiyorum b1 aldim demissiniz b1 kelime listesini ezberlediniz mi?
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

chasellas

Mesaj gönderen chasellas » Pzt Tem 27, 2020 8:45 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Tem 27, 2020 12:11 pm Iyi gunler bir sey sormak istiyorum b1 aldim demissiniz b1 kelime listesini ezberlediniz mi?
Ben de cevaplamış olayım, martta B1 sertifika aldım,kelimelerin çoğunu kağıda yazdım,çalıştım tabi hepsini ezberlemek mümkün değil.Kolay gelsin.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Tem 27, 2020 10:14 pm

chasellas yazdı: Pzt Tem 27, 2020 8:45 pm Ben de cevaplamış olayım, martta B1 sertifika aldım,kelimelerin çoğunu kağıda yazdım,çalıştım tabi hepsini ezberlemek mümkün değil.Kolay gelsin.
Tesekkur ederim 3140 kelime gorunce sok olmustum 😂
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

itsallgoodman

Mesaj gönderen itsallgoodman » Pzr Ağu 23, 2020 1:25 am

alihan92 yazdı: Cum Oca 13, 2017 11:52 pm Öncelikle yeni A2 sınav örneği: https://www.goethe.de/pro/relaunch/prf/ ... chsene.pdf

Puan sınırlaması A2 sınavına da geldi. Yazılı min.45, sözlü min 15 puan alınmalı.
Cahilliğime verin ama sınav kaç üzerinden değerlendiriliyor?