Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvurusu icin Gerekli Evraklarin Listesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Basvurusu icin Gerekli Evraklarin Listesi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ara 13, 2016 11:48 am

90 günü asan ve dil kursu + egitim icin yapilan vize basvurulari icin gerekli evraklarin listesi:

1- 2 adet vize basvuru formu(IDATA firmasindan randevu alinca yollanan form).
2- Ikematkah yasasinin 54.oturum maddesine uygun imzalanmis dilekce(Vize basvuru formunun son sayfasi).
3- En az bir yil gecerli pasaport
4- 2 adet biyometrik fotograf
5- Motivasyon mektubu(almanca)
6- CV(Almanca veya ingilizce).

Türkiye de daha önceden hic üniversite okumadiysaniz:

7- Lise diplomasi orjinali + Almanca tercümesi
8- ÖSS kazandi belgesi + Almanca tercümesi

Türkiye de bir üniversite okuduysaniz 7 ve 8. maddedeki evraklar disinda:

9- Ingilizce lisans transkript orjinali(Ingilizce yoksa eger, türkce transkript orjinali + almanca tercümesi)
10- Lisans diplomasi orjinali + almanca tercümesi(sayet diplomanizin yarisi türkce, yarisi ingilizce ise tercümeye gerek yok).

11- Bir alman üniversitesinden ön kabul belgesi
12- Almanya dan bir okul veya üniversiteden dil kursu kayit belgesi(Kurs kaydi yaptiginiz kurumun haftada en az 18 saat ders veriyor olmasi gerekiyor).
13- Tam Tekmil Vukuatli Nufus Kayit Ornegi(Almanca tercümesi gerekmiyor).

14- Seyehat saglik sigortasi(Kursa baslayacaginiz aydan itibaren 6 ay gecerli olmak üzere. Butun Schengen ulkelerini kapsayan ve Almanya\'da yaptirilan ogrenci saglik sigortasinasahip olana kadar gecerli olan bir seyahat saglik sigortasinin ibrazi gerekmektedir.Bu seyahat saglik sigortasi en az 30.000 Euro degerindeki hasari karsilayabilecek sekilde olmali). Bir defaligina bu sigorta icin asagi yukari 120 TL civari bir ücret ödüyorsunuz.

15- Bloke hesap veya garantör belgesinin orjinali

16- Almanya da yurt veya ev kiraladiysaniz kira sözlesmesi.

17- Varsa almanca kurs katilim belgeleri veya almanca sertifikalar(Goethe, ÖSD, Telc, TestDaF, TestAS veya DSD tavsiye ediliyor).

18- Varsa ingilizce bilginizi gösteren belgeler(IELTS vs gibi).

19- Varsa staj belgeleri ve almanca fotokopileri(belgeler ingilizce ise tercümeye gerek yok).

20- Varsa üzerinize tapu, araba ruhsati vs gibi mülk belgeleri(Almanca tercümeleri gerekmiyor).

21- Evli ögrenciler icin evlilik cüzdani(Almanca tercüme gerekmiyor).

22- Cok fazla etkisi yok ama varsa üniversite hocalarinizdan almanca veya ingilizce referans mektuplari.

23- Sayet son 2 yil icerisinde herhangi bir yerde calistiysaniz maas bordrosu(almanca tercüme gerekmiyor).

Ayrica yukardaki bütün evraklarin 2 ser adet fotokopilerini de götüreceksiniz.

24- 60 Euro vize ücreti.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

mmmurooo

Re: Vize Basvurusu icin Gerekli Evraklarin Listesi

Mesaj gönderen mmmurooo » Sal Ara 13, 2016 12:22 pm

Ben bugün girdik vize görüşmesine transkript yerine diploma supplement verdim seyahat sağlık sigortam ise 3 aylıktı sorun çıkarmı acaba

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Sal Ara 13, 2016 1:20 pm

mmmurooo yazdı:Ben bugün girdik vize görüşmesine transkript yerine diploma supplement verdim seyahat sağlık sigortam ise 3 aylıktı sorun çıkarmı acaba
Sana söyledik o kadar 6 aylık yaptır diye. Sorun çıkabilir.
Be different,make a difference...

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Sal Ara 13, 2016 6:22 pm

Eğer sorun çıkarsa 6 aylık yaparım simdi vize görüşmesinde bir aksilik çıkmadı ne zaman bir aksilik olursa bana geri dönüş yaparlar

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Sal Ara 13, 2016 6:23 pm

Eğer sorun çıkarsa 6 aylık yaparım simdi vize görüşmesinde bir aksilik çıkmadı ne zaman bir aksilik olursa bana geri dönüş yaparlar

Canerakbas1905

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Sal Ara 13, 2016 6:47 pm

Physiker yazdı:90 günü asan ve dil kursu + egitim icin yapilan vize basvurulari icin gerekli evraklarin listesi:

1- 2 adet vize basvuru formu(IDATA firmasindan randevu alinca yollanan form).
2- Ikematkah yasasinin 54.oturum maddesine uygun imzalanmis dilekce(Vize basvuru formunun son sayfasi).
3- En az bir yil gecerli pasaport
4- 2 adet biyometrik fotograf
5- Motivasyon mektubu(almanca)
6- CV(Almanca veya ingilizce).

Türkiye de daha önceden hic üniversite okumadiysaniz:

7- Lise diplomasi orjinali + Almanca tercümesi
8- ÖSS kazandi belgesi + Almanca tercümesi

Türkiye de bir üniversite okuduysaniz 7 ve 8. maddedeki evraklar disinda:

9- Ingilizce lisans transkript orjinali(Ingilizce yoksa eger, türkce transkript orjinali + almanca tercümesi)
10- Lisans diplomasi orjinali + almanca tercümesi(sayet diplomanizin yarisi türkce, yarisi ingilizce ise tercümeye gerek yok).

11- Bir alman üniversitesinden ön kabul belgesi
12- Almanya dan bir okul veya üniversiteden dil kursu kayit belgesi(Kurs kaydi yaptiginiz kurumun haftada en az 18 saat ders veriyor olmasi gerekiyor).
13- Tam Tekmil Vukuatli Nufus Kayit Ornegi(Almanca tercümesi gerekmiyor).

14- Seyehat saglik sigortasi(Kursa baslayacaginiz aydan itibaren 6 ay gecerli olmak üzere. Butun Schengen ulkelerini kapsayan ve Almanya\'da yaptirilan ogrenci saglik sigortasinasahip olana kadar gecerli olan bir seyahat saglik sigortasinin ibrazi gerekmektedir.Bu seyahat saglik sigortasi en az 30.000 Euro degerindeki hasari karsilayabilecek sekilde olmali). Bir defaligina bu sigorta icin asagi yukari 120 TL civari bir ücret ödüyorsunuz.

15- Bloke hesap veya garantör belgesinin orjinali

16- Almanya da yurt veya ev kiraladiysaniz kira sözlesmesi.

17- Varsa almanca kurs katilim belgeleri veya almanca sertifikalar(Goethe, ÖSD, Telc, TestDaF, TestAS veya DSD tavsiye ediliyor).

18- Varsa ingilizce bilginizi gösteren belgeler(IELTS vs gibi).

19- Varsa staj belgeleri ve almanca fotokopileri(belgeler ingilizce ise tercümeye gerek yok).

20- Varsa üzerinize tapu, araba ruhsati vs gibi mülk belgeleri(Almanca tercümeleri gerekmiyor).

21- Evli ögrenciler icin evlilik cüzdani(Almanca tercüme gerekmiyor).

22- Cok fazla etkisi yok ama varsa üniversite hocalarinizdan almanca veya ingilizce referans mektuplari.

23- Sayet son 2 yil icerisinde herhangi bir yerde calistiysaniz maas bordrosu(almanca tercüme gerekmiyor).

Ayrica yukardaki bütün evraklarin 2 ser adet fotokopilerini de götüreceksiniz.

24- 60 Euro vize ücreti.
lise kazandı belgesinin ingilizce fotokopisi olsada olmaz mı ? veya genel olarak ingilizce tercüme olsa ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 14, 2016 3:08 am

lise kazandi belgesimi?
www.deutschstudent.com

Canerakbas1905

Mesaj gönderen Canerakbas1905 » Çrş Ara 14, 2016 10:43 am

Physiker yazdı:lise kazandi belgesimi?
Universite kazandı belgesi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ara 14, 2016 6:15 pm

Ingilizce tercümesi de olur evet.
www.deutschstudent.com

msahpi

Mesaj gönderen msahpi » Cmt Ara 24, 2016 12:43 pm

Hocam merhaba,
benim kardesim 2 hafta önce deutsche Bank Bloke Hesap evraklarini onayalatmak icin istanbul konsolusluguna gitti .
Oradaki görevli bir kadin artik böyle onaylama islemlerini yapmadiklarini söylemis cünkü Deutsche Bank ile anlasmali degillermis artik. Isbankasina gidin demis falan filan…
böyle bisi varsa eger belgeleri nasil onaylatacagiz?
simdiden tesekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 25, 2016 2:43 pm

Öyle bir anlasma vs yok ama is bankasindan tavsiye ederim ben de bloke hesabi.
www.deutschstudent.com

msahpi

Mesaj gönderen msahpi » Pzr Ara 25, 2016 4:26 pm

Tesekkürler hizli cevap icin.
Kiz kardesim Isbankasinada gitmis yalniz ordaki görevli böyle birsey yapmadiklarini söylemis. Büyük ihtimalle ordaki görevli nin böyle biseyden haberi yok .
Yaniliyor olabilirmiyim?
Is bankasi bloke hesap formlarini nerden bulabiliriz?

imalive

Mesaj gönderen imalive » Pzr Ara 25, 2016 4:40 pm

Sitelerinde şöyle bir şey var. Ben mail attım istedim.

https://www.isbank.de/tr/sikca-sorulan-sorular/
-Blokeli öğrenci İŞWEB Hesabı açmak için gerekli olan belgeleri nerede bulabilirim?

+Gerekli bütün formları e-posta yoluyla (servicecenter@isbank.de) adresinden isteyebilirsiniz.

msahpi

Mesaj gönderen msahpi » Pzr Ara 25, 2016 10:39 pm

Tesekkürler imalive,
Hesabi actirmak icin nasil actirabildigini kisaca anlatma imkanin var mi?
Internet sayfalarinda farkli formlar var
Hangi formu doldurdun mesela?
Doldurduktan sonra hangi adimlari izledin?
Actirma ücreti ne kadar?
Bide neye dikkat etmek lazim?
Tekrardn tsk

imalive

Mesaj gönderen imalive » Pzt Ara 26, 2016 7:50 pm

msahpi yazdı:Tesekkürler imalive,
Hesabi actirmak icin nasil actirabildigini kisaca anlatma imkanin var mi?
Internet sayfalarinda farkli formlar var
Hangi formu doldurdun mesela?
Doldurduktan sonra hangi adimlari izledin?
Actirma ücreti ne kadar?
Bide neye dikkat etmek lazim?
Tekrardn tsk
msahpi, ben mail attım işbanka formları istedim fakat şu an tatilde oldukları için henüz cevap alamadım.
Hesap açtırma ücreti olarak 100 € alıyorlar. Diğer konularla ilgili fazla bilgim yok, muhtemelen yollayacakları formların üzerinde bilgiler olacaktır onları okuyarak neler gerekli vs. gibi bilgileri edinebilirim. Bir de aşağıdaki yolladığım linkte bu konu daha önce konuşulmuş, dilerseniz bir inceleyin.

http://community.deutschstudent.com/vie ... f=7&t=9950

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Sal Oca 03, 2017 5:45 pm

Merhaba Physiker,

Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

Vize süreci belgeleri ile ilgili aklıma takılan birkaç soruya yanıt alabilirsem çok sevinirim.

Ösym kazandı belgesi internetten çıkarılıp götürülse herhangi bir sorun olurmu ayrıca kazandı belgesinin yanında doğru yanlışlarıda gösteren sonuç belgesine de ihtiyaç duyuluyor mu?

Ayrıca, master yapan bir arkadaşın bundan aylar önce bir yazısını okumuştum fakat şu anda bulamadım. Arkadaş AT 11 belgesi ile sigorta sorununu çözdüğünü söylemişti master yapan birisi genellikle 25 yaşında ve daha büyük olduğunu düşünürsek aile yükümlülüğünden ayrılıyor acaba gss li olan biriside AT 11 yapabilir mi veya bu sigorta sorunu en pratik, garanti ve ucuz yolla nasıl çözebiliriz?

Son olarakta bazı internet sitelerinde okudum seyahat sağlık sigortası bir aylıkta olsa olur deniyor bu doğru mu? Siz 6 aylık demişsiniz, öyle birşey okuyuncada tekrar sormak istedim oraya geldikten en fazla kaç gün içerisinde sigorta yaptırmalıyız?

Şimdiden teşekkürler.

seli47

Mesaj gönderen seli47 » Çrş Şub 15, 2017 11:21 pm

merhaba ben lise son sınıf öğrencisiyi.üni.yi almanyada okumak istediğim için buradayım.siteniz çok tatmin edici.bir çok soruya burada çok detaylı cevaplar buldum.teşekkürler emeği geçenlere.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Mesaj gönderen erennnsahin » Prş Şub 16, 2017 12:30 am

karamolly yazdı:Merhaba Physiker,

Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

Vize süreci belgeleri ile ilgili aklıma takılan birkaç soruya yanıt alabilirsem çok sevinirim.

Ösym kazandı belgesi internetten çıkarılıp götürülse herhangi bir sorun olurmu ayrıca kazandı belgesinin yanında doğru yanlışlarıda gösteren sonuç belgesine de ihtiyaç duyuluyor mu?

Ayrıca, master yapan bir arkadaşın bundan aylar önce bir yazısını okumuştum fakat şu anda bulamadım. Arkadaş AT 11 belgesi ile sigorta sorununu çözdüğünü söylemişti master yapan birisi genellikle 25 yaşında ve daha büyük olduğunu düşünürsek aile yükümlülüğünden ayrılıyor acaba gss li olan biriside AT 11 yapabilir mi veya bu sigorta sorunu en pratik, garanti ve ucuz yolla nasıl çözebiliriz?

Son olarakta bazı internet sitelerinde okudum seyahat sağlık sigortası bir aylıkta olsa olur deniyor bu doğru mu? Siz 6 aylık demişsiniz, öyle birşey okuyuncada tekrar sormak istedim oraya geldikten en fazla kaç gün içerisinde sigorta yaptırmalıyız?

Şimdiden teşekkürler.
ÖSYM Sonuç belgesini internetten çıkartıp götürebilirsin. Problem olmaz
AT11 ile ilgili bilgim yok
Son olarakta seyahat sigortasını 6 aylık yaptırmalısın. 1 aylık kabül edilmez.

cansu123

Calisma izni icin cok onemli!!!!!!!

Mesaj gönderen cansu123 » Sal Mar 21, 2017 10:17 pm

Merhaba Arkadaslar
Ben Ocak 2017 bremen universitesine statier olarak geldim ve vize alirken D vize turunde Anmerkungen kisminda Erasmus Praktikant ve "Beschäftigung nur gem. § 15 besuch Aufenthaltsdauer Entspricht Gültigkeit" yaziyor. Bremen universitesinin Hazirlik ogrencisi olarak basvurdum ve kabul edildim Oldenburg ta yasadigim icin gidip Bürger büroya kaydoldum. Ausländer buro vizenim temmuz 15 kadar gecerli oldugu icin oturum izni icin randevuyu vize bitiminden 1 hafta onceye verdi benim esas sorum ben su an mevcut olan d türü vizemle calisabilirmiyim eger hayirsa temmuzdan once calisma icin gerekli evraklari nasil cikaltabilirim yardimlariniz icin cok tesekkur ederim.
Not benim durumum biraz farkli oldugu icin yeni bir baslik acma geregi duydum simdiden cevaplariniz icin cok tesekkur ederim :D .

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 11, 2017 12:33 pm

bussari yazdı:Ben lise son sınıf öğrencisiyim. Bu sene başvuru yapmayı düşünüyorum lisans için. Başvuru için lise hocalarımın referans mektubu yazması gerekiyor mu? Konuştuğum eğitim danışmanları birbirlerinden farklı şeyler söylüyor kafam karıştı.
Ayni soruyu 4-5 farkli baslik altinda yöneltemenizin amaci nedir?
www.deutschstudent.com