Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Alp06

Dil vizesi

Mesaj gönderen Alp06 » Pzt Eki 17, 2016 9:49 pm

29 eylulde vize gorusmem vardi..vize gorusmem gayet olumlu gecti ..dil kursu + ogrenci vizesi icin basvurdum..sartli kabul tarihleri gecmisti..ama ben yinede ogrenci vizesi icin tum belgeleri goturdum..gorevli bayan tum belgelerimi aldi..ben gorusme esnasinda dil kursuna gittigim sirada unv kabul alacagimi soyledim.. Almanyada kabul almanin daha hizli gerceklestigini soyledim..gorevlide:aynn gidersen hemen basvuru yapman lazim dedi...Bazi konularda sorular sordu , bende cevapladim guzel arastirmissin dedi..gorusme guzel gecti..bazi arkadaslar benden 3 _4 gun sonra basvurup 2 gun sonra red almislar ...dil kursu vizelerinin verilme orani genel olarak fazla degil...vizeden suana kadar herhangi bir haber gelmedi..gun gectikce umutlaniyor insan...Sizin fikirlerinizi almak istiyorum bu konu hakkinda..redler hizli geliyo sizce benim durum nolur?

furkanxaydin

Dil vizesi

Mesaj gönderen furkanxaydin » Sal Eki 18, 2016 1:19 am

[quote]Alp06 tarafindan yazilan metin:

29 eylulde vize gorusmem vardi..vize gorusmem gayet olumlu gecti ..dil kursu + ogrenci vizesi icin basvurdum..sartli kabul tarihleri gecmisti..ama ben yinede ogrenci vizesi icin tum belgeleri goturdum..gorevli bayan tum belgelerimi aldi..ben gorusme esnasinda dil kursuna gittigim sirada unv kabul alacagimi soyledim.. Almanyada kabul almanin daha hizli gerceklestigini soyledim..gorevlide:aynn gidersen hemen basvuru yapman lazim dedi...Bazi konularda sorular sordu , bende cevapladim guzel arastirmissin dedi..gorusme guzel gecti..bazi arkadaslar benden 3 _4 gun sonra basvurup 2 gun sonra red almislar ...dil kursu vizelerinin verilme orani genel olarak fazla degil...vizeden suana kadar herhangi bir haber gelmedi..gun gectikce umutlaniyor insan...Sizin fikirlerinizi almak istiyorum bu konu hakkinda..redler hizli geliyo sizce benim durum nolur?[/quote]

Bende vize gorusmesine girecegim. Sordugu sorular neydi acaba? Neyi iyi arastirdigini soyledi? Sorun hakkinda bilgim yok maalesef... Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil vizesi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 18, 2016 10:57 am

Almanca sertifika veya cok iyi bir egitim gecmisi yoksa vize sansi dusuk maalesef.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Alp06

Dil vizesi

Mesaj gönderen Alp06 » Sal Eki 18, 2016 2:02 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Almanca sertifika veya cok iyi bir egitim gecmisi yoksa vize sansi dusuk maalesef.[/quote]

Red olunca cok hizli bir sekilde elimize ugrasiyor normalde..benim 20 gun oldu ..gelme olasiligi var..40 gun bekleyip red alan varmi acaba??

Nur19

Dil vizesi

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eki 18, 2016 2:06 pm

Almanca sertifika veya cok iyi bir egitim gecmisi yoksa vize sansi dusuk maalesef.[/quote]

Red olunca cok hizli bir sekilde elimize ugrasiyor normalde..benim 20 gun oldu ..gelme olasiligi var..40 gun bekleyip red alan varmi acaba??[/quote]

Genelde red verdiklerini diyorlar b1 sertifikasiz ama ben bu sene 0 almancayla dil kursu vizesi almis birini taniorum. Red olsa 20 gunde gelirdi bence

Alp06

Dil vizesi

Mesaj gönderen Alp06 » Sal Eki 18, 2016 3:56 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

Red olunca cok hizli bir sekilde elimize ugrasiyor normalde..benim 20 gun oldu ..gelme olasiligi var..40 gun bekleyip red alan varmi acaba??[/quote]

Genelde red verdiklerini diyorlar b1 sertifikasiz ama ben bu sene 0 almancayla dil kursu vizesi almis birini taniorum. Red olsa 20 gunde gelirdi bence[/quote]

Aynn bende taniyorum..ama gorevlinin bnden ogrenci vizesi ile ilgili belgeleri de almasi birlikte iyi dusunmeme yol aciyor..20 gunde gelmemeside ayri bi heyecanlandiriyor ..Ins istedigim gibi olur..

Nur19

Dil vizesi

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Eki 18, 2016 4:41 pm

[quote]Nur19 tarafindan yazilan metin:

Genelde red verdiklerini diyorlar b1 sertifikasiz ama ben bu sene 0 almancayla dil kursu vizesi almis birini taniorum. Red olsa 20 gunde gelirdi bence[/quote]

Aynn bende taniyorum..ama gorevlinin bnden ogrenci vizesi ile ilgili belgeleri de almasi birlikte iyi dusunmeme yol aciyor..20 gunde gelmemeside ayri bi heyecanlandiriyor ..Ins istedigim gibi olur..[/quote]

Olur olur hic olumsuz dusunme:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Dil vizesi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 18, 2016 5:53 pm

3 ay bekleyip red alan da var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com